تاریخ برگزاری تور گروه The Who اعلام شد

گروه افسانه ای موسیقی راک The Who، برای اولین بار پس از گذشت بیش از ۲۰ سال، تور خود را آغاز میکنند. این تور با کنسرتهایی در ایالات متحده، کانادا، آمریکای جنوبی، آسیای شرقی، اروپا و استرالیا برنامه ریزی شده و اولین کنسرت آن روز ۱۲ سپتامبر در فیلادلفیا اجرا خواهد شد.

اعضای اصلی گروه شامل پیت تاونشند Pete Townshend و راجر دالتری Roger Daltrey توسط زک استارکی Zak Starkey نوازنده درامز و فرزند رینگو استار Ringo Starr (نوازنده درامز در گروه بیتلز) و همچنین برادر تاونشند به نام سایمون Simon که نوازنده گیتار است، همراهی خواهند شد. این گروه قصد دارند در ماه اکتبر اولین آلبوم استودیویی خود- از سال ۱۹۸۲ تا کنون- منتشر نمایند.

بلیتهای این تور از روز دو شنبه ۱۷ جولای آغاز خواهد شد. تاونشند ۶۱ ساله میگوید: ” به یاد ندارم که تا کنون اینچنین در انتظار آغاز یک تور بوده باشم” و افزود :” راجر و من هردو سرحال و سلامت و آماده برای حرکت و اجرای موسیقی هستیم”

این زوج گفته اند که در سالهای اخیر قصد ضبط موسیقی و برگزاری تور داشته اند اما برنامه ریزی آنها درست از کار در نیامده است و یکی از دلایل اصلی آن درگذشت نوازنده بیس و عضو اصلی گروه جان انتویسل John Entwistle ، در حین تور آمریکا آنها در سال ۲۰۰۲ بوده است.

به گفته تاونشند :” هنگامی که The Who در سال ۸۲ ضبط آثار خود را متوقف کرد، من احساس میکردم که دیگر توان این کار را ندارم، این کار تقریبا مرا نابود کرده بود و موجب نابودی یکی از اعضای گروه هم شد.” او در اینجا به مرگ نوازنده درامز گروه کیت مون Keith Moon اشاره میکند که در سال ۱۹۷۸ و بر اثر استفاده از الکل و مواد مخدر به وقوع پیوسته بود.

او افزود که پسر نوجوانش، دلیل بازگشت مجدد او به مسیر موسیقی و اجرای تور دور دنیا است.”من در سال ۱۹۸۹ پسر دار شدم و او دلیل حضور من در اینجاست. او میخواهد با ما بیاید و گروه را در فستیوالهای راک تماشا کند” دالتری ۶۲ ساله گفت که آنها قصد دارند تعدادی از آثار نادر خود را که مدتهاست اجرا نکرده اند، در برنامه بگنجانند و امیدوار است کنسرتها طوری باشند که رضایت خاطر علاقمندانشان را پس از این انتظار طولانی برآورده کنند. “مهم نیست که انجام این کار ۲۵ سال طول کشیده است- اگر نتیجه خوب باشد، هر چقدر صبر کنیم اشکالی ندارد- و این کار خوب از آب درآمده است.”

در این تور نوازنده جان “ربیت” باندریک John “Rabbit” Bundrick نوازنده کی بورد و پینو پالادینو Pino Palladino نوازنده بیس، گروه را همراهی خواهند کرد. از مشهورترین آثار گروه The Who میتوان به ترانه های بسیار موفق آنها در دهه ۶۰ از جمله My Generation و I Can See For Miles و همچنین راک اپرای تامی Tommy اشاره نمود.

News.BBC.co.uk

5 دیدگاه

 • ناشناس
  ارسال شده در تیر ۲۶, ۱۳۸۵ در ۱۱:۰۵ ق.ظ

  با تشکر از سایت خوبتان لازم است به عرض برسانم که نام Townshend به صورت تاونزند تلفظ می شود نه تاونشند.

 • سحر شهاب
  ارسال شده در تیر ۲۸, ۱۳۸۵ در ۹:۵۶ ق.ظ

  با تشکر از توجه شما، من برای گریز از اشتباهات نوشتاری همیشه تلفظ نامها رو در لغت نامه ها و در گوگل چک میکنم. این بار به تانوسند، تاونزند و یک مورد که شدیدا اصرار داشت این sh “ش” تلفظ میشه و انقدر اسم من رو اشتباه تلفظ نکنید! برخورد کردم. بنابر یان فکر کردم شاید درستش همین باشه. اما تذکر شما موجب شد دقیقتر و در لغتنامه های معتبر چک کنم و دیدم که حق با شما است. ممنونم.

 • سحر شهاب
  ارسال شده در تیر ۲۸, ۱۳۸۵ در ۹:۵۷ ق.ظ

  بنابراین منظورم بود!

 • آرش فاتح
  ارسال شده در مرداد ۷, ۱۳۸۵ در ۳:۳۵ ب.ظ

  مطلب بسیار خوبی بود . فقط خواستم توجه خوانندگان رو به این موضوع جلب کنم که بیسیست گروه John Entwistle به عقیده من یکی از برجسته ترین نوازندگان این ساز و یکی از کم نظیر ترین استایلهای دست چپ رو در این سبک ارائه داده . روحش قرین راک باد

 • آریا
  ارسال شده در آذر ۸, ۱۳۸۷ در ۱۲:۵۲ ب.ظ

  سایت تون و مطالب ش عالیه. فقط یه مساله که interface ش اصلا مناسب موبایل نیست. من که از GPRS استفاده میکنم پدرم در میاد!(باید برای خوندن هر مطلب دو صفحه لینک رد کنم!) روی این قضیه کار کنید لطفا (برای اون یه مورد خاص مثلا میشه لینک ها رو بعد از متن مقاله گذاشت)

ارسال دیدگاه

رایانامهٔ شما نمایش داده نخواهد شد.

مروری بر آلبوم «سالنامه»

سالنامه در میان آثار فیاض، بیش از همه در مسیرِ «در گذر» است. علاوه بر مشابهت در فرایند آهنگسازی و نوعِ کنار هم نشاندنِ و برخورد با مواد و مصالح موسیقی، حضور صریحِ برخی نقش‌­مایه­‌های «در گذر»، مدگردی­‌های متنوع، استفاده از نوازندگانِ گروه در مقامِ خواننده و ساختار کلی مجموعه، این همانندی را پررنگ­‌تر می­‌کند.

آرنولد شونبرگ و آهنگسازی ددکافونیک (III)

آنچه شونبرگ دنبالش می گشت، همان بود که باخ می جست: دست یافتن به وحدت کامل در یک ترکیب موسیقی. شونبرگ احساس می کرد که این روش نوین مبتنی بر ادراک کامل و جامع فضای موسیقی است. ولی به هر حال موسیقی نوشته می شد، با تمام شیوه ها، و شونبرگ اصرار داشت شنونده و آهنگساز هر دو باید شیوه ها را فراموش کنند، و موسیقی را به عنوان موسیقی بشنوند و قضاوت کنند. گفته است: «اغلب درست نمی توانم توضیح دهم: کار من ساختن موسیقی ۱۲ صدایی است نه ساختن موسیقی ۱۲ صدایی.»

از روزهای گذشته…

اشتوکهاوزن، عقل گرا و عارف (III)

اشتوکهاوزن، عقل گرا و عارف (III)

رویکرد اشتوکهاوزن مانند ستاره شناسی بطلیموسی، شدیدا با امور انتزاعیِ ایده آل پیوند خورده بود و در نتیجه، این رویکرد، نمی توانست بدون اینکه صدمه ببیند با دنیای واقعی درگیر شود. همچنین وقتی شنونده به موسیقی او گوش می دهد باید پیوسته از خود دفاع کند که این مسئله در نتیجه گیری حکایت شفر مجسم شده است: «او به چسباندن نوار ها مشغول شد و با خوشحالی نزد ما برگشت. ما هم گفتیم خب حالا بیایید به این اثر گوش دهیم و نوار را به عقب برگردادندیم و تنها چیزی که شنیدیم صدای سوووت بود. این بود مطالعه اشتوکهاوزن بر روی صدا: نوعی سووووت! البته او از نتیجه کار بسیار خرسند بود…»
نگاهی گذرا به کتاب‌های آموزش هارمونی <Br>متنشر شده در سال‌های اخیر (۸۹-۸۳) قسمت هفتم

نگاهی گذرا به کتاب‌های آموزش هارمونی
متنشر شده در سال‌های اخیر (۸۹-۸۳) قسمت هفتم

در [۱] تمرین‌ها اکثرا از نمونه‌های آثار آهنگسازان انتخاب و از هنرجو خواسته شده آن‌ها را هارمونی کند یا اینکه با توجه به عادت‌های موسیقایی عصر مورد بررسی، خود دست به ابتکار بزند و بخش‌های داده شده را تکمیل سازد. برای مثال در تکالیف صفحه‌ی ۱۰۵-۱۰۴ چند نمونه از «هندل»، «راتگبر»، «کروگر» و باخ در اختیار هنرجو قرار گرفته تا هارمونی کند. یا تمرین‌هایی از «پاسیون متی» باخ، در ص ۱۱۷ که تماما به ملودی‌های برداشته شده از این اثر باخ اختصاص دارد یا نمونه‌ی تمرینی منحصر به فرد که در آن از خواننده خواسته شده بر روی شعری از «گریفوس» موسیقی بنویسد و «و هر جا که متن به اوج احساس می‌رسد از آکورد Sn استفاده کنید» ص ۱۰۹ (۷) و (۸).
مروری بر آلبوم «موسیقی برای تار و پیانو»

مروری بر آلبوم «موسیقی برای تار و پیانو»

اگر پیانویی بخواهد امروز صدای تاری را همراهی کند، نه که به دامن نوستالژی روزی روزگاری پیانو و تار و برنامه‌ی گل‌ها بیافتد و نقشِ نقش بر آبِ دیروزی بودن را بازی کند، چه صدایی خواهد داشت؟ چگونه همراه و همنشین می‌شود؟ پاسخ این پرسش مهم‌ترین چیزی است که در «موسیقی برای تار و پیانو»ی «میلاد محمدی» و «هوشیار خیام» به گوش می‌رسد. صدایی تازه برای همراهی دو ساز، یا از آن کلی‌تر، دو خط موسیقی که هر دو کم‌وبیش همان‌اند که پیش‌تر جدا بوده‌اند، مقصد و مقصود آگهی‌شده‌ی آفرینندگان آلبوم بوده است.
چند کلام در رابطه با مصاحبه احمدرضا احمدی (IV)

چند کلام در رابطه با مصاحبه احمدرضا احمدی (IV)

«ردیف» غایت نیست که بخواهیم با دو ساعت نواختنش آفرینش انجام دهیم و ادعا کنیم که موسیقی دستگاهی یعنی همین و لاغیر. ردیف نمونه و نمودی به فعلیت آمده است از نظام ساختاری موسیقی دستگاهی، که آهنگسازان و نوازندگان با شناخت آن نظام ها از طریق نواختن ردیف یا مطالعه ی آن، خود دست به آفرینش می زنند. همانطور که از دل همین ردیف «علی اکبر شهنازی» بیرون آمده، «صبا» هم بیرون آمده، «مشکاتیان» و «علیزاده» و «کلهر» و «محجوبی» و حتی انواع گونه های موسیقی عامه پسند هم همینطور؛ بی آنکه ویژگی آثار آنها شباهت چندانی به یک دیگر داشته باشد.
هنر و انقباض ایدوئولوژیک (III)

هنر و انقباض ایدوئولوژیک (III)

می دانید هرگاه منبعی به وسیله تبدیل شود، به سرعت دچار استهلاک و افت کیفیّت شده و در فرجام خود ناچار می شود آخرین دقائق نزدیکی به مرگ خود را شماره کند. پس نتیجه می گیریم بازتاب های تمرکز دو قدرت سیاسی و اقتصادی در یک نهاد اجتماعی به نام دولت، انقباض بیش از حدِّ فضاهای آزاد اجتماعی را به همراه دارد و منابع زایای اجتماعی را به وسایل مصرفی لازم برای تمرکز بیش از حدِّ قدرت سیاسی تبدیل می کند.
روش سوزوکی (قسمت پنجاه و هفتم)

روش سوزوکی (قسمت پنجاه و هفتم)

این کودکان استعداد شاعرانه شان را هرگز از دست نخواهند داد و معلمان دبستانشان برای من تعریف می‌کنند که آنها برای نقاشی‌های کوچولوشان‌ هایکو های کوچکی می‌نویسند: به این گونه من یک استنباطی به شما می‌دهم که در کنار تدریس ویولن ما چه کارهایی با این کودکان انجام می‌دهیم، برای اینکه این کودکان را شکوفا کنیم در ادامه مایل هستم که کمی ‌درباره چگونگی تمرین‌های ویولون را به اطلاعتان برسانم.

نشست مطبوعاتی

سلام عرض می کنم، خیلی ممنون این وقت را در اختیار من قرار دادین تا درمورد جشنواره گفتگویی داشته باشیم. -آقای رمضانیان (دبیر جشنواره)،جوایز جشنواره امسال به چه صورتی است؟ امسال در نحوه اهدا جوایز تغییراتی داشتیم. ما امسال جوایز نقدی را حذف کردیم. جوایزی را حامیان عزیز، موسسه فرهنگی هنری ژی و موسسه راد…
ادامهٔ مطلب »
ناصری و موسیقی متن فیلم ناخدا خورشید

ناصری و موسیقی متن فیلم ناخدا خورشید

ناخدا خورشید که اقتباسی است ایرانی و متبحرانه از رمان داشتن و نداشتن- ارنست همینگوی، به حق یکی از بهترین آثارناصر تقوایی و به خصوص سینمای ایران است که به دوران رشد و شکوفایی سینمای ایران در دهه شصت تعلق دارد. از آنجا که صحبت درباره این سینمای بزرگ اما گمنام خود نیازمند بحثی مفصل و از طرف دیگر از حوصله این متن خارج است، علاقه مندم در فرصتی مناسب به طور کامل به شرح و تفصیل درباره آن بپردازم.
سر توماس بیچام، رهبر بزرگ انگلیس (I)

سر توماس بیچام، رهبر بزرگ انگلیس (I)

سر توماس بیچام، بارونت دوم و دارای نشان هنرمند افتخاری سلطنتی رهبر ارکستر و مدیر اپرای مشهور انگلیسی بود. بیچام از اوایل قرن بیست تا پایان عمرش تأثیر مهمی بر زندگی موسیقایی بریتانیا داشت و به قول نویل کاردوس (Neville Cardus) اولین رهبر ارکستر انگلیسی بود که به طور بین المللی مدام مشغول به کار بود.
مارک مینکووسکی رهبر فرانسوی اپرا (II)

مارک مینکووسکی رهبر فرانسوی اپرا (II)

مارک مینکووسکی در پائیز ۲۰۰۶ به همراه گروه موسیقیدانان لوور به اروپا سفر کرد، در آنجا دوازده سمفونی لندن از هایدن را اجرا کرد، همچنین با اجرای دو سمفونی آخر موزار (شماره ۴۰ و ۴۱) سفری به آمریکای جنوبی کرد. علاوه بر آثار بتهوون، شوبرت و فلیکس مندلسون و برامس، او خود را وقف آثار آهنگسازان بزرگ فرانسوی نیز کرد همچون؛ برلیوز (Berlioz)، بیزه (Georges Bizet)، شوسن (Chausson)، فرانک (Franck)، دبوسی (Debussy)، فوره (Fauré)، روسل (Roussel)، فرانسیس پولنک (Francis Poulenc)، ژریف (Greif) و لیلی بولانگر (Lili Boulanger).