HarmonyTalk
home
About HarmonyTalkYour PostsJournal
خبرهای جدیدی از Live 8
Live 8 can't help Africa's problem
نتیجه نظرسنجی Sky News
"مشکل آفریقا رهبران آنها هستند"
کمتر از یک هفته به اجرای کنسرت های Live 8 در شهرهای بزرگ دنیا باقی مانده است و در دنیای موسیقی هر روز اخبار جدیدی در این باره منتشر می شود.

پخش مستقم از MTV و VH1
خبرگزاری اسوشییتد پرس اعلام کرد که شبکه های تلویزیونی MTV و VH1 قسمت های زیادی از کنسرت های Live 8 را در دوم جولای پخش خواهند کرد. همچنین قرار است کنسرت Live Aid که دو دهه گذشته توسط باب گلدوف اجرا شد نیز دوباره توسط MTV نمایش داده شود.

American Online که همانند CNN شاخه ای از Time Warner است و حق نمایش این کنسرت در آمریکا را دارا است، قصد آن دارد تا این کنسرت را از روی اینترنت نیز پخش کند. این شبکه به احتمال زیاد با کمک شبکه ABC بصورت زنده کنسرت Live 8 در آمریکا را برای تلویزیون های کابلی پخش خواهد کرد.

اما همانطور که در ابتدا گفتیم شبکه های MTV ، VH1 و نیز شاخه دانشجویی MTV یعنی mtvU نیز در نظر دارند در لابلای پخش کنسرت Live Aide و سایر برنامه های مرتبط، بصورت زنده قسمتهایی از Live 8 را پخش کنند. لازم به ذکر است که از سال 1999 شبکه تلویزیونی MTV هرگز اقدام به پخش زنده کنسرت ها را ننموده است.

ژاپن به برگزار کنندگان Live 8 پیوست
Bjork in Tokyo Concert
کنسرت Live 8 در توکیو با شرکت Bjork
اما خبر جدیدی که توسط BBC در این رابطه منتشر شد آن است که توکیو نیز به جمع میزبانان Live 8 در اروپا و آمریکای شمالی پیوست. Bjork خواننده پر طرفدار ایسلندی، گروه Good Charlotte آمریکایی و نیز گروه پاپ McFly از جمله هنرمندانی هستند که قرار است در دوم جولای در سالن 20 هزار نفری ماکوهاری مس (Makuhari Messe) در توکیو اجرای برنامه داشته باشند.

این برنامه نیز قسمتی از کارهایی است که زیر نظر باب گلدوف برای کمک به فقر در آفریقا اجرا خواهد شد. این اولین کنسرت موسیقی در ژاپن خواهد بود که در روز یعنی ساعت 14:00 به وقت محلی اجرا می شود.

اجراهای دوئت
BBC همچنین خبر داد که در جریان کنسرت دوم جولای در لندن دوئت های زیر نیز اجرا خواهد شد که این خود بر جذابیت کنسرت لندن خواهد افزود :

- Madonna با ColdPlay
- Dido با Elton John
- The Who و Jonny Borrell
- Pink Floyd و Snoop Dogg

کنسرت های Live 8 هیچ کمکی به فقر در آفریقا نخواهد کرد
در حالی که جامعه موسیقی جهانی در حال برنامه ریزی و آماده سازی شرایط ایجاد این کنسرت ها هستند، شبکه Sky News بر اساس یک نظر سنجی اعلام کرد که این فعالیت هنری نمی تواند تاثیر خاصی روی رفع فقر در آفریقا داشته باشد. در این نظر سنجی فقط 20% از پاسخ دهندگان معتقد بودند که Live 8 می تواند به رفع فقر در آفریقا کمک کند و حدود دو سوم پاسخ دهندگان مشکلات فقر در آفریقا را مربوط به دولتمردان آفریقا دانسته اند.


مطالب مرتبط :

- تاریخ را با به تاریخ سپردن فقر خواهیم ساخت
- گالری عکس از کنسرت Live 8 لندن
- Live8 در انتظار تصمیم G8
- خبرهای جدیدی از Live 8
- حمله گلدوف به eBay و اجرای زنده Pink Floyd
- Live 8 و همکاری راجر واترز با پینک فلوید پس از ۲۴ سال

June 26, 2005

نظرات شما
- سلام به همه دوستداران واقعی پینک فلوید. تقریبا میشه گفت که بعد از لایو 8 و بعد از دیدن پینک که این بار زیر دست زمانه خورد شده خیلی دوست دارم یه برنامه ای برگزار کنیم تا همه کسانی که میخوان پینکی باشن دور هم جمع بشن یه شبی رو با اجرای چند تا از کارهای پینک زنده کنیم من خودم و یکی از دوستانم نوازنده گیتار الکتریک هستیم و نیاز به چیزهای دیگه مثل طرفدارهای واقعی . نوازنده -ی توانای بیس و درامز و کیبورد (نوازنده های عزیز دقت کنند ما در حال جمع آوری یک گروه خوب نیز هستیم)البته اگه کسی جای مناسبی داره که دور هم جمع بشیم می تونیم از چند نفر قدیمی تر ها هم دعوت کنیم و در واقع جا خیلی مسئله مهمیه به هر حال کسانی که کاری از دستشون بر می یاد یه ایمیل به [email protected] یا [email protected] بزنند. در ضمن شما می توانید اطلاعیه های بعدی را از سایت گروه شاسوسا www.shasoosa.com دریافت کنید. در ضمن این برنامه تر جیحا در تهران برگزار می شود.
shasoosa , July 24, 2005
- خیلی بعیده که این آدمها در این کار اهداف مالی و تبلیغاتی نداشته باشند.
payam , July 23, 2005
- برای اونایی که توی ایران یا خاور میانه به صورت زنده از کانال mbc 4 ببینن، ضمن فارسی نوشتن بافنت دهن منو سرویس کرد
فرشاد , June 28, 2005
- سلام. . یک چیزی در این خبر وجود دارد که من شکه شدم. پینک فلوید با سنووپ داگ ؟ امکان نداره ! اصلا با هم جور ذر نمیان! یعنی پینک فلوید اینقدر ارزشش پایین آمده؟ از اینکه اینهمه زحمت میکشید و یکی از بهترین سایتهای موزیک را درست کردید خیلی خوشحالم
Yashar430 , June 28, 2005
- با شما 100% موافقم.
کامران , June 27, 2005
- با کمال احترام به سر باب، از درآمد عجیب و غریبی که بابت اصل و حاشیه این برنامه گیر هنرمندان شرکت کننده در آن میاید هم نباید غافل شد. آیا واقعا انگیزه های این هنرمندان، 100% و تمام و کمال انسانی است؟! مطمئن نیستم.
بیمار روانی , June 27, 2005
- toro khoda negah kon in japoniha be koja ha residan, oon vaght ma ba in hame naft va servat meli to sare khodemoon mizanim ke agha saz ro to tv bayad kamel neshoon dad ya besorat shabah .....
Ali , June 27, 2005
- سلام؛ از اخباري که مي نويسيد ممنون. البته من هم فکر ميکنم اينکار بيشتر يک حالت نمادين داره و بيشتر از آفريقا براي خود خواننده ها يا گروه ها ارزش مادي به همراه داره.
ندا , June 26, 2005