HarmonyTalk
home
About HarmonyTalkYour PostsJournal
BBC Jazz Award
Keith Nichols
Keith Nichols برنده جایزه
Heritage Award از BBC در سال 2004
BBC همه ساله طی مراسمی برترین های موسیقی Jazz را انتخاب می كند. امسال نیز همانند سالهای گذشته این مراسم از طرف شبکه های رادیویی دو و سه برگزار خواهد شد و در چهار گروه آلبوم Jazz سال، نوآوری در موسیقی Jazz رادیوی سه، هنرمند سال رادیوی دو و بهترین های Jazz، هنرمندان و آثار خوب آنها انتخاب خواهد شد.

رادیو های دو و سه BBC در زمینه موسیقی Jazz فعال بوده و نقش مهمی در گسترش موسیقی Jazz در انگلستان و اروپا را داشته اند. BBC Jazz Award در کنار فستیوال جز لندن دو واقعه بزرگ موسیقی Jazz در انگلستان می باشند. نتایج نهایی رای گیری اوایل ماه ژوئیه مشخص خواهد شد.

کاندید های اولیه توسط BBC انتخاب شده است و نحوه انتخاب نهایی بهترین ها بصورت رای گیری اینترنتی خواهد بود و علاقمندان می توانند با مراجعه به بخش موسیقی سایت BBC به هنرمندان و آثار مورد نظرشان رای دهند.

از جمله برندگان سال گذشته می توان به کیت نیکولز (Keith Nichols) اشاره کرد که برنده جایزه میراث Jazz یعنی Heritage Award شد. او به همراه گروه سه نفری خود علاوه بر ارائه تورهای کنسرت موفق در سراسر اروپا توانست ضمن حفظ اصالت Jazz Piano در عین حال کنسرتهایی هم با ارکسترهای بزرگ (Big Band) داشته باشد.

George Melly
George Melly
نیکولز در حال حاضر استاد رویال آکادمی و ترینیتی کالج انگلستان می باشد. او در دنیای موسیقی جز به موسیقیدانی با سبک کلاسیک جز، رگتایمز و سایر سبک های قدیمی پیانو جز مشهور می باشد.

از دیگر جایزه های سال گذشته می توان به جایزه یک عمر فعالیت موفق در موسیقی Jazz که به جورج ملی (George Melly) تعلق گرفت نام برد. جورج متولد سال 1926 در لیورپول می باشد و از اواخر دهه 40 تا امروز بطور مستمر فعالیت های خود در موسیقی Jazz را ادامه داده است.

شما می توانید در این صفحه در انتخاب بهترین های Jazz شرکت کنید : Jazz Awards 2005

April 19, 2005

نظرات شما
- چه جالب، خب رسانه هاي ما هم همچين کارهايي ميکنن نه ؟
, April 20, 2005