HarmonyTalk
home
About HarmonyTalkYour PostsJournal
رابین گیب
رابین گیب برادر دوقولوی ماریوس یکی از سه عضو گروه Bee Gees در دسامبر سال 1949 ، چهل و پنج دقیقه پس از برادرش در انگلستان بدنیا آمد. صدای متفاوت او باعث شد که پس از گذشت چندی مسئولیت خواندن ترانه های گروه به او واگذار شود بگونه ای که تا اواخر دهه 1960 با وجود رقابتی که با برادر بزرگتر خود Barry در خوانندگی داشت، مسئولیت خواندن اغلب ترانه های این گروه سه نفری بعهده رابین بود.

رابین و ماریوس (Maurice) به با کمک برادر بزرگترشان بری در سال 1958، هنگامی که بیتلز در حال تاخت و تاز در انگلستان بود، گروه بی جیز را تشکیل دادند. به علت مهاجرت رابین و خانواده اش به استرالیا شکل گیری اولیه گروه توسط او و در همان کشور صورت گرفت و اولین طرفداران بی چیز نوجوانان استرالیایی بودند. موفقیت آنها از سال 1963 هنگامی که ترانه The Battle of the Blue & Grey از تلویزیون پخش شد آغاز شد و آنها توانستند در دهه های 70 و 80 بعنوان یکی از محبوبترین گروه های پاپ مورد حمایت علاقمندان به موسیقی مردمی باشند.

audio.gif I Started a Joke

رابین در بهار 1969 گروه را ترک کرد و سعی کرد تا بصورت فردی به فعالیت موسیقی بپردازد و از آنجایی که قبلا" در گروه Bee Gees بعنوان ترانه سرا و خواننده شهرت لازم را کسب کرده بود مشکل خاصی پیش روی خود نداشت. پس از ترک گروه بری مسئولیت نوشتن ترانه و خواندن را بعهده گرفت. دهه 70 برای او دهه اوج موفقیت فردی بود اما دهه 80 بتدریج موفقیت های فردی او کاهش پیدا کرد.

Bee Gees
گروه بی جیز هنگامی که در اوج موفقیت بودند.
برادر دوقولیش در سال 2003 بر اثر مصرف زیاد کوکائین هنگامی که 53 سال داشت در انگلستان در گذشت و پس از این ماجرا رابین گفت : "مرگ برادر ما به معنی پایان کارگروه بی جیز می باشد و ما هرگز بدون او گروه را مجددا" فعال نخواهیم کرد و هر فعالیت مشترکی که من و بری در آینده با هم داشته باشم تحت نام بی جیز نخواهد بود. بی جیز خاطره ای است برای ما سه نفر."

اخیرا" در فوریه سال 2005 این دو برادر آلبوم جدیدی متشکل از ترانه های قدیمی میکس شده تحت عنوان Number Ones به بازار دادند که مورد استقبال زیادی قرار گرفته است. از زیباترین کارهای گروه Bee Gees که خوانندگی آنرا رابین گیب (Robin Gibb) بعهده داشته است و در آلبوم اخیر آنها هم موجود است باید به به ترانه زیبای I Started a Joke اشاره کرد. این ترانه در زمانی که بیتلز علاوه بر انگلستان به جداول رده بندی آمریکا نیز حمله کرده بود توانست گروه Bee Gees را بعنوان یک رقیب سرسخت و خطرناک برای بیتلز معرفی کند.

لازم به ذکر است که 28 مارچ امسال یعنی حدود دو هفته دیگر رابین گیب طی مسافرتی که به مسکو خواهد داشت، در تالار کنسرت کرملین (Kremlin Concert Hall) بصورت فردی اجرای برنامه خواهد اشت.

March 15, 2005

نظرات شما
- مطالب شما و در کل سایت شما بهترین است
fariba , March 17, 2005
- مرسی منم مثل سامان به یاد گذشته افتادم، وقتی که دانشگاه می رفتیم با بروبچز این آهنگ ها رو کار می کردیم.
سعید , March 16, 2005
- خيلي متشكر سايت شما جدا از آموزنده بودن يادآور خاطرات هم هست ممنون از زحماتتان واقعا استفاده ميكنيم موفق باشيد
saman , March 15, 2005
- خيلي متشكر سايت شما جدا از آموزنده بودن يادآور خاطرات هم هست ممنون از زحماتتان واقعا استفاده ميكنيم موفق باشيد
saman , March 15, 2005