HarmonyTalk
home
About HarmonyTalkYour PostsJournal
تاسیس آزمایشگاه Andrews-Hammond
لورنس هموند به دانشگاه کرانل (Cronell University) رفت تا در رشته مهندسی مکانیک به تحصیل بپردازد. پس از فراغت از تحصیل، جنگ جهانی اول آعاز شد و او برای مدت دو سال به سمت مهندس ارشد در یک کارخانه تولید موتورهای کشتی مشغول بکار شد.

باوجود وقفه ای که جنگ در زندگی عادی بسیاری از مردم بوجود آورد اما هموند هرگز دست از فعالیت و کار بر نداشت. او در سال 1920 اولین ساعت بدون تیک (Tickless) که در آن ثانیه شمار در یک دقیقه 60 تیک انجام نمی دهد و فقط بصورت پیوسته حرکت می کند را اختراع کرد. همکاری او در تولید این ساعت با کمپانی Ansonia ، برای او درآمد خوبی به ارمغان آورد و باعث شد تا بفکر راه اندازی فعالیت اقتصادی برای خود باشد. او به این نتیجه رسیده بود که الکتریسیته می تواند دنیای آن روز را دگرگون کند.

سه سال پس از پایان جنگ لورنس به همان اطاق زیر شیروانی خود در نیویورک بازگشت و با سرمایه ای که داشت آنجا را تبدیل به یک آزمایشگاه کرد. در آنجا بود که او موتورهای مشهور سنکرون که براثر تغییر فاز جریان 60 هرتز برق کار می کنند را ساخت. این موتور بعدها بعنوان استاندارد موتورهای سنکرون تبدیل شد.

این موتورها در سال 1922 بعنوان پایه اصلی سینمای سه بعدی بکار برده شد. همنون توسط دو دوربین - همانند دو چشم انسان - از صحنه ها فیلم تهیه می کرد و هنگامی که آنها را با هم روی صفحه سینما پخش می کرد تصاویر حالت سه بعدی به خود می گرفتند. نقش موتور سنکرون در این ماجرا کنترل شاتر بود تا تصویر هر دوربین را تنها یک از چشم ها ببیند. او این سیستم خود را از طریق شرکت Teleview به کمپانی تئاتر Selwyn در نیویورک فرخت. او بعد ها سیستم مشاده این فیلم ها را به یک عینک ساده مقوایی تغییر داد.

Studio Version of B3
نمونه استودیویی ارگ B3
متذکر می شویم که در سال 1983 نسخه سه بعدی فیلم کوسه (Jaws III) با همین تکنولوژی به روی پرده های سینما آمد. پس از چند کار دیگر که یکی دوتای آنها نیز نا موفق بود او به همراه فردی بنام E.F. Andrews شرکتی بنام Andrews -Hammond Laboratory را تاسیس کردند.

در آن روزگار تما رادیو ها با برق شهر کار می کرد و ایده داشتن رادیو ای که با باطری کار کند می توانست انقلابی در تکنولوژی گیرنده های رایویی ایجاد کند، راه حل پیشنهادی آنها چیزی بنام A-Box بود. این اختراع آنها با جریان مستقم برق که ازطریق باطری تهیه می شد کار می کرد.

آزمایشگاه آنها در سال 1926 یک مدیر فروش بنام Emory Penny را برای کار استخدام کردند. همچنین برای مدیریت بهتر کارها فردی بنام Forrest H.Redmond بعنوان مدیرعامل سازمان خود انتخاب کردند. ترکیب فوق در فروش A- Box خیلی خوب و موفق عمل کرد و بزودی آنها را به یک تیم قوی و آماده برای تولید ارگ های هموند تبدیل کرد. (ادامه دارد ...)


مطلب مرتبط :
لورنس هموند : اختراع کافی نیست


کاوه رهنما

February 25, 2005

نظرات شما
- thank you
sheyda , February 28, 2005
- این کلاویه هایی که در انتهای چپ هر دو کی برد وجود دارد در واقع نت موسیقی خاصی را تولید نمی کنند بلکه کلید هایی هستند برای تغییر و افزودن افکت به صدا یا انتخاب بانک و تن و ... اینها استانداری است که هموند انتخاب کرده و در گونه های جدیدتر این ساز نیز همچنان این استاندارد رعایت می شود.
گفتگوی هارمونیک , February 27, 2005
- سلام؛مرسی خوب بود.یه سوال:چرا کلاویه های سمت چپی توی این ارگ این جوری اند؟اصلا"کلاویه هستند؟میشه یه کم درموردش توضیح بدین؟
شیدا , February 26, 2005
- یادتون نره حتما" از صدای این ارگ ها هم بذارید توی سایت. صداهای متنوع. مرسی.
Amir , February 26, 2005
- سلام، مرسی منتظرش بودیم، منتظر بقیه اش هم هتسیم.
Amir , February 26, 2005
- salam kamran jan. age yadet bashe oon roozaie aval baham raje be hamkarimoon dar shiraz sohbat kardim ama man choon dargire ie sery kar ha boodam moteassfane natoonestam in eftekhar ro dashte basham...be har hal mikhastam begam agar hanooz maiel bashid man alan kamelan in forsat ro daram. bazam az shoma va baghi hamkarane in site mochakkeram.
امین رضا , February 26, 2005
- سلام خسته نباشيد و متشكر از مطالب عاليتان
saman , February 25, 2005