گفتگوی هارمونیک | Harmony Talk

یادمان «محمد اسماعیلی» در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود

آیین یادمان استاد محمد اسماعیلی از نوازندگان پیشکسوت عرصه موسیقی ایرانی و تمبک نوازی، تحت عنوان «جام وصل» در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای ارسباران، آیین بزرگداشت و یادمان استاد محمد اسماعیلی با عنوان «جام وصل» روز پنج‌شنبه ۱۳ مهرماه ساعت ۱۸ با حضور جمعی از هنرمندان و اهالی موسیقی در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.

اجرای گروه تمبک استاد محمد اسماعیلی، گروه خجسته به سرپرستی سوسن اصلانی،آواز داود فیاضی و تمبک، دونوازی سنتور و تمبک نیما رحمتی‌زاده و محمد میرزاخانی و اکران چند کلیپ از فعالیت‌های استاد اسماعیلی، سخنرانی سایر هنرمندان موسیقی درباره این هنرمند فقید، از جمله برنامه‌های آیین بزرگداشت محمد اسماعیلی است.

محمد اسماعیلی از جمله هنرمندان شناخته شده موسیقی ایرانی و تمبک نوازی است و در سال ۱۳۳۷ بود که در گروه های موسیقی وزارت فرهنگ و هنر آن سال ها مشغول به فعالیت شد و در ارکسترهای موسیقی ملی به نوازندگی تمبک پرداخت و پس از پنج سال برای اجرای برنامه در حوزه موسیقی اصیل ایرانی به کشورهای مختلف سفر کرد و در تالارهای متعدد بین المللی به اجرای برنامه مشغول شد.

اسماعیلی از سال ۱۳۴۳ در هنرستان موسیقی ملی به تدریس پرداخت و در سال ۱۳۴۵ بود که سرپرستی گروه تمبک وزارت فرهنگ و هنر آن دوران را به عهده گرفت و از آن دوران تاکنون در بسیاری از کنسرت ها و تولیدات حوزه موسیقی اصیل ایرانی فعالیت های چشمگیری داشته است.

شیوه نوازندگی محمد اسماعیلی به شیوه نوازندگی حسین تهرانی شببه است. وی که همواره از شیوه خاصی در نوازندگی تمبک استفاده می کرد طی سال های اخیر سابقه همکاری با ارکسترها، هنرمندان و گروهای مطرح موسیقی ایرانی از جمله «گروه اساتید موسیقی ایران» با حضور فرامرز پایور نوازنده سنتور، جلیل شهناز نوازنده تار، علی اصغر بهاری نوازنده کمانچه، محمد موسوی نوازنده نی را داشته است.

حضور در این برنامه برای عموم علاقه‌مندان آزاد و رایگان است و برای شرکت در آن می‌توانید به فرهنگسرای ارسباران واقع در خیابان شریعتی، بالاتر از سیدخندان، خیابان جلفا مراجعه کنید و برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره ۲۲۸۷۲۸۱۸ تماس بگیرید.

گفتگوی هارمونیک

گفتگوی هارمونیک

مجله آنلاین «گفتگوی هارمونیک» در سال ۱۳۸۲، به عنوان اولین وبلاگ تخصصی و مستقل موسیقی آغاز به کار کرد. وب سایت «گفتگوی هارمونیک»، امروز قدیمی ترین مجله آنلاین موسیقی فارسی محسوب می شود که به صورت روزانه به روزرسانی می شود.

۱ نظر

بیشتر بحث شده است