HarmonyTalk
home
About HarmonyTalkYour PostsJournal
Animals
Eric Burdon
Eric Burdon
در اوایل دهه 1960 یكی از محبوبترین و با اهمیت ترین گروههای R’nB انگلستان یعنی Animals توسط Eric Burdon شكل گرفت. طبق نظر مجله Rolling Stone این گروه دومین گروه تاثیر گذار موسیقی R’nB انگلستان است. اعضای این گروه در اوایل دهه 1960 در شهر New Castle تحت عنوان Kansas City Five گرد هم آمدند.

پس از مدتی پیانیست گروه جدا شد و بعدها با پیوستن John Steel درامر و Hilton Valentine به عنوان گیتاریست گروه Animals شكل گرفت و به اجرای برنامه هایی در كافه ها پرداخت. در سال 1964 اولین ضبط استودیویی آنها كه تك آهنگی به نام Baby Let Me Take You Home بود، در British Chart بیست و یكم شد. پس از موفقیت نسبی این اثر، تك آهنگ جاودانه و مشهور House of the Rising Sun ساخته شد كه با استقبال بسیاری چه در انگلستان و چه خارج آن روبرو شد و تمام تابستان آن سال جزء برترین های UK Chart‌ و US Chart‌ گردید.

audio fileHouse of the rising sun

مدتی شایعه شد كه این آهنگ، اقتباسی از یكی از آهنگهای آلبوم اول Bob Dylan است. ولی به زودی معلوم شد كه این آهنگ نیز مثل Baby let me take you home، ساخته Josh White و Eric Bordon است. (هرچند كه در اصل موسیقی و شعر آن برگرفته از یك شعر محلی و قدیمی است). موسیقی با Riff های گیتار Valentine شروع می شود، Bordon با لهجه انگلیسی اش شروع به خواندن می كند و نوای زیبا و روح انگیز ارگ Price آن را همراهی و تكمیل می كند.

Eric Burdon & his band
اریک بوردون و گروه Animals
سومین تك آهنگ آنها با عنوان I’m Crying نیز بلافاصله ضبط می شود كه رتبه هشتم در UK Chart ‌میشود. این موفقیتها سبب می شود گروه Animals اقدام به ضبط اولین آلبوم خود در استودیوی Colombia نماید كه آهنگ Don’t Let Me be Misunderstood یكی از زیباترین و ماندگارترین كارهای گروه از این آلبوم است كه هنوز هم از ایستگاههای رادیویی پخش می شود و در CD های منتشر شده از آهنگهای Ever Green و Old Song معمولا یكی از پایه های ثابت است.

در 1965 كه تورهای گروه آغاز می شود، Alan Price پیانیست به بهانه ترس از پرواز، گروه را ترك می كند. در 1966 پس از ضبط آلبوم Animalisms درامر گروه یعنی Steel‌ نیز از گروه خارج شده و Barry Jenkins به گروه می پیوندد. John Weider به عنوان ویولونیست و Vic Briggs گیتاریست جدید نیز به گروه دعوت می شوند و Animals با گروه جدید كار خود را آغازمی كند. پس از شكل گیری مجدد، Animals كار خود را با انتشار چند آلبوم نه چندان موفق دنبال كرد و عملا تا سال 1983 فعالیت چشمگیری نداشت تا سرانجام با پیوستن مجدد Zoot Money به عنوان نوازنده كیبورد، یك تور جهانی توسط Eric Bordon برپا شد. هرچند این احیای مجدد Animals چندان دوامی نیافت و می توان گفت كه پایان این تور فشرده، پایان فعالیت Animals بود.


علی خوب بخت

August 08, 2005

نظرات شما
- thank you, i love this song and used to listen to it every day. you remembered me my old memories.
amir , August 08, 2005