HarmonyTalk
home
About HarmonyTalkYour PostsJournal
هنرمند افسانه ای
براستی انسان تا چه حد می تواند در مقابل سختی ها قوی باشد؟ به چه مقدار و تا کی می تواند در زندگی اشتباه کند؟ چرا انسان با حسادت این زندگی کوتاه را خراب میکند؟ چرا باید در تنهایی ها حسادت را بعنوان یار و همدم خود انتخاب کرد؟ و ...

فردی مرکوری، از محبوبترین و شاخص ترین هنرمندان موسیقی سبک راک و هارد راک بود که با قدرت آوازخوانی کم نظیر و توانایی های منحصربفرد در اداره صحنه، اجراهای نمایشی و پرزرق و برق زنده و ویدیویی، توانست نام خود را بعنوان یکی از شناخته شده ترین چهره های موسیقی قرن گذشته به ثبت برساند. او آهنگساز، شاعر و خواننده ای افسانه ای بود که هرگز کسی نتوانست پس از او، سبک موسیقی اش را کپی یا دنبال کند، گوش کنید : audio file Jealousy

در 5 سپتامبر1946 با نام فرخ بلسارا، در زنگبار، تانزانیا از والدینی ایرانی متولد شد. در سن 8 سالگی به مدرسه شبانه روزی سنت پیتر در نزدیکی بمبئی فرستاده شد و در طی سالهای 1963- 1955 در آنجا با آداب و رسوم انگلیسی به تحصیل پرداخت و در همین دوران دوستانش نام فردی را برایش انتخاب کردند.

علاقه فراوان فردی به هنر، بخصوص موسیقی موجب شد تا مدیر مدرسه از والدینش بخواهد تا در کلاسهای موسیقی مدرسه نیز شرکت کند. فردی کلاسهای پیانو را با جدیت و علاقه فراوان دنبال میکرد و در سال 1958 با دوستانش گروه موسیقی راک به نام The Hectics را تشکیل داد.

Freddie's band
John Deacon, Brian May, Roger Taylor
Freddie Mercury
در سال 1963 به دنبال اغتشاشات محلی و سیاسی در زنگبار، فردی و خانواده اش به انگلستان مهاجرت کردند. در آنجا فردی به کالج ایلینگ رفت و در همین دوران با تیم استافل Tim Staffel نوازنده بیس آشنا شد که عضو گروه محلی کوچک Smiles بود. فردی به زودی به تماشاگر ثابت تمرینات این گروه مبدل شد و دوستی محکمی با سایر اعضای گروه پیدا کرد، یعنی برایان می Brian May گیتاریست و راجر تیلور Roger Taylor نوازنده درام.

با تشویق دوستان تازه اش، فردی به نواختن و گاهی خواندن در گروههای موسیقی چون Ibex, Wreckage و... پرداخت. اما این فعالیت مختصر برای او ارضا کننده نبود در نتیجه در سال 1970 زمانی که استافل گروه Smiles را ترک کرد به جای او به گروه پیوست.

آنها وجوه جذاب و تاثیرات راک سنگین جیمی هندریکس Jimi Hendrix و لد زپلین Led Zeppelin، هارمونیهای آوازی گروه بیتلزThe Beatles، پوشش و آرایش مدرن دیوید بووی David Bowie و تی-رکس T-Rex را در یک قالب مشترک ریختند و نتیجه تولد گروه افسانه ای کویین بود. از آنجاییکه فردی برای این گروه آینده درخشانی پیش بینی میکرد نام خود را نیز به رسما" به نامی چشمگیر تغییر داد و فردی مرکوری، وارد صحنه موسیقی راک شد. (ادامه دارد ...)

نت موسیقی یکی از کارهای زیبای فردی بنام Killer Queen را می توانید در قسمت pdf & music داشته باشید.مطلب مربوطه :
هنرمند افسانه ای ، قسمت دوم

October 13, 2004

نظرات شما
- آقاي سلام بچه ها!لينک سايت رو يادت رفت بذاري....:((
دوست بچه ها! , November 07, 2004
- doostdarane honarmandan:shajarian,alizadeh,lotfi,payvar,meshkatian, roshanravan,sandjari,khaleghi,sahbai,dehlavi,pejman,ostovar,farhat, hanane,baghtcheban,pourtorab,khademmishagh,yoosefzamani, tjeknavorian,maroofi,rahbari,meshkat,rohani,darvishi,shahnaz, vaziri,khoram,tajvidi,fakhredini,zarif,sodeif,banan,taherzadeh,,saba, nasehpoor,tehrani,khaledi,bigjekhani,broomand,sarvestani,kalhor, motebasem,zargari,tahmasebi,azizi,hemati,derakhshani,pirniakan, shaari,kianinejad,farhangfar,talaee,nazeri,khalaj,alinejad,kamkars, kiani,behrooziniya,firoozi,parissa,delkash,marzie,sima bina,....
salam bacheha , November 07, 2004
- amir khan! yek so`al daram az shoma" az armaniane iran kasi ro mishnasid ke esmesh ali bashe?"omidvaram manzooram ro gerefte bashid
zaagato , October 14, 2004
- واقعا" خوب می خوند و بعید می دونم که فرخ یک اسم هندی باشه !!!
امیر , October 14, 2004
- - harmonytalk.com darorkut ...doostdarane harmonytalk mitoonan dar morede bahs haie rooze harmonytalk dar inja nazarateshoon ro benevisan: http://www.orkut.com/Community.aspx?cmm=246033
orkutzade! , October 14, 2004
- من از i want it all خیلی خوشم میاد از همون بچگی که شنیدمش ...میشه بعضی وقتا 10-15 بار می شنومش از آهنگی که سارا هم گفت خوشم میار .. وسعت صداش جالبه شاید نمونه دیگه از اینجور صدا ارو اسمیت باشه ... نمی دونم؟
saleh , October 13, 2004
- ba salam...vali ta oonja ke bande ettela daram pedar-madaresh irani naboodand ha...!! agar migoftid "ba nasabe irani" shayad dorost-tar mishod,chon valedeyne "QUEEN" az "Parsian-e" hendoostan boode`and ke khoob parsian ham hatman midoonid zardoshti hayi`and ke zamane hamle`ye "tazian" az iran be hendoostan raftand.agar bekhahim in-tor ke shoma goftid hesab konim,kheyli ha irani mishan!!
zaagato , October 13, 2004
- آره به خصوص بعضی از آهنگاشو خيلی دوست دارم، IN ONLY SEVEN DAYS گوش دادی؟ من هر وقت اين آهنگشو گوش می دم فکر می کنم سوار يه دوچرخه هستمو توی سرازيری همچنان دارم می رم....می رم و بازهم ميرم........خلاصه دارم می رم!
sara , October 13, 2004
- من شنیدم که هیچوقت دوست نداشته بگه ایرانی بوده .. صداش فوق العادست ...
ساناز , October 13, 2004
- واقعا" هنرمند شاهکار و نابغه ای بود، صدایی بسیار رسا و زیبا که رقیب و همانند نداشت.
ندا , October 13, 2004
- He was a genius, i'm not sure if he was homo but i think so... ?
Babak , October 13, 2004
- به نظر من صدای خيلی بازی داره و برای من جزء معدود خواننده های که ميفهمم چی می خونه ;)
حنانه , October 13, 2004