گفتگوی هارمونیک | Harmony Talk
باب مارلی اسطوره موسیقی رگه

رگه (Reggae) سبک خاصی از موسیقی منحصر به کشور جامائیکا است که در سایر نقاط آمریکای لاتین و شمالی طرفداران زیادی دارد. خوانندهایی با موهای بلند و بافته در کنار ساحل یا درون قایق با حرکات و لحن خاص خود اغلب مجریان ترانه های این سبک از موسیقی هستند.

ریشه رگه از R&B در “New Orelans” است مکانی که موسیقی جز هم از آنجاها متولد شد. پدر رگه را سبکی بنام “Ska” می دانند که خود نوعی از موسیقی R&B با تمپوی بالا و متغیر است.

جامائیکایی ها با شنیدن این سبک موسیقی از رادیو های آمریکایی (New Orelans) به سرعت آنرا متعادل کردند چرا که نمی توانستند در تابستان های گرم جامائیکا با آن تمپوی بالا از این موسیقی استفاده کنند.

نام باب مارلی (Bob Marley) خواننده معروف این سبک برای همه طرفداران موسیقی نامی آشناست اما پیش از او افرادی چون لینوال تامپسون (Linval Thompson) و شوگر ماینات (Sugar Minott) نیز با این سبک از موسیقی کار می کردند.

در رگه ساز همراهی کننده معمولا” ارگ یا پیانو، گاهی هم گیتار است که با ضد ضرب هایی که می زنند حال و هوایی خاصی به ریتم موسیقی می دهند. 

گفتگوی هارمونیک

گفتگوی هارمونیک

مجله آنلاین «گفتگوی هارمونیک» در سال ۱۳۸۲، به عنوان اولین وبلاگ تخصصی و مستقل موسیقی آغاز به کار کرد. وب سایت «گفتگوی هارمونیک»، امروز قدیمی ترین مجله آنلاین موسیقی فارسی محسوب می شود که به صورت روزانه به روزرسانی می شود.

۱ نظر

بیشتر بحث شده است