HarmonyTalk
home
About HarmonyTalkYour PostsJournal
مراسم بزرگداشت Ray Chrles

sw-ch-son.jpg
بزرگداشت Ray Chrles

B.B. King و Glen Campbell و Stevie Wonder و Wynton Marsalis که همگی از موسیقیدانان معاصر در زمینه های Jazz، Blues و ... هستند یک هفته پس از آنکه Ray Charles از دنیا رفت طی مراسمی در یکی از کلیساهای آفریقایی نسبت به Ray Charles ادای احترام کرده و اقدام به اجرای چند قطعه موسیقی نیز کردند. در این مراسم ابتدا پسر Ray Charles - که در عکس در کنار آقای Stevie Wonder ایستاده – خیلی ساده با زدن دست هایش به یکدیگر ریتم ملایمی رو آغاز کرد و شروع به قرائت یکی از کارهای قدیمی او را کرد.

سپس Jesse Jackson صحبت رو ادامه میده که "دیگه الان موسیقی در بهشت دارای یک رهبر هستش ..." و در ادامه خطاب به Charles میگه "قبل از اینکه بری و با Count Baise و Duke Ellington (هر دو از موسیقی دانان توانای Jazz) ملاقات داشته باشی، قبل از اینکه بری و دوستان و آشنایات رو ببینی، کنار رودخانه ای که در اونجا جاری هست مردی ایستاده که به نابینایان، بینایی اعطا میکنه، اول برو اونجا" .... پس از خوندن این متن جمعیتی که اونجا جمع شده بودند همگی به شوق و وجد می آیند و سخنان جکسون رو ستایش میکنند.

در این مراسم Willie Nelson قطعه audio.gif Georgia on My Mind رو میخونه. B.B. King با گیتار خودش یک بالاد بسیار آروم اجرا میکنه و هنگامی که اشک چشم هاش رو پر میکنه صورت خودش رو به پشت میکنه و در ادامه میگه "او یک نابغه بود و یکی از بزرگترین موسیقیدانهایی که من در عمرم دیده بودم."

Wonder که خودش هم مانند Charles نابینا هستش میگه "اولین باری که صدای او رو شنیدم اصلا" متوجه نشدم که او نابینا هستش، تا مدتها این موضوع رو نمی دونستم ولی همیشه صدای او توی قلبم می نشست تا اینکه فهمیدم که من و او تو خیلی مسائل مشترک هستیم. انگشتان او روی کی برد پیانو به سهولت حرکت میکردند و صدای او انگار همیشه من رو به انتهای جهان میبرد."

Clint Eastwood هنرپیشه و کارگردان معروف سینما که از دوستان چارلز بود طی سخنانی گفت "به جرات میتونم بگم که من موسیقیدانی ندیدم که به اندازه چارلز کارهای بزرگ و اخلاقی داشته باشه، او همواره سخت کار میکرد تا ما از نتیجه زحماتش استفاده کنیم، او کسی بود که به همه ما Blues رو یاد داد". در پایان مراسم قطعه audio.gif Somewhere Over The Rainbow اجرا شد.

June 30, 2004

نظرات شما
- به اين ميگن عمر جاويد... ايكاش آدما ميفهميدن به جا گذاشتن يك ياد خوب خيلي بهتر از هزاران خاطره بده. كامران جان آدماي زياد معروفي تو دنيا هستند كه خيلي هم طرفدار دارند ولي به نظر مياد فقط طرفدار دارند. مثلاَ ميگن اندي پر طرفدارترين خواننده ايراني هستش!!! حالا ميخوام نظرت رو بدونم كه مهم اكثريت مردمند يا چي؟ ميدوني آدم ميره تو فكر كه مثلاَ الويس پريسلي (كه خودم واقعاَ طرفدارشم!) از نظر موسيقيايي وزنش چقدره؟ آيا اونم بخاطر بديع بودن كارش در زمان خودش جلوه كرده يا واقعاَ از نظر موسيقي در جايگاه بالاييه؟ در ضمن اگر شد راجع به راك انرول و يا تويست هم اگر چيزي داشتي... ممنون
سياهِ روشن , July 01, 2004
- سلام كامران جان خوبي ؟ اين مطلب خيلي جالب بود . اداي احترام نوازنده ها به هم ! كه تو ايران چيز بسيار نادريه !!! دوست من چه خبر ؟ بالاخره بعد از مدتها آپديت كردم . سري بزن . نمي دونم از مطلب خوشت مياد يا نه ولي به نظرم اومد كه بايد اين مقاله رو در وبلاگ قرار بدم . اون يكي وبلاگم هم آپ شده . موفق باشي .
- چند روز پیش تو روزنامه خوندم که تا چند وقت دیگه فیلمی که بر اساس داستان زندگی Ray Chrles ساخته شده رو پرده سینما ها میره که خیلی از آهنگهای اونو خودش در زمان حیات خونده و از این فیلمنامه هم خیلی راضی بوده خیلی دلم میخواد این فیلم رو ببینم واقا آرزوشو دارم
ارمین , July 01, 2004
- سلام اقا من یکجورمعتاد سایتت شدم و واقعا از مطالبت استفاده میکنم هر وقت کانکت میشم باید مطالبت رو بخونم و واقعا لذت میبرم امیدوارم که همیشه سلامت و موفق باشی با تشکر
سامان , June 30, 2004
- خدا بیامرزتش و از سر تقصیراتش بگذره ....
, June 30, 2004
- یکجا خوندم که آقای ری چارلز دو بار در سنین 21 و 25 ازدواج کرده و از زن اول یک پسر و از زن دومش سه تا پسر داشته و به غیر از اینها ایشون یه تعدادی هم دختر از افراد دیگه داشته در مجموع میگن 9 یا به روایتی 12 فرزند داشته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
pink_floyd_mad , June 30, 2004
- خدا وقتی یک چیزی رو از آدم میگیره یه عالمه توانایی دیگه به هش میده. زندگی محل گذر هستش باید تا میشه در اون آفرنیش کرد تا از خودت سابقه خوب بجا بگذاری.
سعید , June 30, 2004