HarmonyTalk
home
About HarmonyTalkYour PostsJournal
بازگشت به بلوز
سالهای پایانی دهه 70 و اوایل دهه 80 دوران تحقیق و بررسی برای یافتن بهترین بستر موسیقایی برای استعدادهای مور بود. او مجددا" با فیل لینوت (Phil Lynott) همکاری کرد که حاصل آن تک ترانه قدرتمند و بسیار موفق Out In The Fields در سال 85 بود. مور همچنین با جستجو در ریشه های سلتی خود آلبومی به نام Wild Frontier را در سال 87 تولید کرد. اما با آلبوم Still Got The Blues در سال 90 بود که گری مور به یک سبک غنی موسیقی رسید که میتوانست در آن آزادانه حرکت کند. گوش کنید : audio filePicture of the Moon

حضور افتخاری نوازندگان گیتار بلوز پر آوازه ای چون آلبرت کینگ (Albert King) ، بی بی کینگ (BB King) و آلبرت کالینز (Albert Collins) در این آلبوم و آلبوم بعدی After Hours نه تنها به اعتبار اثر افزود بلکه تاکیدی بر استعداد قابل توجه مور در نواختن گیتار و متمایز شدن در میان این چهره های شاخص بود. در 1994 در گروه BBM به جینجر بیکر (Ginger Baker) و جک بروس (Jack Bruce) پیوست، یک آلبوم بی نقص تهیه کرد و دوباره به کار سولوی خود بازگشت.

پس از دو آلبوم نسبتا تجربی Dark Days In Paradise و A Different Beat ، آلبوم Back To The Blues بازگشت مور به حیطه بلوز بود با این توضیح که او حالا موسیقیدانی بود کامل که با توان و آگاهی بیشتر به سبک مورد علاقه اش پرداخته بود. این مجموعه ده ترانه ای که شامل کارهای متهورانه ای در اجرای چند اثر اوریژینال مور مانند Stormy Monday ، You Upset Me Babyو I Aint Got You است این آلبوم را به انعکاسی موفق از شیوه قدیم او مبدل کرده است.

BBM
گروه BBM سال 1994، جینجر بیکر، جک بروس و گری مور
مور به طور خستگی ناپذیری به ترکیب سبک های متضاد و به نمایش گذاشتن تکنیک بی رقیب و احساس آمیخته با احترام خود به موسیقی میپرداخت. آلبومهای live in the studio و Back To The Blues جهان موسیقی را به وجد آوردند و ثابت کردند که اگر سبک بلوز یک نگهبان واقعی داشته باشد او کسی جز گری مور نیست.

اما برای حفظ رسم غافلگیر کردن علاقمندان و منتقدین، مور در سال 2002 با مجموعه ای از سنگین ترین ترانه های خود تا آن زمان به صحنه موسیقی بازگشت و بار دیگر علاقمندان خود را مجبور کرد تا در پیش داوریها و حدث و گمانهای خود تجدید نظر کنند. در همین احوال مور با همراهی کیس لویس (Cass Lewis) بیسیت سابق گروه (Skunk Anansie) و دارین مونی نوازنده درام گروه (Primal Scream) یک گروه پاور راک از هر نظر واقعی به نام"Scars" تشکیل دادند. گوش کنید : audio fileStormy Monday

آلبوم این گروه در اوایل سال 2002 آماده شد و گروه برای ضبط CD و DVD آلبوم Monsters of Rock اقدام کرد که در واقع ضبط اجرای زنده گروه در دو شب از تور انگلستان Monsters of Rock در ماه مه 2003 بود. این برنامه زنده شامل برگزیده هایی از مراحل متفاوت دوران کاری گری مور بود.

سال 2004 شاهد خام ترین آلبوم گری مور تا به امروز است که Power of the Blues نام دارد. این مجموعه ده ترانه ای که بیشتر آن به طور زنده در استودیو ضبط شده است طیفی از ترانه های هارد راک/بلوز را در بر میگیرد. بنا به گفته خودش" این خام ترین آلبومی است که در این سالها کار کرده ام، شاید در بین آثارم خام ترین باشد..."


مطلب مرتبط : گری مور

January 18, 2005

نظرات شما
- سلام. بسیار خرسندم از اینکه با سایتی چون این آشنا گشتم. وبسیار آرزومندم که موفق باشید.که در هزاره ای که هستیم انسانها با هنر بیگانه گشته اند اما شما عزیزان هنررا گرامی داشته اید. من(کوچیک همه بروبچ هنری)خیلی به موسیقی کلاسیک علاقه دارم و دوست دارم من رو برای دانلود موسیقی کلاسیک راهنمایی کنید. باتشکر بسیار ----------------------------
محمد حسین صمدیان , February 10, 2005
- آهنگ picture of the moon را در قسمت pdf & music قرار دادیم. اما از آنجایی که سایز آن نزدیک به 3 مگابایت است با حوصله آنرا دانلود کنید.
گفتگوی هارمونیک , January 19, 2005
- امیر، آرش و سایر دوستان عزیز جای بسی خوشحالی است که علاقمندان به موسیقی می توانند از طریق این محل با هم گفتگو کنند. به هر حال فکر نمی کنم خیلی به سایت مربوط باشد که شما این cd را به دوستان بدهید یا نه این از لطف شما است که اینگونه سئوال می کنید. برای همه شما آرزوی موفقیت داریم.
گفتگوی هارمونیک , January 19, 2005
- How can I find these albums?
Arash , January 19, 2005
- سلام. ممنون مطالبتون جامع و خوب بود. هر چند دوست داشتم در مورد البوم بیشتر توضیح میدادید. Blues Alive به نظر من آلبومهای زنده یکی از بهترین راههای ارزیابی یک نوازنده هست و در بین اثار گری مور، Blues Alive یک شاهکاره در ضمن از اونجایی که نمیخوام این سایت وزین و عالی جایی برای فعالیت بی مورد بشه اگه Harmony talk عزیز اجازه بدن من تمام آلبومهای گری مور رو دارم و اگه کسی بخواد میتونم بهش بدم البته اگه ...
علی , January 19, 2005
- امیر عزیز، سعی میکنیم تا آخر وقت امروز چهارشنبه این قطعه رو در قسمت pdf&music بگذاریم. آخر شب یک سری به این صفحه بزنید.
گفتگوی هارمونیک , January 19, 2005
- aghaye harmonytalk mishe lotfam Picture of the Moon ro kamel baraye download bezarin? ya ehtemalan emkanee baraye daryafte CD darim?
amir , January 19, 2005
- agha zendegee kardam, ba 2 ta maghaleye Gary Moore.
amir , January 19, 2005
- دوست عزيز مي توانيد با اين email با ما تماس بگيريد [email protected]
گفتگوي هارمونيک , January 18, 2005
- emailton baram send konid.
dr , January 18, 2005