HarmonyTalk
home
About HarmonyTalkYour PostsJournal
بر اثر طوفان کاترینا 'همه چیزمان را از دست دادیم'
Antoine 'Fats' Domino
Antoine "Fats" Domino
نابغه افسانه ای موسیقی جز نیو اورلینز (New Orleans)، آنتونی فتس دومینو به همراه خانواده خود از طوفان کاترینا جان سالم بدر برد. اما او هنوز در شوک است و روز جمعه راجع به چگونگی نجات یافتن و عواقب طوفان با خبرنگاران صحبت کرد.

او طی سه شب گذشته در یکی از آپارتمانهای ایالت لوییزیانا (Louisiana) در منزل یکی از دوستان خانوادگی خود اقامت داشته است و روز جمعه آپارتمان محل اقامت موقت خود را به همراه همسر، دو دختر و همسر یکی از دخترانش ترک می کند. او می گوید که آنها هیچ ایده ای از اینکه به کجا می خواهند برروند نداشتند.

"ما همه چیزمان را از دست داده ایم، من نمی دانم چکار باید بکنیم."

این عین جملاتی بود که فتس دومینو به خبرنگاران گفت. او می گوید: "هنگامی که طوفان به نیو اورلینز رسید آنها خارج از منزل خود خارج شدیم و به طبقه سوم آپارتمان رفتیم. ارتفاع آب به حدود 5 متر می رسید و امنیت طبقه سوم را هم در خطر انداخته بود."

البته تیم نجات توانست دومینو 77 ساله را به همراه خانواده در اواخر شب دوشنبه نجات دهند. آنها پس از نجات یافتن توسط قایق به پناهگاهی در Baton Rouge در ایالت لوییزیانا برده شدند و پس از حدود دو ساعت استراحت و رفع شوک وارده، فتس دومینو با یکی از دوستان خانوادگی خود در لوییزیانا تماس می گیرد تا چند روزی را در منزل آنها اقامت داشته باشند.

"من نمی دانم چگونه می توانم از مارکوس (دوست خانوادگی آنها) تشکر کنم، اگر آنها نبودند یقینآ وضع ما بدتر از حال حاضر بود."

او اضافه می کند که: "من برای همه مردم نیو اورلینز متاسف هستم، از همین جا به همه آنها می گویم که دوستشان دارم و آرزو داشتم که در آنجا در کنار آنها و در خانه ام بودم. امیدوارم که بزودی به آنجا و در کنار آنها برگردم."

مارکوس راسل می گوید: "از هنگامی که طوفان شروع شد من حدود 15 میهمان را پذیرفتم، هنگامی که شنیدم دومینو دارد می آید اینجا، سریع به فرشگاه Wal-Mart رفتم و آب و مواد غذایی خریدم. پس از رسیدن آنها، فتس دومینو ساعت 3 بامداد به داروخانه رفت تا مقداری لوازم کمک های اولیه و قرص مسکن تهیه کند."

Audio File قسمتی از یکی از اجرای های فتس دومینو

اضافه می شود که آنتونی دومینو نوازنده پیانو و خوانند جز به سبک R&B و Rock & Roll، متولد سال 1928 در نیو اورلینز است. او پس از اجرای ترانه "The Fat Man" نام جدید فتس را برای خود انتخاب کرد و در سبک نوازندگی و موسیقی دنباله رو فتس والر (Fats Waller) بود.


ABC News Online

September 03, 2005

نظرات شما
- khabarha ro mitoonid dar ghesmate saithaie digar bekhoonid har rooz update mishe
parnian , September 04, 2005
- به بینید چه جراتی دارند و چه جوری اتفاقات رو پوشش خبری میدن حالا ایران یه چیزیش بشه هیچکس خبر دار نمیشه ! یه سایت هم پیدا کردم جالبه دیدنش بد نیست www.avanama.com در مورد موزیک مینویسه
سارا , September 04, 2005
- سلام، راستي خيلي بد نيست که هر روز يک خبر کوچک هم در سايت مثل اين بگذاريد. اينطوري آدم از اوضاع و احوال موسيقي دنيا هم خبردار ميشه.
ندا , September 03, 2005
- دولتمردان آمریکا در وقایع اخیر مربوط به کاترینا نشان دادند که بجز نفت در دنیا به فکر هیچ چیز نیستند حتی هموطن های خودشون. فتس دومینو را می شناسم یکی از بهترین خوانندگان و نوازندگان پیانو باقیمانده از دوران طلایی موسیقی جاز هست. امیدوارم که دیگر موسیقدانان جاز نیورلان هم جان سالم از این ماجرا بدر برده باشند.
محمد کاظمی , September 03, 2005
- salam, khabar jalebei bood. jaye tashakor darad.
saman , September 03, 2005