HarmonyTalk
home
About HarmonyTalkYour PostsJournal
قدردانی از ترنر و بنت

تونی بنت (نفر اول از سمت راست)
طی مراسم ویژه ای در مجتمع کندی (Kennedy Center)، تینا ترنر (Tina Turner) و تونی بنت (Tony Bennett)، دو چهره افسانه ای موسیقی آمریکا در میان تعداد بسیاری از ستارگان موسیقی جاز و پاپ، مفتخر به دریافت نشان افتخار شدند.

در این مراسم، کویین لطیفه (Queen Latifah) ترانه What’s Love Got to Do With It، ملیسا اتریج (Melissa Etheridge) ترانه River Deep, Mountain High و بیانسه نولز (Beyonce Knowles) ترانه Proud Mary را که همگی از آثار مشهور تینا ترنر هستند را اجرا کردند.

اپرا وینفری، چهره بسیار مشهور تلویزیون آمریکا خود را "پر و پا قرص ترین طرفدار تینا" خواند و با صحبت درباره اجرای زنده تینا ترنر، به تماشاگران مشهور این مراسم گفت که باید تماشای اجرای زنده او را جزو "مهمترین کارهایی که قبل از مرگ باید انجام دهند" قرار دهند.

اجرای ترانه هایی از تونی بنت نیز، مراسم قدر دانی از این هنرمند برجسته را همراهی کرد.

I Left My Heart in San Francisco توسط نوازنده ترومپت وینتون مارسالیس (Wynton Marsalis) و نیز For Once in My Life با اجرای ستاره R&B جان لجند (John Legend) و ترانه Fly Me to the Moon که توسط خواننده شهیر کانادایی دایانا کرال (Diana Krall) اجرا شد.

کوینسی جونز (Quincy Jones)، تهیه کننده پر سابقه موسیقی درباره بنت گفت:

"او نماد با احساس ترانه های آمریکایی است. تونی تنها کسی است که میداند چگونه ما را تا ماه ببرد و بازگرداند."


تینا ترنر (نفر دوم از سمت راست)
رابرت ردفورد (Robert Redford)، بازیگر، کارگردان و پایه گزار جشنواره فیلمهای مستقل ساندنس (Sundance) نیز در میان چهره های برگزیده و در صف مدال گیرندگان بود.

پل نیومن (Paul Newman) دوست قدیمی و همبازی اش در فیلمهای نیش و مردان حادثه جو، درباره او که به خاطر دیر رسیدن شهرت دارد، گفت:

" دوستان در پشت صحنه فکر میکنند که تنها دلیلی که برای به موقع رسیدن او وجود دارد این است که به او گفته اند این مراسم دیروز انجام میشده است."

گلن کلوز (Glenn Close)، خانم بازیگر پرسابقه، درباره ردفورد گفت: " او یک عملگرای رویایی است و قلب و روحی هنرمندانه دارد."

جولی هریس (Julie Harris)، بازیگر کهنه کار سینما و تئاتر نیز در میان ستایش جمع، مدال خود را دریافت کرد. کوین اسپیسی (Kevin Spacey) بازیگر صاحب سبک، نوع بازی هریس را چنین تعریف کرد:

"او از فن و حقه استفاده نمیکند، بلکه به کلی تغییر ماهیت میدهد. بازیگری کاری نیست که او انجام دهد، بلکه وجود او است."

از میان آثار بسیار مشهور هریس میتوان به " شرق بهشت" با جیمز دین (James Dean) و "انعکاس در چشم طلایی" اشاره نمود.

سوزان فارل (Suzanne Farrell)، بالرین نیز در میان تشویق تماشاگران به دریافت مدال افتخار نایل شد. این بالرین مشهور نیویورک، توسط همکار قدیمی اش ژاک دامبواز (Jacques d’Amboise) تشویق شد. او گفت: " باله نیویورک، مرکز باله آمریکا است و او(فارل) الماس درخشان آن بوده است."

فارل که در آثاری چون Meditation و فندق شکن، در نقش اصلی ظاهر شده است، در حال حاضر به تدریس مشغول است.

روز یک شنبه، این عده به کاخ سفید دعوت شدند. جورج بوش درباره آنان گفت: "هر یک از این برندگان نشان افتخار، در طی یک عمر فعالیت هنری موفق شدند الگو و شاخصی برای بهترین بودن به وجود بیاورند و این شاخصی است که در تمام جهان مورد ستایش قرار گرفته است."

MSNBC

December 06, 2005

نظرات شما
- ازش خبری نیست؟؟؟؟؟ از تینا ترنر؟ سری به اینجا بزنید: http://www.forth2.com/Article.asp?id=37630
, December 10, 2005
- ترنر در سال 70 با خوانند ای به اسم IKE به شهرت رسید، ولی دیگه خبری ازش نیست؟
, December 07, 2005
- عجب! ببین چه تحویل میگیرن هنرمنداشونو.
منتقد , December 06, 2005