HarmonyTalk
home
About HarmonyTalkYour PostsJournal
دیوید گیلمور : "ما مردانی یاغی بودیم"
در ادامه مطلب قبل ، سکوت کامل یا جنگ توجه شما را به ادامه ترجمه متن مصاحبه جلب می کنیم.

سئوال : خوب او - واترز- به اندازه تو و تشکیلاتت موفق نبوده است. یکی از منتقدان گفته است، تا زمانی که پینک فلوید هر 5 سال یک CD تازه روانه بازار کرده و همراه آن تور زنده در استادیومها اجرا کند، هیچ قدرتی در جهان نمیتواند در مقابل هجوم مردم برای خرید بلیط ایستادگی کند.
جواب : پینک فلوید یک شرکت تجاری عظیم نیست. بیشتر یک تولیدی کوچک است با افراد انگشت شماری که حرفی برای گفتن دارند. ما همه کارها را خودمان انجام میدهیم، از موسیقی تا تصاویر. و وقتی کار به انجام رسید آنرا به یک ناشر میدهیم و می گوییم بفروشش.

سئوال : آن اتوموبیل گلف فولکس واگن پینک فلوید هم ایده درخشان خودت بود؟
جواب : ما تبادل نظر کردیم و نظر من استفاده از موتوری بود که بیشترین درصد سازگاری با محیط زیست را دارا باشد. آن هم توسط فولکس واگن ساخته شده بود.

جواب : آیا گذشته از 8.5 میلیون پوندی که به عنوان حمایت از برنامه به شما پرداخت شد، یک اتوموبیل هم گرفتی؟
جواب : بله، البته هنوز نرسیده. شاید هم فراموش کرده اند آنرا بفرستند.

سئوال : آنرا واقعا میخواهی؟
جواب : راستش نه. این قضیه فولکس واگن خیلی مرا دچار عذاب وجدان کرد. پولش را به خیریه دادم و حالا احساس بهتری دارم.

سئوال : موضوعات اصلی پینک فلوید همیشه بیگانگی، دور افتادگی ، انزوا و نفرین پول بوده است.جدا از این مطلب که شهردار ونیز در سال 1989 - به دلیل در خطر قرار دادن بناهای قدیمی در مقابل اثرات مخرب صوتی کنسرت شما- مجبور به استعفا شد، آیا پینک فلوید توانسته جهان را تغییر دهد؟
جواب : خواهش میکنم واقع بین باشید، آنچه موجب صدمه دیدن قصر دوک شد به ما ربطی نداشت. سر و صدای آتش بازی سالیانه ونیز از کنسرت ما خیلی بیشتر است.

Pink Floyd
از تمرین های پینک فلوید
سئوال : پس شما هیچ نقشی در سرنگونی شهردار نداشتید. شما ها از آن نسل رویا بافهای نا امید دهه 60 هستید؟
جواب : بعد از باب دیلان همه ما فکر میکردیم که میتوانیم دنیا را با موسیقی پاپ عوض کنیم و آن را به جایی بهتر تبدیل کنیم. اما نتیجه چندانی عایدمان نشد. انسان طبیعتی بسیار یک دنده دارد. اگر قرار است اتفاقی بیافتد، برای مثال رهایی از تعصبات نژاد پرستانه، لا اقل سه نسل باید بگذرد.

سئوال : اما پینک فلوید لا اقل موجب یک چیز شد، punk! وقتی جانی روتن Johnny Rotten خواننده گروه پانک در سال 1975 کشف شد یک تی شرت پاره پاره پینک فلوید پوشیده بود که جمله من متنفرم را رویش نوشته بود.
جواب : جانی روتن بعدها به من گفت که در واقع بعضی از کارهای ما را می پسندیده است. اما ما هدف خوبی بودیم، در غیر این صورت این آدم یک تیشرت گروه Yes را پاره میکرد و تنفرش را رویش ابراز میکرد. کارش در حقیقت موجب افتخار ما بود.

سئوال : همه شما که پینک فلوید را در دهه 60 به وجود آوردید روحیه شورشی داشتید؟
جواب : ما مردانی یاغی بودیم ، تشکیلاتی را که در آن بودیم دوست نداشتیم و بلد نبودیم ساز بنوازیم.

سئوال : و تماشاگران این را می پسندیدند؟
جواب : در لندن بله. آنجا مردم آنقدر تا خرخره در مواد مخدر هستند که با هر چیزی کنار می آیند. یک ساعت کامل به زیر سازیهای گیتار گوش میدهند خیلی هم خوششان می آید.

سئوال : و خارج از لندن؟
جواب : خارج از لندن مردم به ما بطری پرتاب کردند یا محل را ترک کردند.

سئوال : در یک شب خوب چقدر طول میکشد تا همه بروند؟
جواب : در یک شب خوب، 20 دقیقه.

سئوال : هیچوقت خودت LSD مصرف کردی؟
جواب : یکی دو بار. ولی به درد نمی خورد. هرچه باشد من جای سید برت را گرفتم، کسی که در اثر استفاده از LSD و مواد مشابه آن به موجودی بی مصرف تبدیل شده است. 20 سال است که ندیدمش. الان در خانه ای در کمبریج زندگی میکند، خرید میرود و لباسهایش را در لباسشویی میشوید ، اما این تمام کاری است که ازش بر می آید. (ادامه دارد ...)


مطلب مرتبط :
سکوت کامل یا جنگ

October 18, 2004

نظرات شما
- دنيای فيزيک و رياضی يعنی همون هستی، طبيعت، زشتی ، زيبايی و هر چه آفريده شده....تا به حال. برای هميناست که خودبخود آدم حرفش مياد......ای بابا چيکار مردم داريم؟ همش که بايد اونا خوششون بياد.....بله که موفق باشيم...ممنون....سلام هم کردم!
sara , October 20, 2004
- ما بيشتريم و اين صوبتا...! لندن و خارجش چرا ای شکليه!؟ TIME و صدای سکه های پول و سگهای خوب پارس کن....نمی دونم خيلی وقته گوش ندادم!
sara , October 19, 2004
- harmonytalk.com darorkut ...doostdarane harmonytalk mitoonan dar morede bahs haie rooze harmonytalk dar inja nazarateshoon ro benevisan: http://www.orkut.com/Community.aspx?cmm=246033
orkut , October 19, 2004
- تعجب می کنم که ایشون میگن مردم در لندن تا خرخره در مواد هستند ، پس واقعا" چه کسانی باعث پیشرفت اروپا میشن ، واقعا" هیچ وقت فکر کردین جاهای دیگه اروپا هم باید همین طوری باشه ...
ندا , October 19, 2004
- به دنبال صحبت امير بايد بگم پينک فلويد يک طرز تفکر و نگاه به جامع هست خيلي خيلي بزرگتر از شرکت يا شخص يا چند آلبوم و آهنگ هست
سيامک , October 18, 2004
- پینک فلوید یک شرکت تجاری عظیم نیست. بیشتر یک تولیدی کوچک است با افراد انگشت شماری که حرفی برای گفتن دارند.
amir , October 18, 2004
- ممکنه یکی راجع به این اتومبیل فولکس واگن توضیح بده که موضوع چی بوده !!!
Morad , October 18, 2004
- در تایید صحبت شیدا، کاملا" درست هست یک جمله دیگه از ناپلئون هست که میگه "کشتی برای لنگر انداختن در اسکله نیست باید به اقیانوس برود و با امواج خروشان دریا مبارزه کند"
امیر , October 18, 2004
- مرسی خوب بود.عجیبه یعنی واقعا" بلد نبودند بزنند و... !؟این خیلی جسارت می خواد . یه جمله از ناپلئون تو ذهنم اومد"پیروزی متعلق به افرادی است که بیش از دیگران استقامت دارند" منتظر بقیش هستم. موفق باشید
sheyda , October 18, 2004
- عالی بود، منتظر بقیه هم هستیم. اما راجع به LSD با گیلمور موافقم اگر او و سایرین هم زیاده روی میکردند الان پینک فلویدی وجود نداشت. یک نکته دیگه اینکه همانطور که می بیینید این آقایون هم به خیریه ها زیاد کمک می کنند و فقط نباید تصور شود که فقط قشر خاصی اینکار رو انجام میدهند.
pink_floyd_mad , October 18, 2004