HarmonyTalk
home
About HarmonyTalkYour PostsJournal
Richard William Wright
ریچارد ویلیام رایت در ژولای سال 1945 در شهر لندن بدنیا آمد. خانواده او که شامل پدر، مادر و دو خواهر می شد از وضعیت رفاهی خوبی برخوردار بود. پس از پایان تحصیلات ابتدایی در سن 17 سالگی برای ادامه تحصیل به کالج معماری رفت و در آنجا بود که با یک نوازنده گیتار بیس بنام راجر واترز (Roger Waters) و یک نوازنده درامز بنام نیک میسون (Nick Mason) آشنا شد. آنها در همان کالج یک گروه موسیقی برپا کردند و پس از گذشت شش ماه نوازنده گیتار سید برت (Syd Barrett) را به جمع خود پذیرفتند.

ریچارد راجع به این موضوع می گوید : "این خیلی عالی بود که سید به گروه ما ملحق شد. تا قبل از او ما مجبور بودیم فقط R&B کلاسیک اجرا کنیم، چرا که در آن زمان همه از گروههای موسیقی این انتظار را داشتند. اما من هیچ وقت از R&B خوشم نمی آمد و برعکس از موسیقی Jazz لذت می بردم."

"اما از هنگامی که سید وارد گروه شد جهت کار گروه هم تغییر کرد و به سمت بداهه نوازی (Improvise) برای گیتار و کیبرد در آمد. راجر هم از بیس برای نواختن ملودی و لید (Lead) استفاده کرد و من هم به آرزویم رسیدم و توانستم بیشر احساسات کلاسیک خودم را در گروه معرفی کنم."

audio file قسمتی از بداهه نوازی رایت در قطعه San Tropez از آلبوم Meddle

همکاری این گروه قبل از آنکه سید برت نام پینک فلوید را انتخاب کند تحت عناوینی چون Meggadeaths، Sigma 6، Abdabs ... و The T-Set ادامه داشت تا اینکه سید از روی نام دو تن از موسیقیدانان محبوب بلوز بنامهای پینک اندرسن (Pink Anderson) و فلوید کانسیل (Floyd Concil) نام پینک فلوید را برای گروه انتخاب کرد.

Richard Wright
سید برت، نیک میسون، راجر واترز و ریچارد رایت
با تجاربی که بدست آوردند و کسب اعتماد بنفس بیشتر بتدریج R&B را ترک کرده و شروع به ساخت موسیقی هایی بداهه و افسانه ای نمودند.

در سالهای اولیه شکل گیری گروه، سید برت بعنوان آهنگساز و ترانه سرا نقش رهبری گروه را بعهده داشت بطوری که در کارهای اولیه گروه یعنی دو آهنگ Arnold Layne و See Emily Play و یک آلبوم The Piper تقریبا" همه کارها توسط سید برت انجام شده بود. سال 67 پس از بدست آوردن دو رتبه Top20 برای تک آهنگ و یک رتبه Top10 برای یک آلبوم پینک فلوید آماده طی کرده مسیر ترقی بود.

اما اعتیاد او به LSD باعث شد تا بتدریج ضمن ارائه رفتارهای غیرعادی بتدریج از فعالیت های گروه کنار گذاشته شود بگونه ای که در سال 1968 رسما" با نوازنده دیگر گیتار لید، دیوید گیلمور (David Gilmour) جایگزین شد.

audio file Apples and Oranges

Apples and Oranges از نمونه کارهایی بود که پس از The Piper به همت ریچارد رایت تهیه شد، در طرف دوم این کار قطعه Paintbox با صدای ریچارد رایت قرار داشت. همچنین کار تکی دیگری بنام It would be so nice در این زمان از ریچارد رایت بود. آلبوم بعدی A Saucerful of Secrets بود که دو آهنگ آن توسط ریچارد رایت تهیه شده بود. (ادامه دارد ...)


مطالب مرتبط :
- مصاحبه با دیوید گیلمور ، قسمت آخر
- دیوید گیلمور : "ما مردانی یاغی بودیم"
- سکوت کامل یا جنگ، مصاحبه با دیوید گیلمور ، قسمت اول
- دوخبر از پینک فلوید
- مصاحبه با راجر واترز ، قسمت دوم
- مصاحبه با راجر واترز (Amused to Death)

April 04, 2005

نظرات شما
- دوست گرامی نسرین شما چگونه می توانید از زحمت کسی تشکر کنید سعی کنید از ای پس از خود افراد تشکر کنید. من هم از شما بخاطر این سایت تشکر می کنم
- از زحمتی که برای این سایت پرمحتوایتان می کشید سپاسگزارم
nasrin , April 07, 2005
- خیلی گروه عجیبیه مخصوصا" واترز،از اونایی که هرچی بیشتر توش دقیق میشی برات اسرارامیزتر میشه،صرف کارکردن فعالیت نمیکنن،یه قصد مهم دارن،یه پیغام.مرسی.
شیدا , April 05, 2005
- jaleb bood, bekhosous oun ghete jazz manand, be ghiafash nemiad inkare bashe :)
امیر , April 05, 2005
- سلام، ای ولا بازم از پینک نوشتید. اگر میشه راجع به کارهای جدیدتر رایت هم بنویسید. اینکه اصلا" چه کاره است الان. البته من هرروز سایت رو می خونما.
pink_floyd , April 05, 2005