HarmonyTalk
home
About HarmonyTalkYour PostsJournal
یک تلفن مهم

Meola.jpg
Al De Meola

به این قطعه بنام Coral که ساخته یک پیانیست Jazz بنام Keith Jarrett هست و توسط این آقا که عکسش رو میبنید نواخته شده گوش کنید. میخوام راجع به یک تلفن مهم براتون صحبت کنم. audio.gif Coral . آقای Al Di Meola بعنوان یکی از با اعتبارترین نوازنده های Jazz گیتار در سه دهه گذشته بوده و هست. تکنیک های نوازندگی ملودی و ذوق موسیقی او شباهت های زیادی به Chick Corea داره و دلیلش هم همکاری نزدیک او با Corea بوده. او در سال 1954 در نیوجرسی متولد میشه (الان تقریبا" 50 ساله است) و با موسیقی کسانی مانند Beatles یا Ventures و Elvis Presley بزرگ میشه. در نوجوانی بطور قابل قبولی در سطح حرفه ای گیتار میزده و از 17 سالگی وارد مدرسه موسیقی Berklee در بوستون میشه او انقدر ماهرانه گیتار میزد که خیلی زود در ترم دوم تحصیل در کوارتت های Jazz مدرسه نوازندگی میکرد. اما راجع به تلفن .

از او نقل قول میشه که : "در سال 1974 اطراف آپارتمان محل سکونتم بودم که یک تلفن به من شد. باورنکردنی بود! Chick Corea آهنگساز و نوازنده مشهور پیانوی Jazz، مگه میشه؟ از من خواست که به نیویورک بیام! این بزرگترین اتقاق زندگی موسیقی من بود! چیزی بود که در رویاها هم نمیدیدمش. در کمتر از ده دقیقه بارو بندیلم رو جمع کردم و به نیویورک رفتم و دیگر هرگز به آن آپارتمان بر نگشتم."

- اینطوری سرونوشت آدمها عوض میشه -

او با Chick Corea نوازنده کی برد، Stanley Clarke نوازنده توانای باس و Lenny White نوازنده drums سه آلبوم فراموش نشدنی تهیه کردند. Al Di Meola آروم ننشست و با بزرگان دیگه موسیقی Jazz همکاری کرد و افق های موفقیت یکی پس از دیگری به روی او گشوده میشد. با ارائه The Infinite Desire که بیش از 100,000 نسخه بفروش رفت و سه ماه روی بیلبرد های Jazz معاصر بود، دیگه جای هیچگونه شکی برای کسی نمونده بود که او یک گیتاریست توانای Jazz هستش.

June 23, 2004

نظرات شما
- سلام کامران جان ! اقا ما ۱۰۰ سالم بشينيم کسی زنگ نميزنه ! اين ال دی ميولا آدم مغروری بنظر مياد! يه تصويری آموزشی ازش دارم البته کارش که ۲۰ مشکل اينه که من از موسيقی جز چيزی سر در نميارم چيزی که در اين موسيقی باعث لذت ميشه بنظرم سلوهای سرعتی که خيلی خوشم مياد ! يه مصاحيبه تو وبلاگ ازش گذاشتم http://classicalmusic.persianblog.com/?date=13830211#1770027 راستی آقا خيلی فعالی ! ...فعلا
hamed classicalguitar , June 25, 2004
- خیلی وقته اینجا نیومئده بودم... راجع به دو مطلب آخر که حرفی ندارم... راجع به اینم باید بگم با کارهای میولا خیلی لذت می برم.. یه چیز پر روئی هم بگم که ای میلی به من نرسیده!
saleh , June 24, 2004
- اگه آمريکايي هستش چرا اسمش يکمي غريبه؟ بنظر مياد آمريکاي لاتين يا حتي غير آمريکايي باشه. پدر و مادرشون کجايي هستند
amir , June 24, 2004
- barikala nemidonestim pas dige kheili gatie jazzist ha shode
, June 23, 2004
- to in akharin concerte diana krall ham guitar mizad...
babak , June 23, 2004
- کاش به مام از این تلفن ها بشه
امیر , June 23, 2004
- چه عجب راجع به گیتاریست ها هم نوشتید. این آدم نابغه هستش و فکر کنم اولین کسی هم بود که با استفاده از گیتار و midi صداهای عجیب و غریب از گیتار در آورد.
سعید , June 23, 2004