برگزاری مستر کلاسهای استادان روسی در کنسرواتوار تهران

میتریایو وادیم
میتریایو وادیم
مستر کلاسهای استادان روسی در کنسرواتوار تهران در سه رشته آواز، پیانو و فلوت برگزار می شود. هزینه شرکت در مستر کلاس های یک روزه (یک ساعته) برای دانشجویان ۷۰ هزار تومان و برای سایر علاقمندان ۹۰ هزار تومان است. همینطور هزینه شرکت در کلاس های ۸ جلسه ای این اساتید ۳۲۰ هزار تومان می باشد. در تمام این کلاسها، مترجم زبان روسی حضور خواهد داشت.

لازم به ذکر است که به کلیه کسانی که در مسترکلاس ها شرکت می کنند گواهی شرکت در مستر کلاس مورد تایید کنسرواتوار و نیز با امضای کنسرواتوار و استاد مربوطه داده خواهد شد.

علاقمندان برای شرکت در این دوره ها می توانند با این شماره تماس بگیرند: ۸۸۹۱۳۰۱۰

میتریایو وادیم (Mitryayev Vadym)
میتریایو وادیم از آکادمی ملی موسیقی چایکوفسکی (کیف، اوکراین) در سال ۲۰۰۷ فارغ التحصیل شده است. مکانی که او کلاس های آواز با وی.جی.بوجمیستر (V.G.Bujmister) و همچنین درس هایی با اِستون وارکو (Steven Varco) و واسیلی ساوِنکو (Vassily Savenko) گذرانده است.

در حین تحصیل او در فستیوال بزرگ کلیسای سنت الکساندر شرکت کرده است؛ همچنین از سال ۲۰۰۶ تاکنون به عنوان سولیست در گروه کُر مردان شهرداری حضور داشته و با تور اطراف اوکراین و همچنین در انگلستان، فرانسه، بلژیک و آلمان برنامه اجرا کرده است.

در سال ۲۰۰۹ او در خارکف، اوکراین، در سال ۲۰۱۱ در سلواکیا و در سال ۲۰۱۲ در وین – اتریش و در سال ۲۰۱۳ در شهر ناپل، ایتالیا و در سال ۲۰۱۴ در مالدیو برنده جوایز رقابت های بین المللی آواز گردیده است. وی از سال ۲۰۰۸ شروع به همخوانی (دوئت) با همسرش گالینا خداکیوسکا (Galyna Khodakivaska) نموده است؛ در سال ۲۰۱۱ آنها مفتخر به دریافت دیپلم فستیوال آمادئویی در اوکراین و در سال ۲۰۱۴ دیپلم فستیوال کلاسیک شوکو گردیده اند.

والنتین دوکامینیکوف
والنتین دوکامینیکوف در سال ۱۹۸۹ در شهر گوگانسک در اوکراین متولد شد، وی در رشته پیانو ابتدا از هنرستان گلیرا فارغ التحصیل شد و مدرک کارشناسی ارشد خود را از آکادمی چایکوفسکی در شهر کیف گرفت.

ایشان در بسیاری از رقابت های بین المللی شرکت کرده که از آن جمله می توان از مسابقات آهنگسازان و پیانیست های نوجوان در کشورهای اوکراین، روسیه، لهستان، مجارستان و آلمان نام برد.

او همچنین در مستر کلاس های بسیاری حضور داشته و عضو ژوری جشنواره های نوجوان در پتریگوسک، سانک پز بورک، ژیتومیر، زاپوروژ، آلمان و مجارستان بوده است.

یاروسِلاو کوتسان (Yaroslav Kutsan)
یاروسِلاو کوتسان از سال ۱۹۸۹ الی ۱۹۹۸ به مدرسه عمومی رفته است. از سال ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۲ در انستیتو موسیقی در کلاس های فلوت استاد هنر مریتد (Merited) و پروفسور ای.وی.ورهوینتز (Prof.Y.V.Verhovinets) شرکت کرده است.

از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۵ در دانشکده ملی فرهنگ و هنر کیف در کلاس های فلوت استاد هنر مرتید و استاد بروبوسکی (Trubovsky) حضور داشته است.

وی همچنین در رقابت های بین المللی زیادی شرکت کرده که از آن جمله می توان به “رقابت بین المللی هنرهای قرن بیستم” نام برد که در آن برنده مقام اول ورزل (Vorzel) گردید.

او همچنین در مستر کلاس های مختلفی حضور داشته که می توان مستر کلاس اساتید کنسرواتوار بلگراد در سال ۲۰۰۴، اساتید سنپترزبورگ در سال ۲۰۰۴، اساتید به نام فلوت در کنسرواتوار مونیخ در سال ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹، استاد کوهِن در دانشکده هنر بلومینگتن (Bloomington) و اساتید واشنگتن دی سی (Washington ,DC) در سال ۲۰۱۰، در سال ۲۰۱۰ -۲۰۱۲ در مستر کلاس هرمَن کلیمایر (Hermann Klemayer) در کنسرواتوار مونیخ و در سال ۲۰۱۲ در سوئیس و پاریس نام برد.

ایشان در کنسرت های بسیاری در کیف و اطراف آن به عنوان سولیست شرکت کرده است و از سال ۲۰۰۶ تاکنون به عنوان استاد فلوت در مدرسه موسیقی تدریس می کند و در سال ۲۰۱۱ تاکنون در دانشکده گرینچینو کیف (Grinchenko) به عنوان استاد موسیقی شرکت کرده و در حال حاضر در چندین مدرسه موسیقی تدریس می کند.

ارسال دیدگاه

رایانامهٔ شما نمایش داده نخواهد شد.

گزارشی از سخنرانی آروین صداقت کیش در سمینار «موسیقی و امر دراماتیک» (IV)

صداقت‌کیش ادامه داد: در امر دراماتیک اما این گونه نیست و درون و بیرون با هم یکی می‌شوند. اگر اجازه دهید مثالی در مورد امر هنری بزنم. کسانی که تئاتر بازی می‌کنند رابطه‌شان با متن نمایشی درونی است. یعنی نمی‌توانیم این رابطه را به درونی و بیرونی تقسیم کنیم و بگوییم این شخصیت واقعا وجود دارد و آن شخصیت فقط روی صحنه وجود دارد، همه‌شان وجود دارند. بنابراین این نظام باید با یکدیگر یکی و ادغام شده باشد. اگر به موضوع دادن پول به فروشنده به عنوان یک کنش برگردم، نمی‌توانیم بگوییم الان بیرون این نظام ارتباطی هستیم و نظام داخلی آن با نظام بیرونی‌اش متفاوت است. اگر کسی هم از بیرون به این رویداد نگاه کند فقط در حال نگاه کردن به یک کنش است و مانند موضوع داستان نیست که نتواند داخل آن شود، او هم می‌تواند وارد این کنش شود و مرزی ندارد.

شهرام صارمی از مدیریت اجرایی جشنواره موسیقی فجر استعفا کرد

در پی استعفای اعتراض آمیز علی ترابی، شهرام صارمی مدیر اجرایی سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر، یک روز پس انتصاب مدیر جدید دفتر موسیقی وزارت ارشاد با انتشار نامه‌ای سرگشاده از سمت خود استعفا کرد.

از روزهای گذشته…

چهارمین جشنواره موسیقی و فستیوال سنتور نوازی آموزشگاه پایور

چهارمین جشنواره موسیقی و فستیوال سنتور نوازی آموزشگاه پایور

چهارمین جشنواره موسیقی و فستیوال سنتور نوازی آموزشگاه پایور در تاریخ ۱۹ آبان ۹۰ در رده سنی ۷ تا ۲۷ سال با حمایت محمود عالیشوندی مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد یزد در تالار فرهنگ برگزار شد. در بخش اول این فستیوال نجمه جعفری ۱۱ ساله نوازنده برتر نوجوان کشور با اجرای قطعاتی از آثار چپ کوک سنتور فرامرز پایور و پرویز مشکاتیان رتبه برتر، زهرا ستون زاده با اجرای قطعاتی از فرامرز پایور رتبه اول و سینا عقدایی و محمد حسین جلیلی رتبه های دوم و سوم را از آن خود کردند.
نوازندگی نی (I)

نوازندگی نی (I)

نی به عنوان تنها ساز رسمی بادی موسیقی ما، سازیست که قابلیت تولید دو نوع صدای کاملا متفاوت از هم را دارد. در سازهای بادی موسیقی کلاسیک معمولا برای تغییر رنگ صدایی از وسیله ای به نام سوردین استفاده میکنند که بنا به نظر آهنگساز از این وسیله برای بیان بهتر حالت اجرای یک قطعه استفاده میشود. سوردین وسیله ای است که در ساز قرار می دهند و باعث می شود صدای ساز به نحوی محسوس تغییر کند، به طوریکه اگر شنونده ای که با این وسیله و کاربرد آن آشنا نباشد، تصور می کند این صدا از سازجدیدی تولید می شود.
درباره مشکل «شیش هشت» و «میزان های لَنگ» در وزن شناسیِ موسیقی ایرانی (V)

درباره مشکل «شیش هشت» و «میزان های لَنگ» در وزن شناسیِ موسیقی ایرانی (V)

در «تئوری موسیقی» (پورتراب ص ۳۴- ۳۵) در مورد انواع «میزان های مختلط ساده» می بینیم که ۵، ۷، ۸، ۹، ۱۱ و ۱۲، ضربی، نشان داده شده است اما جای ۶ ضربی خالی است. (احتمالا چون در این تئوری ۶ ضربی باید ۲ ضربی باشد (نک به پورتراب ص ۳۱ که در آنجا، ۹ ضربی و ۱۲ ضربی هم ۳و ۴ ضربی ترکیبی شناسایی شده اند.) در حالیکه بویژه در موسیقی ایرانی بسیاری از وزن هایِ ۶ ضربی، ترکیب ۴+۲ دارند، (که مطابق با این تئوری پردازی باید «دوضربی مختلط» بوده باشند) که در ادامه نشان خواهم داد.
پروانه های موسیقی ایران (I)

پروانه های موسیقی ایران (I)

پس از انقلاب مشروطه و ضبط اولین نواهای موسیقی در سال ۱۲۸۴ ش و تاثیر آن در روند تاریخ اجتماعی ایران در سال ۱۲۹۱ ش بانوان هنرمند از خلوت دربار بیرون آمده و به ضبط آثار موسیقی پرداختند که افتخار خانم- زری خانم و امجد خانم اولین های ضبط آثار موسیقی بانوان هنرمند بودند.
قدرت برای خواندن و جرأت برای صحنه

قدرت برای خواندن و جرأت برای صحنه

خاطره پروانه، خواننده‌ی ایرانی، ۱۵ آبان در سن ۷۸ سالگی و بر اثر ایست قلبی در تهران درگذشت. خاطره پروانه که نام اصلی‌اش اقدس خاوری بود، فرزند پروانه از خوانندگان دوره‌ی قاجار بود که در جوانی بر اثر بیماری سل درگذشت و عنوان هنری «خاطره‌ پروانه» هم به همین خاطر برای او انتخاب شد.
روش سوزوکی (قسمت چهلم)

روش سوزوکی (قسمت چهلم)

پرنس توکوگاوا از طرز فکر پدر من خیلی خشنود شده بود. احتمالاً پدرم به او گفته بوده که من بسیار خوشحالم که پسر مرا می خواهید با خود همراه کنید و حتما هم او را در آلمان بگذارید تا با باقیمانده پول هایش تحصیل کند. اما آدمی‌ هرگز نمی‌تواند بفهمد که سرنوشت او را به کجا می‌کشاند، من در آغاز سال از ورود به آکادمی‌ موسیقی اونو ناامید بودم، در پاییز با کشتی بخار لوکس‌ هاکونه مارو (Hakone Maru) به سمت مارسل (Marseille) می‌رفتم و به پیشنهاد پدرم به یک سفر دور دنیا می‌رفتم ولی در واقع راه من مرا بطرف آلمان برای تحصیل می‌برد.
دو خبر از دنیای موسیقی

دو خبر از دنیای موسیقی

خبر بیماری کایلی مینوگ (Kylie Minogue) خواننده پاپ استرالیایی، جنجالی در محافل پاپ و در بین طرفداران او برپا کرده است. مینوگ ۳۷ سال دارد و در حدود ۱۷ سال است که در عرصه فیلم و موسیقی فعالیت میکند. جالب اینکه او اولین خواننده استرالیایی است که موفق شد در آمریکا نیز به محبوبیت فراوان دست یابد و نه تنها ترانه هایی پرفروش و برنده جایزه در پرونده خود دارد، بلکه در طی این مدت، تعدادی از بدترین ترانه های سال هم از بین کارهای او انتخاب شده اند.
چهره ی آدرنو از قابِ اتنوموزیکولوژی (V)

چهره ی آدرنو از قابِ اتنوموزیکولوژی (V)

تا حدودی مشاهده می شود که عقیده ی تکامل گرایی در هارمونی و عناصر ساختاری موسیقی، در اندیشه ی تکامل گرایی قومی ـ فرهنگیِ آدرنو هم رسوخ کرده است هر چند که رابرت ویتکین نسبت دادنِ اینگونه نقد های نژادپرستی و اروپا محوری را به آدرنو، برچسب زنی می داند و معتقد است که آدرنو در نقد پیرو فلسفه است و کاملا از نژاد پرستی به دور است (ویتیکن۵۳:۱۳۸۲ ).
چه خطراتی گیتار آکوستیک شما را تهدید می کند؟

چه خطراتی گیتار آکوستیک شما را تهدید می کند؟

هزینه و سرمایه گذاری ای که شما برای خرید یک گیتار آکوستیک خوب می کنید، آنقدر است که بفکر فراهم آوردن شرایط نگهداری مناسب برای آن باشید. در این نوشته برای شما خطراطی را که ممکن است ساز شما را تهدید کند بر می شماریم.
نگرشی به تجدد طلبی در هنر و فرهنگ ایرانِ قرن بیستم (XXII)

نگرشی به تجدد طلبی در هنر و فرهنگ ایرانِ قرن بیستم (XXII)

در چنین شرایط داخلی و بین المللی در موسیقی ایرانی هم جهت گیری جدیدی با برنامه «به پیش به سوی گذشته» شکل گرفت. در سال ۱۳۴۳ در وزارت فرهنگ و هنر وقت «گروه پایور» به سرپرستی فرامرز پایور نوازنده سنتور و آهنگساز، اولین ارکستری است که فقط از سازهای ایرانی تشکیل می شود و آثار آهنگسازان گذشته را (مانند درویش خان، عارف، شیدا، نی داود) در برنامه کارش قرار می دهد. تکنوازان این ارکستر: هوشنگ ظریف تار، رحمت الله بدیعی کمانچه (او اول نوازنده ویلن و از بهترین شاگردان صبا بود) و حسن ناهید نی بودند.