HarmonyTalk
home
About HarmonyTalkYour PostsJournal
هنرمند افسانه ای ، قسمت دوم
پس از آزمودن عده ای از نوازندگان بیس ، جان دیکن (John Deacon) به گروه پیوست. ورود او درست مصادف با ضبط اولین آلبوم گروه به نام Queen در سال 1973بود. این آلبوم و تک ترانه ای که مرکوری قبل از پخش آن اجرا کرده بود "I can hear music" موفقیت چندانی کسب نکردند. در یکی از اولین برنامهای زنده، پایه میکروفن فردی شکست و او برنامه را به همان شکل ادامه داد. این پایه شکسته میکروفن بعدها به یکی از علایم مشخص اجراهای او تبدیل شد. این اتفاق و چند نو آوری در اجراهای زنده از جمله لباسهای پر زرق و برق طراح معروف زاندرا رودس (Zandra Rhodes) و ... فردی مرکوری را در مرکز توجه قرار داد و او بزودی مبدل به شاخص ترین فرد در دنیای موسیقی راک شد.

گروه کویین به تدریج ، با اجراهای خیره کننده و آلبومهای پرفروشی چون Queen 2 و Sheer Heart Attack هواداران و علاقمندان فراوانی در عرصه جهانی یافته بود اما موفقیت عظیم آنها با ترانه "Bohemian Rhapsody" نوشته مرکوری از آلبوم A Night At The Opera به دست آمد. موفقیتی که با آلبومهای پر سرو صدای بعدی از جمله A day at race-1976 , News of the world-1977 , Jazz-1978 و 1979-Live Killers تحکیم شد. در این سالها مرکوری ترانه سرایی آثاری چون: Killer Queen,Somebody to Love, We Are the Champions, Don't Stop Me Now, و Crazy Little Thing Called Love را نیز بر عهده داشت.

او در اواخر دهه هفتاد هنگامی که جزو خوانندگان پیشگام راک بود، با وجود عکس العملهای وحشت زده طرفدارانش، ظاهر خود را به کلی تغییر داد، موهایش را کوتاه کرد، سبیل گذاشت و لباسهای تمام چرم پوشید. ترانه ها، مجموعه ویدیو کلیپ ها، تورها و کنسرتهای گروه کویین همچنان به صورت مجموعه و تکی، remix و.... همچنان به بازار عرضه میشود و هواداران فراوان دارد.

Qeen home walls
از نوشته های طرفداران بر دیوارهای منزل کویین
او در 24 نوامبر 1991 درگذشت و انبوه طرفداران خود را در غم و ماتم قرار داد. التون جان از جمله کسانی بود که در مراسم تشیع جنازه وی بسیار گریست، از اقصی نقاط جهان برای مزار او گل ارسال شد و معروف است که حدود 4000 مترمربع گل بر سر مزار او جمع شده بود. بنا به درخواست خودش تابوت او را در یکی از کوره های مخصوص در شهر لندن سوزاندن ، برخی می گویند خاکستر آن به زنگبار فرستاده شده، برخی میگویند در یکی از موزه های لندن هست و برخی هم می گویند دست مری آخرین دوست دختر او می باشد. پس از مرگ او دیوار های خانه اش بصورت معبدی برای طرفداران درآمد و در یکی از شهر های سویس که استودیوی اصلی او قرار داشت بنای یادبودی برای این خواننده بزرگ راک - رو به دریا - تهیه شد.مطلب مربوطه :
هنرمند افسانه ای

October 22, 2004

نظرات شما
- از کمل هم لطفا بنویسید
amir sed , October 23, 2004
- رامین عزیز، با عرض معذرت فراوان ، به روی چشم امروز اینکار را حتما" انجام خواهیم داد. اما گاهی اوقات ملاحظاتی هست که باید اونها را در نظر داشت. به هر حال بازهم از شما و سایر دوستان پوزش می خواهیم.
گفتگوی هارمونیک , October 23, 2004
- You put this part in the "music theory category"...!!??
Babak , October 22, 2004
- چرا نمونه آهنگهايي که در رابطه با اون صحبت ميکنيد رو نمگذاريد شايد خيلي ها مثل من نام خيلي از آهنگها رو ندونن ولي اونها رو بارها گوش کرده باشن گذاشتن نمونه آهنگ از عادتهاي خوب شما بود که داره کمرنگ ميشه
رامين , October 22, 2004
- هنرمند خوبی بود تو مطلب قبل هم نوشتم، صداش شاهکار بود، ای کاش زنده بود و هنوز هم کارهای جدید ارائه میکرد.
ندا , October 22, 2004