گفتگوی هارمونیک | Harmony Talk

جوابیه شرکت صوت آذین به مطلب “حکایت یک اختراع موسیقایی ایرانی”

چندی پیش مطلبی با عنوان “حکایت یک اختراع موسیقایی ایرانی” درباره دستگاه ابداعی آقای افشین سپهوندی در این مجله به چاپ رسیده بود که امروز نامه آقای سپهوندی را در سایت می بینید که در جواب این مطلب فرستاده شده است.

با عرض سلام و ارادت نسبت به شما و همه خدمتگزاران جامعه موسیقی چندی پیش در سایت شما مطلبی با عنوان “حکایت یک اختراع موسیقایی ایرانی” در خصوص دستگاه ابداعی اینجانب افشین سپهوندی درج گردیده بود که لازم دانستم نادانسته های نویسنده مطلب را گوشزد نمایم. بنابراین از جنابعالی تقاضا دارم این نوشته را طبق قانون مطبوعات و رسانه های مجازی در سایت خود منعکس کنید.

از آنجا که نویسنده مطلب علاوه بر دادن اطلاعات غلط به خوانندگان سایت شما، حقوق معنوی اینجانب را نیز مورد هجمه قرار داده است، پیگیری حقوقی و قضایی آن را حق مسلم خود می دانم و از طریق مراجع ذی صلاح اقدام خواهم کرد. چرا که نویسنده “حکایت یک اختراع موسیقایی ایرانی” بسیار نابخردانه سخن پراکنی کرده است و شرکت ما که شخصیتی حقوقی است حتما علیه ایشان به جرم نشر اکاذیب شکایت خواهد نمود که مقدمات آن نیز انجام شده است.

خواندن هر بخشی از نوشته آقای مهاجری مرا به یاد موضوعی انداخت. آنجا که ادعا شده بود جدول فرکانسی ایشان، دستگاه رهاب از اختراعات اینجانب را بوجود آورده است. نظیر این مطلب را در گزارش های به اصطلاح علمی و بی اساس روزنامه های کشورمان زیاد داریم. برای مثال دختر ۱۷ ساله ای معادلاتی را که انیشتین خود نمی توانست حل کند، بالاخره حل کرد! یا پسر جوانی در یک شهرستان دور افتاده، معادلات جدیدی برای تئوری Bigbang به جهانیان معرفی کرد! و غیره که همه از آن به خوبی آگاهیم.

آنان که خاک را به نظر کیمیا کنند
آیا بود که گوشه چشمی به ما کنند

مدیریت محترم سایت! چنانکه خود بهتر می دانید صحبت کردن در حوزه های علمی اگر بی پایه و اساس باشد، چیزی جز بی اعتباری برای انتشار دهنده آن به ارمغان نمی آورد. بنده به شما توصیه می کنم دیگر مورد اغفال قرار نگیرید و بارکش اینگونه شایعه پراکنی ها نشوید.

گفت با او مشورت کن و آنچه گفت

تو خلاف آن کن و در راه افت

چرا که گستره فنآوری، حوزه ای کاملاً علمی است و در حد حرف و حدیث نمی گنجد. همه اظهار نظرهای بنده که در روزنامه ها و سایتها منعکس گردیده، به جز آن بخش هایی که گزارشگر بدون جواز بنده به آن اضافه نموده است، مستند هستند. آیا شایسته است، یک لیسانس زمین شناسی بتواند کامیونی از ist های مختلف را بدنبال خود بکشد و خود را محقق موسیقی جلوه دهد اما بنده و شر کت صوت آذین که بترتیب بیش از ۱۸ سال در حوزه هنر موسیقی و ۱۰ سال سابقه کاری در صنعت موسیقی ، که مورد تایید تمامی مرا جع ذیصلاح دا خلی و خارجی می باشد چنین در مظان اتهام قرار گیریم؟

دوست عزیز! سایت شما همانگونه که از نامش پیداست مرجعی برای اختراع و ثبت اختراع نیست و صرفاً در حوزه موسیقی می بایست مبادله اطلاعات نماید. زیرا گستره اختراعات در دنیا تبدیل به یک تکنولوژی تنومندی شده است که سخن گفتن درباره آن حتی در حد یک جمله نیاز به سواد و دانش فراوان دارد. از آنجا که بنده دوره مالکیت معنوی wipo مستقر در ژنو را بر حسب ضرورت گذرانده ام، لازم است ذکر کنم برای مثال شرکت siemense بیش از۷۰۰ وکیل دارد که کارشان فقط ثبت اختراع است و یکی ازموارد مطالعاتی بسیار معروف در این زمینه یک “در باطری چراغ قوه ای” است که ۲۰ ثبت اختراع برایش ثبت گردیده است. پس ثبت اختراع یعنی ایجاد هرگونه تغییر در هر چیزی که بتوان با راه حل جدید کاربردی جدید از آن ایجاد کرد(www.wipo.org). این خود می رساند که نویسنده تا چه حد از واژه اختراع بی خبر است چه رسد به آنکه بخواهد دست به قلم شود و راجع این موضوع اظهار نظر نماید.

و اما تاریخچه این دستگاه از این قرار است که ایده خام آن در تابستان ۱۳۸۵ از طریق یکی از نوازندگان مطرح کشورمان(عرفان گنجه ای) به بخش تحقیق و توسعه شرکت ما رسید و ما تحقیقات اولیه را شروع کردیم و راه حل ویژه خود را برگزیدیم. برای مثال جنس سر غلطک آن که بتواند تنها یک ورق را بزند حداقل سه ماه، یک پروژه پرکار موازی دیگر بخش های این پروژه وقت ما را گرفت و درهمان اوایل پروژه بودیم که با جستجو در اینترنت متوجه شدیم دستگاههای مشابهی در دنیا در حال ساخت می باشد.

اما همانطور که عرض کردم دستگاه ساخته شده توسط بخش R&D شرکت ما منحصر بفرد بوده و بطور کامل رباتیک و کاملا قابل اضافه شدن به هر پایه می باشد. برای مثال ما در سال گذشته و اوایل امسال برای اینکه بدنه این دستگاه بر روی هر پایه ای به آسانی نصب شود ۳۰ قالب طراحی کردیم و همچنین ۳۹ دست قالب برای پایه ساز تمام پلاستیکی مان نیز از پایه طراحی شد که در نوع خود بی نظیر است. و باز لازم است بگویم که بخصوص در این پروژه خاص، صنایع نوین که حامی طرحهای نو (www.hitech.irمی باشد از ابتدای پروژه ناظر بخش( تحقیق و توسعه ما بوده اند. (مهندس هاشمی رئیس سازمان و مهندس موسوی، مهندس حجارزاده و دیگر کارشناسان) و قسمت قسمت این پروژه مورد تایید این سازمان قرار گرفته و این روزها تولید انبوه آن دستور کار وزارت صنایع است. در ضمن وزارتخانه ها و سازمان های صنایع ، سازمان مالکیت صنعتی ، سازمان پژوهشها ،خانه موسیقی و کارشناسان ثبت اختراع مستقر در نمایشگاه آلمان با تأییدیه های خود ( ضمیمه گردیده است ) رهگشای ثبت جهانی این محصول گردیده اند.

اما نویسنده مطلب که ظاهراً خیلی به فکر نام ایران در عرصه های بین المللی هستند، گویا نمی دانند که شرکت ما دو سال پیاپی در نمایشگاه فرانکفورت حضور دارد و باز نمی دانند که در همین نمایشگاه معتبر بین المللی هر ساله شاهد پلمب کردن غرفه هایی هستیم که با کپی برداری محصولات دیگران، پا به نمایشگاه گذاشته اند و دقت عمل کارشناسان ثبت اختراع آلمان چنان بالاست که هیچ متقلبی نمی تواند آنها را فریب بدهد.

در حالیکه ما امسال در چهار روز نمایشگاه آلمان توفیق کم نظیری را پشت سر گذاشتیم. بیش از ۵۰۰ نفر دستگاه ورق زن ما را با دقت مورد بازبینی قرار دادند و گفتند تا به حال چنین چیزی با این قابلیت بالا ندیده ایم و از اقصی نقاط دنیا از ما نمونه می خواستند. ما متوجه شدیم که قبل از ما در این نمایشگاه که معتبر ترین محل عرضه محصولات موسیقی است یک شرکت که با نمایشگر Lcd این مشکل را مرتفع نموده است و شرکت دیگری که با وکیوم هوا ورق می زده است حضور یافته اند(که بکلی با راه حل ما تفاوت بنیادی دارند). اما پس از آن نیز مواردی بوده و هست ولی هیچ کدام پا به عرصه تولید نیمه صنعتی نگذاشته اند و فقط در حد انیمیشن دستگاه و نهایتا ساخت یک نمونه بوده است.

ضمن اینکه باز هم به صراحت اعلام می کنم نوع ورق زن ما در حوزه رباتیک وارئه کارایی بالاومنحصر بفرد خود برای اولین بار در دنیا طراحی و ساخته شده است.و همانطور که مستندات ارائه گردید نه ایده آن ونه توسعه آن مطلقا” کپی برداری نبوده است.

درانتها لازم به ذکر است آقای شاهین مهاجری هیچ وقت کارمند شرکت صوت آذین نبوده اند فقط مدتی پس از ساعت کاری خود در شرکت کیسون از ساعت۶ بعدازظهر به بعد به شرکت آمده ( مدارک ساعت کاری ایشان در ساخت و طراحی تیونر رهاب که حدود ۴ ساعت بوده ضمیمه گردیده است) و ایشان فقط کارهایی که تعیین می شد را انجام داده و بابت آن دستمزد می گرفتند.

در ضمن شرکت صوت آذین از زمان جداشدن ایشان تاکنون۱۰ ثبت اختراع منحصر بفرد در نوع خود داشته است. اما نمی دانم ایشان که با گوشه چشمی، تیونر چینی را تبدیل به رهاب کرده اند چطور تا به حال جز حرفهای نا دقیق و بی ماخذ هیچ خروجی نداشته اند بلکه فقط با نادیده گرفتن دستاوردها و مصادره به مطلوب کردن زحمات دیگران، جویای کسب اعتبار برای خود می با شند .

مدراک :
۱

۲
۳


۴


۵

گفتگوی هارمونیک

گفتگوی هارمونیک

مجله آنلاین «گفتگوی هارمونیک» در سال ۱۳۸۲، به عنوان اولین وبلاگ تخصصی و مستقل موسیقی آغاز به کار کرد. وب سایت «گفتگوی هارمونیک»، امروز قدیمی ترین مجله آنلاین موسیقی فارسی محسوب می شود که به صورت روزانه به روزرسانی می شود.

دیدگاه ها ۲۱

 • آقای سپهوندی اینکه جناب مهاجری دارای چه تحصیلاتی هستند چه ارتباطی به شما دارد و چرا شما برای دفاع از خود در پاسخ دادن صحیح اقدام به تخریب شخصیتی طرف مقابل می کنید؟ ضمن آنکه اگر مورد علمی اشتباهی در مقالات عنوان کرده اند با همان دقت نظر و سطح بالای سوادتان بیان بفرمایید.از طرف دیگر اینهمه آسمان و ریسمان به هم بافتن برای چیست؟ در حالی که با یک مراجعه ساده به سایت های نشانی داده شده خارجی در مقاله اصلی همه چیز برای خوانندگان روشن می گردد. از طرف دیگر شخصی که در یک دوره زمانی در شرکتی مشغول به کار است کارمند آن شرکت محسوب شده و قرار هم نیست آن کارمند در ساعت فعالیتش کارهایی را که از او خواسته نشده انجام دهد که شما اشاره فرموده اید و طبیعی است که بابت زحماتش دستمزد نیز دریافت کند و بیان این مطالب عادی از طرف شما چیزی جز به حاشیه رفتن و مغشوش کردن ذهن خوانندگان نیست. لابد شما اگر می توانستید سایت های مورد اشاره را نیز فیلتر می کردید تا نوازندگان نتوانند منابع اختراعتان را شناسایی کنند.با تشکر

 • ماشما، محصولات و خدماتتان را دیگر ۱۰سال است که می شناسیم، بی مسوولیتی افراد غیر متخصص هم که مانند دانشمندان طالبان همه چیز را از آن خود می دانند هم بماند که چقدر در همه حوزه ها چه آسیبها که به ما نمیرساند….

 • سلام. من مهندس الکترونیک هستم و بواسطه علاقه ای که به موسیقی دارم زمانی هم سازی می زدم مدتی هست که با مطالب علمی آقای مهاجری آشنا هستم و آنها را پیگیری می کنم یک بار هم سخنرانی ایشان را دیدم که کاملا دانش و تحقیقات بالای ایشان را نشان می داد. با این حجم بالای مطالبی که به فارسی و انگلیسی نوشتند فکر میکنم حداقل صفتی که به ایشان می شود داد “دانشمند و محقق موسیقی ” است. البته حتما شما هم از اطلاعات بالای ایشان باخبر بودید که این فرد را استخدام کردید! پس چرا زمانی که نقدی به شما وارد شده دانش ایشان را هم زیر سئوال بردید؟

 • جناب آقای سپهوند عزیز
  ضمن تشکر فراوان از پاسخ مستدل واراییه مستندات شما ،
  باور کنید که خیلی واهمه داشتم که نکندبا سعه صدری که دارید گذشت کنید و پاسخ ندهید ولی بالاخره بعضی موقع ها هم لا زم ا ست دیگه.زمانی که هیچ کس در موسیقی کار نمی کردشما تنها کسی بودید که راست قامت میدان بودید.
  مد یر سایت محترم خیلی ممنون از انتشار این مطلب باور کنید در آن سالها که کسی نبود ما با دیدن فعالیت ایشان جان می گرفتیم و من سالها عشق کاری و خستگی نا پذیری آنهاالگویم بود.

 • جناب سپهوند ، شما که اینقدر ادعای فضل دارین چرا سعی در کوچک جلوه دادن شخصیت افراد میکنید ؟! خوشبختانه سطح اطلاعات آقای مهاجری در دسترس هست و نیاز نیست شما بگین یک لیسانس زمین شناسی…؛ بنده خودم یکی از بزرگترین طراحان نرم افزار ایران رو از نزدیک میشناسم که لیسانس کشاورزی هست! شرکت ثبت اخترتع ایران هم که بدون هیچ تحقیق ، هر چیزی رو از طرف هر کسی به اصطلاح ثبت میکنه ؛ شما که با قشر مخترع بیشتر سر و کار دارین میتونید ازشون بپرسین چطور به راحتی و فقط برای نیاز مالی میتونن اختراعاتشونو به اسم دیگران بزنند.از طرفی بنده با هر دو نفر شما هم بر خورد داشتم و میتونم بگم چه کسی به فکر سود اقتصادی و مادی بیشتر هست و چه کسی عالم . ضمنآ این صحبتتون که میگید”آقای شاهین مهاجری هیچ وقت کارمند شرکت صوت آذین نبوده اند فقط مدتی پس از ساعت کاری خود در شرکت کیسون از ساعت۶ بعدازظهر به بعد به شرکت آمده … ” واقعآ جای تامل داره!
  در آخر چون دیدم شعر هم میگید ،من هم یه قطعه عرض کنم :
  من از روییدن خار سر دیوار دانستم
  که ناکس ،کس نمیگردد ، بدین بالا نشینی ها

 • بد بخت تریتن آدمها آنهایی هستند که با کوتاه کردن قد دیگران میخواهند خود را بلند تر نشان دهند.آقای سپهوند فکر نمیکردم اینقدر نادان باشید که به مسایل شخصی دیگران توهین کنید بسی جای افتخار است که استعداد ذاتی شاهین مهاجری عزیز توانسته فرد ی جچون شما که به خود می بالید را خواهان خدمات خود حتی در ساعاتی کم ( به گفته نادرست خودتان)کند.این همان آفتاب آمد دلیل آفتاب است .شما را همه میشناسند.دیگر لاف بیش از این زدن جز تحقیر کارهایتان و بیشتر زیر سوال رفتنتان را برایتان به ارمغان نمی آورد .ضمنا شما حق ندارید با دادن نشانی محل کار شاهین او را ناراحت کنید و حتی شرکت مذبور نیز میتواند بخاطر آوردن نامش در یک بازی کودکانه از طرف شما شکایت حقوقی بکند .این دو موضوع به هم ربط نداشته است .مواظب رفتار خود و گفتارتان باشید و الا مورد باز خواست قرار خواهید گرفت.
  شاهین مهاجری پیش از آنکه یک محقق باشد یک انسان است که میتوانست از شما شکایت کند ولی نکرد.برایتان متاسفم.باید شاهین میدانست که شما نمیتوانید انتقاد پذیر باشید.این شعر هم شرح حال خودپسندی بی جای شما که طول عمر کارتان را با عرض بسیار زیبای کار شاهین مقایسه کرده اید.باآرزوی موفقیت برای جوانان نوآور ایران که به فکر آبروی ایران نیز هستند نه منافع شخصی خود.
  نیکنامی خواهی ای دل با بدان صحبت مدار
  خودپسندی جان من برهان نادانی بود

 • جناب آقای سپهوندی

  مطالبی که جنابعالی مرقوم فرموده بودید را به دقت خواندم, همین طور مطالبی آقای مهاجری را. از این رو لازم می دانم که چند نکته را به اطلاع جنابعالی برسانم:

  ۱- بنده هم تا حد زیادی با نظر جناب آقای/سرکار خانم مطلبی موافقم. با توجه به سابقه کاری که خود جنابعالی مطرح می فرمایید, بهتر بود که به جای نقد شخصیت احتمالی آقای مهاجری و تهدید ایشان (آن هم در دومین پاراگراف جوابیه . بعد از عرض سلام و ارادت), پاسخی علمی و مستدل را مطرح می فرمودید.

  ۲- هم اکنون افراد بسیار موفقی هم در ایران و هم در سایر کشورهای جهان وجود دارند که رشته تحصیلی آنها لزوما مرتبط با رشته کاری آنها نیست و با پشتکار و کوشش خود توانسته اند به موفقیت دست پیدا کنند. همانطور که خود جنابعالی نیز باوجود ۱۰ سال سابقه کاری در صنعت مو سیقی کشور, فارغ التحصیل رشته مرتبط نیستید.

  ۳- از سایت محترم Harmony Talk بسیار سپاسگذارم که موقعیت چنین گفتگویی را فراهم کردند. همانطور که مستحضرید موضوع این سایت اطلاع رسانی مطالب مرتبط با موسیقی در بین افراد حرفه ای این صنعت است. قطعا اگر به جای مقاله آقای مهاجری, دوست دیگری در مدح و ثنای شرکت صوت آذین و اختراعات جنابعالی می نوشتند, این سایت یکی از سایت های وزین و حرفه ای در صنعت موسیقی قلمداد می شد. بسیار برایم جای تعجب داشت که جنابعالی علی رغم وجود مدارک مستدل(حداقل از دیدگاه خودتان), در جوابیه خود سعی کرده اید هرمنبع مخالفی رااز حیث اعتبار ساقط نمایید تا حقانیت شرکت صوت آذین را به گوش جهانیان برساید!

  ۴- مدارکی که جنابعالی عرضه فرمودید را نیز به دقت مطالعه کردم: چند دعوت نامه از نمایشگاه, برگه کارکرد آقای مهاجری که کارمند شما نبوده اند ولی در جهت رضای خدا و یا شاید هم جنون زمین شناسی برای شما ارسال نموده اند (توضیح : جنون زمین شناسی بیماری خطرناکی است که به زعم جنابعالی ممکن است هر زمین شناسی را که فهرستی طولانی از ist ها به دوش دارد فراگیرد و برای شرکت هایی که در آنها کار نکرده اند کارکرد ارسال نمایند تا شاید به این بهانه پولی به جیب بزنند!!) و غیره.
  به عنوان یک خواننده انتظار داشتم در مورد ثبت اختراع خود و حقانیت ثبتی آن مدارکی را عرضه نمایید یا مثلا نامه ای را به سازمان ثبت اختراعات بنویسید و جوابیه رسمی آنها رادر مورد شایعات اخیر منتشر نمایید که متاسفانه چنین مدارکی را مشاهده نکردم. در حالی که تاکید جنابعالی بیشتر روی دعوت یک نمایشگاه تخصصی بود. البته امیدوارم در سالهای آینده غرفه تنها نماینده کشورمان در این نمایشگاه پلمپ نگردد.

  ۵- به نظرم بد نیست اگر جنابعالی فهرست ist های آقای مهاجری را غیر واقعی می دانید, مدارکی را دال بر عدم وجود لااقل یکی از آنها ارائه فرمایید و یا از خود ایشان بخواهید مدارکی رادر این زمینه ارائه نمایند. البته قضاوت بازهم به عهده خوانندگان خواهد بود.

  ۶- مطلبی برای من در مورد شرکت جنابعالی و نوع کسب و کارتان قابل توجه و بیان است. صوت آذین شرکتی است متشکل از عده ای افراد دانش آموخته و تحصیل کرده که سالهاست در صنعت موسیقی کشور فعالیت می کند. اینکه در این مدت چقدر موثر بوده است یا خیر, موضوع دیگری است که از این مجال خارج است. آنچه که برای من مهم است این است که هیچ کجا نامی از سایر همکاران جنابعالی به چشم نمی خورد و افتخارات صوت آذین تنها با نام جنابعالی همراه می شود. در حالی که مطمئنا جنابعالی به تنهایی نمی توانسته اید این افتخارات را ( درصورت وجود) کسب کنبد. به نظر می رسد جنابعالی سعی دارید تصویر شرکت صوت آذین را به گونه ای ترسیم نمایید که گویی نابغه ای فرهیخته به همراه تعدادی کارمند دون پایه (و شاید هم مثل آقای مهاجری کارمند نمای غیر متخصص!!) سعی در نجات صنعت موسیقی کشور دارد.
  در حالی که اگر شرکت شما توانایی جذب و نگهداری نیروهای متخصص و فنی کشور را در راستای برنامه کاریش ندارد, نخواهد توانست به اندازه کافی رشد و توسعه پیدا کند. نمی دانم اگر سابقه کاری شرکت جنابعالی را جستجو کنیم با جند کارمند نما همچون آقای مهاجری برخورد نماییم که شرکت جنابعالی را به خاطر پایبندی به برخی از اصول اخلاقی و حرفه ای رها کرده اند. شاید مهم ترین مورد اخیر در این زمینه یعنی خروج آقای عموییان از شرکت خود را هنوز به خاطر داشته باشید.

  ۷- در پایان لازم است به اطلاع برسانم که به نظر می رسد که جنابعالی برای ایجاد و نگهداری شرکت خود, دیوار کجی را ساخته اید که تا ثریا کج خواهد رفت و اگر روش قبلی خود در کسب و کار, برای پایداری و حضور در بازار موسیقی کشور را تغییر ندهید, بالاخره افرادی نظیر آقای مهاجری, جامعه موسیقی کشور را نسبت به واقعیت ها روشن خواهند ساخت.

  ۸- جناب آقای مهاجری, رفتار حرفه ای جنابعالی را شایسته تقدیر می دانم.

  با احترام – علیرضا غفاری

 • از آقای مهاجری عزیز متشکرم که با اقدام خود نه تنها خردی و حقارت این مخترع نما را در عرصه علم روشن ساخت بلکه موجب شناخت بیشتر همگان از شخصیت ضعیف وی شد.

 • سلام
  وا قعا برای شما و دست اندر کاران سایت شما متاسفم و زنده باد صوت آذین و آقای سپهوند که اصلا قابل نمیدانند که جواب بدهند البته هر کس جای این معلوم الحال عظمی بود کاری جز فحاشی نمی کرد
  من بی طرفه کاملم ولی جدا آقای مهاجری اگر من جای شما بودم با این مدارک یا خودم را می کشتم یا دیگر هیچوت در محافل موسیقی پیدام نمی شد.
  پسر جون یک کسی که اینقدر از تو مدرک داره بر چه اساسی این حرفها رو میزنی.

 • مدیریت محترم سایت گفتگوی هارمونیک
  با سلام

  بازگشت به جوابیه مدیریت محترم شرکت صوت آذین مطالب زیر را خدمتتان عرض می نمایم :

  -متاسفانه بر خلاف تصور ایشان که منجر به نوشتاری چنان جنجال برانگیز گردید- هدف از مقاله “حکایت یک اختراع موسیقایی ایرانی” – صرفا نقد مطالب مندرج در رسانه ها از قول ایشان مبنی بر ساخت Page turner برای اولین بار در دنیا و بدون نمونه مشابه خارجی بوده و نه تخطئه اختراع نام برده:
  http://tehranemrooz.net/v2/Default_view.asp?NewsId=20337
  http://www.hamshahrionline.ir/News/?id=20319
  http://www.ilna.ir/shownews.asp?code=408830&code1=27&
  http://www.ilna.ir/SmartPicture.aspx?f=86-01-24/167.JPG&w=200

  چنین تحقیقی صرفا اشاره به نمونه های مشابه ساخته شده در دنیا دارد که بعضا تولید می شوند ویا به قول ایشان بعضا تولید انبوه نشده یا در حد اختراع مانده اند :
  http://www.turnmate.com/demo.htm
  http://www.voltabene.com/en/innenframe.html
  http://www.ircnet.lu/matching/completerec.cfm?BBS_ID=17003&org=106&back=true

  -با مراجعه به Google patents می توان قدمتی معادل ۱۰۶ سال برای نمونه اختراعاتی در زمینه Page turner و Music Leaf turner (مدارک موجود درStates patent office United) پیدانمود :

  http://www.google.com/patents?id=FSljAAAAEBAJ&dq=660980

  از این دست نمونه زیاد است که در انتهای متن آمده است .
  -و اما در مورد سایر مطالب منتسب به اینجانب – فعلا جوابی نمی دهم تنها به همین مطلب بسنده می کنم که بنا به درخواست فستیوال معتبر موسیقی میکروتونال آمریکا در نیویورک:
  The American Festival of Microtonal Music, Inc. (AFMM)
  http://www.afmm.org

  مشغول ساخت موسیقی برای پنج ساز بادی هستم تا درآن فستیوال و به نام اینجانب اجرا گردد. لازم به ذکر است در این فستیوال موسیقی بزرگانی چون Charles Ives (با اجرای سمفونی عظیم Universe Symphony )- Edgard Varese (با اجرای قطعه Graphs & Time )و John Cage (با اجرای قطعه DAUGHTERS OF THE LONESOME ISLE توسط پیانسیت معروف Joshua Pierce) اجرا شده است.متن درخواست موسس فستیوال Johnny Reinhardو تعدادی از مکاتبات مربوطه به شرح ذیل است :
  http://launch.groups.yahoo.com/group/tuning/message/71342
  http://launch.groups.yahoo.com/group/tuning/message/71398
  http://launch.groups.yahoo.com/group/tuning/message/71480
  ************************************************* جهت مشاهده لیست نمونه اختراعات آدرس زیر را کلیلک کنید:
  http://www.divshare.com/download/910134-d51

  با تشکر

 • سلام من اصلااز موسیقی چیزی نمیدونم و این مطلب را با حساس شدن به اسم آقای سپهوند در اخبار خواندم.و در نظرات یک چیزی خواندم که شخصا خیلی دلم سوخت آنهم . بنده یکی از اعضای انجمن مدرسه سازی حامی می باشم که ایشان اخیرا باتفاق آرا مدیر عامل و دبیر این انجمن شد.همچنین ایشان در چهار ngoدیگر نیز مدیریت دارند.معجزاتی که با موسیقی در کهریزک برپاکردند نیزشهره خاص و عام است.
  دوستان به جرات عرض میکنم شاید اگر تمام دنیا را بگردیم امثال ایشان از تعداد انگشتان یک دست تجاوز نکند.

 • آقای رضا ثابت دوست من! چرا طالب عوض کردن مطلب هستین؟؟ اینجا بحث درباره یک ادعای کذبه که داستان دو دو تا چهار تا هم هست!! این آقا یه چیزی گفته که صحیح نبوده حالا شما بگویید ۲۰ تا بچه بزرگ کرده و مدرسه ساخته و …!! به ما چه؟ اینجا بحث بحث اختراعه عزیز جان
  اگر دلیل بر رد این همه اسناد ندارید شما هم مثل آقای سپهوند سکوت کنید!! ما هم گذشت می کنیم! شتری ندیدیم!!

 • آقا یا خانم پریسا
  خدا آن روز را نیاورد که من بخواهم دوست شما باشم.شما که بظاهر دو دوتا را میفهمید چطور نفهمیدید که من قصدم تعویض مطلب نبود و عرض کرده بودم که ادعایی هم ندارم فقط پاسخ این بخش از نظر فرهاد بود:
  “نه منافع شخصی خود”
  در ضمن به نظر من این از بلند طبعی ایشان است که جواب نمیدهد و در ضمن پاسخ فحاشی که در شان ایشان نیست .مضافابر اینکه این جواب درخشان و آن عجز منتقدبیچاره اگر باز جوابی بدهند که دیگر چیزی از منتقدبنده خدا باقی نمی ماند.

 • امشب در مراسم سالگرد استا د بهاری جناب آقای سپهوند را دیدم واز ایشان دوستانه خواستم توضیح دهد با این مارهایی که در آستین داشته چه میکند.که باز هم فروتنی ایشان و خودداری از سخن گفتن.امابسیار شادمان شدم وقتی گفتند شهریور ماه جلسه دادگاه مهاجری است.
  راستی آقای مهاجری عزیز، من یک تعداد لوازم چینی تو خونمونه ،زحمتت نیست ۴ساعته رهابشون کنی و برام پیکشون کنی.در ضمن این دعوتنامه هایی که لینک دادی مگه اونهایی که ثبت اختراع آلمان رو بررسی کردند و گفتند دعوتنامه نمایشگاه است فقط از شما بپذیرند.

 • چقدر شما دلسوز آقای مهاجری هستید!!! الان همه فهمیدند که از روی دلسوزی برای آقای مهاجری جواب ندادند نه از کم آوردن!!! آقای ثابت شما هم سکوت کنید سنگین ترید! با این جوابها وضع بدتر میشه

 • من یکی از مشتریهای شرکت صوت آذین هستم .
  از انجایی که سالهاست دارم با این شرکت کار می کنم و جز رفتار انسانی از اقای سپهوند و پرسنل این شرکت چیزی ندیدم .
  وبه جرات می توانم بگم که محصولات این شرکت همیشه بهترین بوده و این چیزی نیست جز تلاشی که اقای سپهوند داشته و این وصله ها به ایشان نمی چسبد .
  البته نیازی به گفتن نیست چون هر انسان عاقلی با شناختی که از این شرکت داشته باشد متوجه می شود ودر خصوص این سخنان نامربوط اقای مهاجری نیازی به جوابگویی نیست همان طوری که اقای افشین سپهوندی با سکوتش جوابی داده است که بعید می دانم امثال مهاجری بفهمند.

 • من یکی از مشتریهای شرکت صوت آذین هستم !! از انجایی که سالهاست دارم با این شرکت کار می کنم و جز رفتار انسانی از اقای سپهوند و پرسنل این شرکت چیزی ندیدم !! فقط اشکال آقای سپهوند این است که بعضی وقتها وسط بحث خوابشون می بره ! ولی نگران نباشیدا!! ایشان جوابهای زیادی دارند ولی فلا خوابن نمی تونن جواب بدن!! ولی ای مهاجری ها بدانید وای به روزی که سپهوند بیدار شود….!!

 • سلام برای من عجیبه که نبود اخلاق تحمل چقدر بحث بیخود تولید می کنه.
  آقای سپهوند! مطلبی که آقای مهاجری نوشته بر اساس این گفته ی شما می چرخه که فرمودید:
  این دستگاه هیچ نمونه و مشابهی در سطح جهان ندارد. نوازندگان نت نواز با استفاده از آن و تنها با اشاره به پدال زیر پا می توانند صفحه نت را ورق بزنند.
  و هیچ بحثی هم از کپی شدن اختراع و … نداره. این تندی آتش شما اول از همه دامن والا منشی شما رو آتش زده و بعد برگه نقدی دیگر رو در ایران. تنها یک لحظه تحمل و دقت و کنترل آتش نفس حمله گر و توضیح این مطلب که با وجود انواع متعدد این اختراع این نوع از این دستگاه با این روش حل معضل به عنوان فکری بدیع انتخاب شده می توانست هم پاسخ نقد را بدهد هم تشکری باشد به دقت نظر یک علاقمند و محقق زمینه های مختلف موسیقی
  جناب آقای مهاجری! دقت نظر و روحه ی محققانه شما رو هر کس داشته باشد از نعمتی برخورداره که می تواند به خودش مباهات کنه. اما ریز بینی عنان گسسته هم تولید دشمن می کنه.
  واقعا این ادعای آثای سپهوند حالا چه خودشون این ادعا رو کرده باشن و چه رسانه ها، ارزش صرف وقت برای چنین نقدی رو نداشت اون هم در علم به کم تحملی عمومی اصحاب موسیقی!
  از دیگر دوستان هم خواهشمندم همون نگاه اول حس حمایت یکجانبه رو درشون بر نیانگیزه که آتش جنگ میان دو طرف مخاصمه جامه ی ارزش اونها رو هم به آتش بکشه.

 • ابتدا عرض ادب و احترام دارم خدمت جناب مهندس افشین سپهوندی و آرزوی سربلندی و موفقیت
  خدمت همه کاربران عزیز باید عرض کنم که بنده حدود ۶ سال ایشان را می شناسم که شرافت و وجدان کاری از خصایص لا ینفک ایشان بوده که خوشبختانه این موارد نظر اکثر کاربران عزیز بوده .

  اما قابل توجه حامیان آقای شاهین مهاجری ، اینکه یقین بدانید که آقای سپهوندی بی گدار به اب نمی زند و در صورت شکایت از آقای مهاجری ، محکوم بودنش مثل روشنایی آفتاب خواهد بود.
  البته بنده هیچ شناختی از آقای مهاجری ندارم اما مطمئنم که ایشان در خلوت خود به همین نتیجه خواهند رسید.

  در پایان امیدوارم هر دو طرف قضیه با سعه صدر بیشتر ، به فکر پیشرفت میهن عزیزمان باشیم تا آب گل آلودی برای دیگران نباشیم.

بیشتر بحث شده است