گفتگوی هارمونیک | Harmony Talk

دیوان اشعار عبدالوهاب شهیدی در فرهنگسرای ارسباران رونمایی می‌شود

دیوان اشعار استاد عبدالوهاب شهیدی در فرهنگسرای ارسباران رونمایی می‌شود؛ آیین رونمایی از دیوان اشعار استاد عبدالوهاب شهیدی یکشنبه ۳۰ اردیبهشت‌ماه در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای ارسباران، آیین رونمایی از دیوان اشعار استاد عبدالوهاب شهیدی با عنوان «کلیه اشعار به زبان حال خودم» یکشنبه ۳۰ اردیبهشت‌ماه ساعت ۱۵ در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.
در این برنامه خانواده استاد فقید عبدالوهاب شهیدی، میرعلیرضا میرعلینقی، هومن ظریف، سهیلا حسن‌زاده، ناهید جباری، راستین معتبرزاده و جمعی از هنرمندان و علاقه‌مندان به موسیقی حضور می‌یابند و نمایش مستند «شهیدی، عود، آواز» ساخته هومن ظریف از بخش‌های برنامه خواهد بود.
دیوان اشعار عبدالوهاب شهیدی با عنوان «کلیه‌ اشعار به زبان حال خودم(دفتر اول و دوم)» به کوشش راستین معتبرزاده و ناهید جباری، با ویرایش و نگارش راستین معتبرزاده و با پیش‌گفتاری از میرعلیرضا میرعلی‌نقی، در سال ۱۴۰۲ در ۶۱۹ صفحه توسط انتشارات امید رهاوی به چاپ رسیده است.
زنده‌یاد عبدالوهاب شهیدی (زاده ۱۰ مهر ۱۳۰۱ و درگذشته ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰) موسیقی‌دان، خواننده، آهنگساز، مدرس آواز و نوازنده عود از شاگردان اسماعیل مهرتاش بود و سابقه همکاری با هنرمندانی همچون جلیل شهناز، فرامرز پایور، علی‌اصغر بهاری، حسین تهرانی، رحمت‌الله بدیعی، حسن ناهید و محمد اسماعیلی را در کارنامه هنری‌اش داشت.
استاد عبدالوهاب شهیدی به دلیل خلق و خوی درویشی، سالها صحبتی از توانایی و طبع شعر خود در مجامع هنری صحبتی نکرده بود و حتی اشعاری که از او در برنامه‌های مختلف اجرا می‌شد، به نام او معرفی نشده بود. شهیدی در سالهای پایانی عمر خود تصمیم بر انتشار این دفاتر شعر گرفت و اینک این اشعار به انتشار رسیده است.
مستند «شهیدی، عود، آواز» ساخته هومن ظریف (مستندساز، نویسنده حوزه موسیقی و فرهنگ) در سال‌های پایانی حیات استاد عبدالوهاب شهیدی تهیه شده بود و قرار بود بعد از پایان پاندمی کرونا به صورت عمومی با حضور استاد شهیدی به نمایش درآید که حادثه تلخ درگذشت ایشان در روزهای همه‌گیری کرونا، این برنامه به انجام نرسید.

در این فیلم تاکنون، اکبر گلپایگانی، محمد منتشری، محمد اسماعیلی، محمد دلنوازی، حسن ناهید، حسین بهروزی نیا، سعید ثابت، فریدون عبدلی، مجید ناظم پور، شاهرخ شهیدی (فرزند شهیدی)، نازی شیرازی هوشیار (عروس شهیدی)، علی خردمند (نوه شهیدی)، امیرعلی فراهانی (نبیره شهیدی) درباره زندگی و خصوصیات سبک نوازندگی عود و خوانندگی او، سخن گفته اند.

عوامل فیلم عبارتند از پژوهش: محمد عرفان رفیعی، هومن ظریف و منصور بابایی، گویندگان متن و اشعار فیلم: فیروزه امیر معز، ناهید جباری و راستین معتبرزاده، حامی مالی: اصغر هاشمی اعرابی، برنامه ریز تصاویر تهران: ناهید جباری، هماهنگی‌های شهرستان میمه: احمدرضا ایراندوست، عکاس: مازیار ایراندوست، پرژکتور: سیامک صفر، تدوین: هومن ظریف، صدابرداری استودیو: طاهر علی رمضانی.

حضور در این برنامه برای عموم علاقه‌مندان آزاد و رایگان است و برای شرکت در آن می‌توانید به فرهنگسرای ارسباران واقع در خیابان شریعتی، بالاتر از سیدخندان، خیابان جلفا مراجعه کنید و برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره ۲۲۸۷۲۸۱۸ تماس بگیرید.

 

گفتگوی هارمونیک

گفتگوی هارمونیک

مجله آنلاین «گفتگوی هارمونیک» در سال ۱۳۸۲، به عنوان اولین وبلاگ تخصصی و مستقل موسیقی آغاز به کار کرد. وب سایت «گفتگوی هارمونیک»، امروز قدیمی ترین مجله آنلاین موسیقی فارسی محسوب می شود که به صورت روزانه به روزرسانی می شود.

۱ نظر

بیشتر بحث شده است