HarmonyTalk
home
About HarmonyTalkYour PostsJournal
Elmer Bernstein

André Previn, Sammy Davis, Elmer Bernstein
المر برنشتین، سمی دیویس و آندره پروین

المر برنشتین آهنگساز فیلم هایی مانند ده فرمان، فرار بزرگ، روح، هفت زن، The age of Innocence، Bulletproof، Wild Wild West، Far From Heaven و ... بسیاری فیلم های دیگر روز گذشته در سن 82 سالگی در بستر بیماری در گذشت. بله موسیقی فیلم های بزرگی چون The Gangs of New York یا Birdman of Alcatraz یا Last Man Standing نیز از کارهای او بود. شاید بتوان بزرگترین کار موسیقی او را موسیقی فیلم The Magnificent Seven دانست که مورد توجه بسیاری از محافل موسیقی قرار گرفت. به قسمتهایی از موسیقی این فیلم گوش کنید: Audio File The Magniificent Seven

او نامزد دریافت 14 اسکار موسیقی فیلم شد، اما فقط توانست در سال 1967 برای فیلم Thoroughly Modern Millie جایزه اسکار بهترین موسیقی فیلم را نصیب خود کند. او این توانایی را داشت که موسیقی فیلم های کلاسیک تا موسیقی فیلم های پر انرژیک Jazz را تهیه کند، اغلب از ارکسترهای بزرگ و کامل استفاده میکرد اما در برخی موارد مانند فیلم The man with the golden arm - که در آن فرانک سیناترا نیز بازی میکرد – به دلیل Jazz ای بودن فضای فیلم، ارکستر بزرگ را کنار گذاشت و با گروههای کوچک Jazz اقدام به ساخت موسیقی برای این فیلم کرد.

او در دهه های 60 و 70 بصورت خستگی ناپذیری برای سینمای هالیوود کار میکرد و در دهه 80 بیشتر برای تلویزیون کارکرد از آن جمله می توان به همکاری او با برنامه National Geographic در تهیه موسیقی برنامه های تلویزیونی اشاره کرد. او علاقه بسیاری به نوازندگی پیانو داشت و بسیاری معتقد بودند که اگر آرزوهای جوانی او تحقق پیدا میکرد بدون شک می توانست یکی از بزرگترین نوازنده های پیانو در جهان باشد، در عین حال همگی خوشحال هستند که او نوازنده نشد چرا که در اینصورت دنیای موسیقی از خلق آثار وی بی بهره می ماند.

Gangs of the new york
گانگسترهای نیویورک از
آخرین کارهای روبنشتین

در نیویورک بدنیا آمد و از همان ابتدای کودکی علاقه خود به موسیقی و پیانو را نمایان کرد. بطوری که هر معلم موسیقی که برای او میگرفتند به توانایی های غیر قابل انکار او در بداهه نوازی و بسط موسیقی اقرار میکرد. در 13 سالگی معلم موسیقی او با دیدن استعدادش، وی را نزد Aaron Copland موسیقیدان بزرگ آمریکایی برد و وی المر را به شاگردی پذیرفت. جنگ جهانی دوم بسیاری از فعالیت های هنری او را متوقف کرد و عملا" باعث شد که نتواند به بسیاری از آرزوهای خود جامه عمل بپوشاند. مجبور شد به سربازی برود اما با وجود آنکه در آنجا سرپرست گروه موسیقی بود دیگر امکان تمرین و تحصیل موسیقی نداشت.

او در قرن بیست و یکم نیز جزو آهنگسازان و موسیقیدانان فعال بود و علاوه بر آهنگسازی اقدام به اجرا و اننشار مجدد کارهای موفق خود نمود. کارهای سینمایی مانند Gangs of New York یا Far from Heaven از جمله کارهای موفق اخیر او بودند.

August 19, 2004

نظرات شما
- آهنگ فیلم Gangs of New York شاهکار بود
مانی , August 21, 2004
- راجع به آکوردها حتما" بزودی در چند مطلب بحث رفتاری خواهیم داشت. اما راجع به قرار دادن کامل موسیقی، اگر دقت کرده باشید کیفیت موسیقی هایی که در سایت گذاشته میشود عالی نیست و اغلب قسمتی از کارها، بیشتر بخاطر رعایت کپی رایت قطعات هست چرا که تا آنجا که ما مطلع هستیم قرار دادن قسمتی و آنهم با کیفیت پایین مشکل قانونی ندارد، شما ما را ببخشید.
گفتگوی هارمونیک , August 20, 2004
- سلام اتفاقا این خبر را در بی بی سی خواندم جالبه اخبار موسیقی شما هم زمان با بی بی سی نوشته میشه خیلی ممنون و متشکر فقط خواهشی داشتم اگر امکان دارد فایلهای صوتی که برای دانلود میگذارد بصورت کامل باشد البته اگر امکانش باشد سپاسگذارم با آرزوی موفقیت بیش از پیش برای شما دوست عزیز
سامان , August 20, 2004
- Between so many great musicians in u.s.a...many of them have a europian background...like Henry Marchini
Babak , August 20, 2004
- موافقم يا راجع به اينکه آکوردها چه معاني دارند چرا بعضي جا ها آکورد را ۷ ميکنيم و بعضي جا ها نه و .... درضمن من دقت کردم تقريبا؛ شما هر ماه راجع به يکي از بزرگان موسيقي که از دنيا ميروند مينويسيد !
امير , August 19, 2004
- salam. migam age mishe dar morede khasiate sedaye acord ha benevis. maselan acord haye 7 , 6 , 9 ,.... che hesi ro baian mikonan. ehtiaj daram age mishe lotfan rahnemaee konid. bye
majid sarraf zadeh , August 19, 2004