HarmonyTalk
home
About HarmonyTalkYour PostsJournal
بوچلی ، قسمت آخر
بوچلی در 19 آوریل قدم به صحنه موسیقی آمریکا گذاشت و روز بعد از اجرای خود در واشنگتن به کاخ سفید دعوت شد. تور داخل آمریکای او هم با موفقیتی بی سابقه همراه بود و در تمام اجراها سالن نمایش لبریز از هواداران این ستاره موسیقی کلاسیک بود. محبوبیت بوچلی در آمریکا به اجرای یک دوئت با سلین دیون انجامید، ترانه The Prayer. سلین دیون صدای او را چنین توصیف کرد " اگر خداوند آواز میخواند، صدایش تا حد زیادی مانند آندره آ بوچلی بود". به قسمتهایی از این قطعه گوش کنید : Audio File The prayer

در مه 98 بوچلی موفق به دریافت دو جایزه بهترین خواننده ایتالیایی و بهترین راوی موسیقی کلاسیک از جشنواره موسیقی جهان در مونت کارلو شد. در این سال بوچلی کاندید مقام بهترین هنرمند جدید در مراسم جوایز گرمی و اسکار بهترین ترانه متن بود، ترانه The Prayer که در فیلم انیمیشن Quest for Camelot برادران وارنر از آن استفاده شد و جایزه گلدن گلاب را نصیب بوچلی کرد.

در این فاصله ششمین آلبوم او Sogno به بازار آمد و پس از آن تورهای متعدد در سراسر آمریکا، شرکت در کنسرتهای خیریه (از جمله برنامه ای به مدیریت اسپیلبرگ و حضور بیل کلینتون رئیس جمهور وقت آمریکا) و تهیه هفتمین آلبومش Sacred Arias، موجب شدند تا او مقامی استثنایی در تاریخ موسیقی کلاسیک معاصر به دست آورد. او نخستین خواننده کلاسیکی است که رتبه اول تا سوم فهرست بهترینهای کلاسیک را با آلبومهای: Sacred Arias، Aria وViaggio Italiano از آن خود کرده است.

بوچلی در 29 نوامبر به دعوت ملکه الیزابت، برای اجرای برنامه در جشن هنر سالیانه سلطنتی شرکت کرد. در سال 2000 آندره آ بوچلی به ریاست انستیتو موسیقی بوچرینی Istituto Musicale Boccherini انتخاب شد. در ماه مه آلبوم Sacred Arias به انتخاب شنوندگان بهترین آلبوم سال شناخته شد و هشتمین آلبوم او "Verdi" نیز در سپتامبر آماده شد.

در مراسم سالیانه NIAF (انجمن ملی ایتالیا و آمریکا)، بوچلی همراه با ارکستر جوانان انستیتو بوچرینی برنامه ای به همین مناسبت اجرا کردند که این مراسم از طریق ماهواره پخش شد. در نوامبر این سال اولین اجرای کامل اپرایی اش، La Bohème اثر پوچینی Puccini آماده پخش شد. در تابستان 2001 او فیلمی را در زیباترین نقاط توسکانی برای CD جدید خود Cieli di Toscana ساخت. قهرمانان این فیلم ساکنان محلی، دوستان و خانواده بوچلی بودند و حتی مدیر برنامه او میشل تورپدین، مشغول نواختن درامز بود.

Vangelis
آندره آ بوچلی
در ماه اکتبر یک جایزه ویژه برای فروش جهانی بیش از 40 میلیون کپی به بوچلی تعلق گرفت و Cieli di Toscana در هفته های اول فروشی چند میلیونی داشت و پرفروش ترین آلبوم جهان و آلبوم اول در شبکه جهانی CNN شد و دو هفته در مقام سوم جدول انگلستان قرار گرفت، بالاترین رتبه ای که تا به حال یک آلبوم خارجی زبان در این فهرست کسب کرده بود. علاوه بر آن این آلبوم در کشورهای آلمان، هنگ کنگ،هلند، ایرلند،نوروژ، پرتقال و سوئد جزو سه آلبوم برتر بود.

در 28 اکتبر بنا به دعوت شهردار نیویورک، رودولف جیولیانی، آندره آ ترانه Ave Maria شوبرت را به یاد قربانیان 11 سپتامبر اجرا کرد. در مارس 2002 دو جایزه بهترین هنرمند ایتالیایی و پرفروشترین هنرمند کلاسیک را در فستیوال جهانی مونت کارلو دریافت کرد و در یازدهم همین ماه کنسرتی با عنوان صلح در Basilica San Marco ونیز اجرا کرد. در 23 مه جایزه بهترین دستاوردهای هنری را در ""Classical Brit Award به دست آورد.

او در این سال در برنامهای خیریه و مراسم رسمی فراوانی شرکت کرد وجوایز بسیاری از جمله جایزه Luciano Cirri و جایزه Premio Caruso را برای سهم ارزشمندش در معرفی فرهنگ ایتالیا به جهان، دریافت نمود. او سال 2003 را با موقعیتی تازه در فستیوال سان رمو آغاز کرد. در این دوره او به عنوان تهیه کننده نشان کمپانی ضبط صفحه خود Clacksong را با خوانندگان جوان آلوناتی Allunati و ژاکلین فری Jacqueline Ferry معرفی کرد.

در ماه مه اپرای توسکا، دومین اثر اپرایی کامل او آماده شد و رتبه بالایی در جدول فروش کسب کرد و در مراسم خصوصی که به نفع نابینایان ترتیب داده شده بود بوچلی در حضور خانواده سلطنتی برنامه اجرا کرد. یک روز بعد دو جایزه بهترین آلبوم سال و بهترین آلبوم کلاسیک در آلبرت هال لندن به او اعطا شد و باز در همین ماه آندره آ بوچلی مجددا در کنار پاواروتی و دوستان هنرمندش در مودنا کنسرت بزرگ خیریه "پاواروتی و دوستان" را اجرا کرد.

بوچلی در سال 2004 همچنان مشغول برگزاری کنسرت و تور دور دنیا بوده و جدیدترین آثار او "ANDREA" در ماه نوامبر به بازار خواهد آمد. بوچلی در باره اثر جدید خود گفته است "ما درگیر انتخاب نام مناسبی برای این آلبوم بودیم که یک نفر به من گفت والدینت چه نام زیبایی برایت گذاشته اند و من در حال ضبط این آلبوم در استودیو منزلم به این ایده رسیدم که این آلبوم مانند فرزند من است، پس آنرا آندره آ نام گذاشتم. این آلبوم خود من هستم."

مطالب مربوط :
پاواروتی : تو با وجود او به من احتیاجی نداری
صدای زیبای تنور از یک دکتر حقوق (Andrea Bocelli)


November 02, 2004

نظرات شما
- سلام!من مخالف اين هستم که شما نام ناشران ايراني که آثار موسيقي کلاسيک را بدون اجازه صاحب اثر منتشر مي کنند بنويسيد و باعث پرفروشتر شدن اين عمل غير قانوني آنها بشيد!
حسين , November 04, 2004
- افشین عزیز، هر روز صبح توضیحات دوستان مطالعه میشه و در حد امکان به اونها پاسخ داده میشه، در هر صورت شرمنده در حال حاضر امکان پاسخ گویی به لحظه برای ما وجود نداره. اما راجع به کارهای کلاسیک باید بگیم که بعید میدونیم بشه بطور کامل تمام کارهای کلاسیک رو یکجا از یک ناشر تهیه کرد، در حال حاضر CD های ناشران ایرانی و خارجی در بازار تهران موجود هست اما اینکه مثلا" بخواهید از یک ناشری مانند naxos که کارهای خوب کلاسیک را با قیمت معقول منتشر میکنه بصورت کامل بگیرید امکانش کم هست و فکر می کنم اقلا" برای یک همچین مجموعه ای باید حدود یک میلیون تومان هزینه کرد. اگر لطف کنی و چند روزی به ما فرصت بدید سعی خواهیم کرد طی هفته آینده یک سری اطلاعات مفید از ناشرین ایرانی و کارهایی که منتشر کرده اند جمع کنیم و در اختیار شما و سایر دوستان عزیز قرار بدیم، ممنون از توجه ای که به این سایت داری.
گفتگوی هارمونیک , November 04, 2004
- سلام من يه تقاضا در ذيل مطلب روز گذشته کرده بودم که به نظر مياد اصلا بهش توجه نشده لطفا جواب اون درخواست رو بديد اگر هم اطلاع دقيق نداريد بگيد. لااقل حسنش اينه که من متوجه ميشم پيام من رو خونديد. مرسي
افشين , November 04, 2004