HarmonyTalk
home
About HarmonyTalkYour PostsJournal
یک خبر
مارک چاپمن (Mark Chapman)، قاتل جان لنون (John Lennon) - از اعضای گروه بیتلز - در انتظار رای دادگاه – که هفته آینده تشکیل خواهد شد - برای آزادی خود می باشد. او در سال 1980 هنگامی که جان لنون از استودیوی ضبط موسیقی در حال بازگشت به آپارتمان خود در نیویورک بود از پشت به او شلیک کرد و وی را به قتل رساند. او در حال حاضر در زندان بسر می برد و این سومین باری است که دادگاه آزادی او را بررسی می کند. همسر جان لنون، یوکو انو (Yoko Ono) از جمله افرادی می باشد که با آزاد سازی او شدیدا" مخالف می باشد.

یوکو انو معتقد می باشد که آزاد سازی این فرد می تواند باعث به خطر افتادن جان او و پسرانش یعنی سین (Sean) و جولین (Julian) باشد. او طی نامه ای به دادگاه اعلام کرده است که آزاد سازی Chapman باعث بازگشت دوباره کابوس های وحشتناک و آشفتگی در زندگی خانواده او خواهد شد. جالب آنکه طی نامه ای در اینترنت بیش از 2000 نفر از طرفداران Lennon نیز همانند یوکوانو خواستار ماندن Chapman در زندان شدند.

در حال حاضر بنا به رای دادگاه، Chapman در زندان Attica در نیویورک تحت تدابیر شدید امینیتی قرار دارد. این در حالی است که در سال 2000 میلادی نیز همسر لنون قبلا" اعلام کرده بود که آزادی Chapman می تواند امینیت زندگی او و فرزندانش را به خطر بیندازد.

Mark Chapman
Mark Chapman
در همین حال گزارش سال 2002 از زندان محل نگهداری Chapman نشان دهنده آن است که وی رفتار کاملا" عادی و مثبتی از خود نشان می دهد و این احتمال وجود دارد که اینبار دادگاه رای بر آزادی او صادر کند.

لازم به ذکر است که Chapman قبلا" از پرسنل امنیتی در هاوایی بوده که به نیویورک منتقل می شود و هرگز بطور کامل دلایل خود برای قتل Lennon را بازگو نکرد. اما بررسی های انجام شده نشان میدهد که او نوعی عقده نسبت به گروه بیتلز بخصوص جان لنون داشته است. در حال حاضر او بیش از بیست سال است که در زندان بسر می برد.

به قسمتی از یکی از اجراهای ساده و زیبای Imagine از جان لنون گوش کنید : audio fileImagin, John Lennon

October 04, 2004

نظرات شما
- harmonytalk.com be orkut peivast doostdarane harmonytalk mitoonan dar morede bahs haie rooze harmonytalk dar inja nazarateshoon ro benevisan: http://www.orkut.com/Community.aspx?cmm=246033
orkut , October 05, 2004
- کشتن و اعدام کردن بنظر من کار درستی نیست، و جواب نادرستی رو نباید با نادرستی داد. جان لنن یک خواننده محبوب بود ولی نباید بخاطر اینکه اورو یکی کشته انتقام مشابه گرفت.
سیما مرعشی , October 05, 2004
- با پوریا موافقم ... قاتل باید حتی بمیره ...
, October 05, 2004
- حقشه که اعدام بشه نه آزاد
پوريا , October 04, 2004
- حقشه که اعدام بشه
پوريا , October 04, 2004
- صدای جان لنون بسیار زیباتر از پاول مکارتی بود ولی در هرصورت پاول مکارتی هم خوب توانست بیتلز رو نگه داره
سعید , October 04, 2004
- البته ببخشید ها ولی قیافه این آقا اصلا" به قاتل ها نمی خوره بیشتر به همون پلیس ها می خوره !!!
sadegh , October 04, 2004
- سلام، واقعا" ممنون که گاهی اوقات خبرهای داغ رو هم در سایت میگذارید. اگر تناوب این اخبار بیشتر بشه سایت تون دیگه معرکه میشه.
ندا , October 04, 2004