گفتگوی هارمونیک | Harmony Talk

کیت ریچاردز تحت عمل جراحی قرار گرفت


کیت ریچاردز (Keith Richards) نوازنده گیتار گروه رولینگ استونز (Rolling Stones)، تحت عمل جراحی قرار گرفت تا لخته خونی که در طی گذراندن تعطبلات در فیجی، در اثر یک حادثه در مغزش ایجاد شده بود، خارج شود.

این نوازنده راک ۶۲ ساله، پس از جراحی مغز در نیوزیلند در حال بهبودی است.

سخنگوی گروه در هفته گذشته اعلام کرده بود که ریچاردز در اثر حادثه اواخر آوریل در فیجی، تنها دچار یک بیهوشی کوتاه شده و نیازی به جراحی ندارد.

روزنامه نیوزیلند هرالد (New Zealand Herald) اعلام کرد که ریچاردز برای رهایی از لخته خونی که در مغزش ایجاد شده بود، جراحی شد. این جراحی به طور معمول با ایجاد یک سوراخ در جمجمه و خشک کردن لخته انجام میگیرد. ایجاد این نوع لخته که در میان غشاهای خارجی مغز ایجاد میشود و Subdural hematoma نام دارد میتواند تنها بر اثر یک ضربه ملایم به سر هم ایجاد شود.

ریچاردز که پس از بخش ژاپن، چین،استرالیا و نیوزیلند تور دور دنیای گروه، به تعطیلات رفته بود، اواخر ماه آوریل، پس از حادثه به اکلند (Auckland) نیوزیلند رفت. سخنگوی گروه گفت:

“ریچاردز از بیمارستان مرخص شده و در شرایط روحی خوبی است و بر پیوستن به گروه در بارسلونا، پافشاری میکند تا در بخش اروپای تور که از ۲۷ مه آغاز میشود، همراه آنان باشد.”

ریچاردز از دهه ۶۰ تا کنون همراه با خواننده گروه میک جگر Mick Jagger، مایه استواری و پایداری گروه بوده است. البته سابقه پر فراز و نشیب او در دستگیریهای متعدد و مشکلاتی در زمینه اعتیاد و اینکه او توانسته است با وجود همه این “حوادث غریب” در جای خود باقی بماند، کیت ریچاردز را به یک اسطوره راک تبدیل کرده است.

لازم به ذکر است که او در سال ۹۸ از نردبام کتابخانه اش سقوط کرد و دچار شکستگی سه دنده و پارگی ریه شد و در سال ۱۹۹۰، یکی از انگشتانش با سیم گیتار برید و دچار عفونت شد. در هر دو مورد اجرای کنسرتها به تعویق افتاد

msnbc.com
سحر افشانی

سحر افشانی

دیدگاه ها ۲

بیشتر بحث شده است