سرمالکولم آرنولد CBE آهنگساز برجسته انگلیسی درگذشت

Malcolm Arnold 2006-1921
Malcolm Arnold 2006-1921
مالکولم آرنولد (۲۰۰۶-۱۹۲۱) یکی ازچهره های بزرگ موسیقی قرن بیستم با مجموعه ای قابل ملاحظه از آثار برجسته و ماندگار می باشد. این آثار شامل نه سمفونی هفت باله دو اپرا یک کار موزیکال بیشتر از پنجاه کنسرتو دو کوارتت زهی و غیره می باشد.

همچنین او برای ۱۳۲ فیلم موسیقی متن نوشته که در میان آنها کارهایی عالی مانند Bridge on the river kwai که جایزه اسکار را برای او به عنوان اولین آهنگساز انگلیسی به ارمغان آورد و همچنین Inn of the Sixth Happiness و obson’s Choice دیده میشود.

آرنولد زندگی حرفه ای موسیقایی خود را در سال ۱۹۴۱ به عنوان نوازنده ترومپت دوم با ارکستر فیلارمونیک لندن آغاز کرد . شناخته شدن او به عنوان بهترین ترومپت نواز روز باعث شد او به عنوان ترومپت نواز اصلی انتخاب شود. با پایان رسیدن سال ۱۹۴۰ او تمرکز و توجه خود را متوجه آهنگسازی کرد.

رابطه طولانی و نزدیک میان مالکولم آرنولد و فیلارمونیک لندن بدون توقف ادامه یافت تا اینکه حجم وسیعی از کارهای او ضبط و اجرا شدند. بدون شک این رابطه عاملی بسیار تعیین کننده در موفقیت آرنولد بوده است.

آرنولد یک آهنگساز تنال نسبتا محافظه کار اما مردمی و موثر محسوب می شود . تصنیفات او طیفی گسترده از آثار مردمی و همه پسند گرفته تا پیچیده و مملو از ایده های موسیقایی را در بر میگیرد.او هکتور برلیوز را بسیار تصدیق میکرد و تعدادی از مفسران به جهت توجه بسیار به فرهنگ و میراث کشورش او را با ژان سیبلیوس فنلاندی مقایسه میکنند.

او در سال ۱۹۷۰ موفق به دریافت درجه CBE از دستگاه سلطنتی انگلستان شد. او دکترای افتخاری موسیقی را از دانشگاه های Exeter Durham , و Leicester و در آمریکا از دانشگاههای,Miami Oxford وOhio دریافت کرده است. همچنین در سال ۱۹۸۵ عضو کالج رویال موسیقی شد و عناوین انحصاری R.A.M و F.T.C.L را در یافت کرد.

در سال ۱۹۸۵ مالکوم آرنولد جایزه Ivor Novelloرا به خاطر خدماتش در جهت شناساندن موسیقی بریتانیا دریافت کرد .همچنین جایزه Weavendon در سال ۱۹۸۵ و همچنین عنوان شوالیه در سال ۱۹۹۳ به پاس خدماتش ارزنده اش در موسیقی به او اعطا شد. در سال ۱۹۹۴ کالج موسیقی ویکتوریا آرنولد را به عنوان رئیس خود انتخاب کرد .


آرنولد با ادوارد دونس در مورد
رهبری سمفونی هفتم اش صحبت میکند.
مالکولم در سال ۲۰۰۱ به عضویت آکادمی آهنگسازان بریتانیا درآمد. با فرا رسیدن سال ۲۰۰۴ جامعه موسیقیدانان بریتانیا آرنولد را مورد تکریم و احترام فراوان قرار داد و او را به عنوان یکی از بهترین موسیقیدانان قرن ۲۰ تشخیص داد . در ۲۹ ژوئن ۲۰۰۶ نیز آرنولد از دانشگاه Northampton دکترای افتخاری دریافت کرد.

مالکولم در طی زندگیش یک انگلیسی وطن دوست بود . او در فستیوال بهار سال ۱۹۵۷ که به عنوان مهمان به اتحادیه آهنگسازان چکسلواکی دعوت شده بود اتحادیه آهنگسازان بریتانیا را را به همگان معرفی کرد . در این زمان آرنولد با شوستاکویچ آهنگساز معروف روسی آشنا شد که بعدها برخی آثار او از این آشنایی متاثر شدند.

بیشتر کارهای مردمی او را عموم میشناسند اما بالاترین آثار او نه سمفونی وی هستند که از میان آنها شماره های ۵ و ۸ بسیار معروف هستند.این آثار به وسیله بسیاری از رهبران بزرگ دنیا به اجرا درآمده است و در ضبطهای متعددی در دسترس می باشند .

audio file بشنوید قسمتی ازموومان اول از کوئینتت برای Brass اثر مالکولم آرنولد

سرانجام آرنولد در ۲۳ سپتامبر ۲۰۰۶ بعد از یک عمر تلاش برای اعتلای هنر سرزمینش برای همیشه خاموش شد اما آثار او تا مدتها سرمشق و الگوی موسیقیدانان بریتانیا خواهد بود.

یک دیدگاه

  • بیژن
    ارسال شده در مهر ۲۶, ۱۳۸۵ در ۹:۱۲ ق.ظ

    از مطالب خوبی که در سایت می گذارید متشکرم
    خوب بود آهنگ پل رود خانه کووای را می گذاشتید

ارسال دیدگاه

رایانامهٔ شما نمایش داده نخواهد شد.

مروری بر آلبوم «بوم خیال»

اگر اجرای موسیقی آوازیِ مو به مو مبتنی بر بلوک‌بندی و جمله‌بندی و ساختار خرد و کلان ردیف‌ها را یک سرِ طیف، و موسیقی آوازیِ آهنگسازی‌شده را، که شاید از ماحضر موسیقی کلاسیک ایرانی تنها اشل‌هایِ صوتیِ مدها را در خود داشته باشد و تمام دیگر عناصرش (از الگوهای ملودیک و ریتمیک گرفته تا نحوه و روند تغییر مدها، فرم و غیره) از چشمه‌ی خلاقیتِ سازنده/نوازنده‌اش جوشیده، سرِ دیگرِ طیفِ آن سنتی بدانیم که در قرن اخیر بداهه‌نوازی نام گرفته است، پنج تکه تکنوازیِ مجملِ صائب کاکاوند در «بوم خیال» را باید جایی نزدیک به پایانه‌ی نخستِ طیف در نظر گرفت.

نگرشی به تجدد طلبی در هنر و فرهنگ ایرانِ قرن بیستم (XV)

در واقع، هم او است که شایع کرد «دستگاه ماهور» همان «گام ماژور» غربی است. در دستور تار اولین تعریف از موسیقی ایرانی در مورد آواز ماهور است:

از روزهای گذشته…

کنسرت علی اکبر مرادی و اولاش اوزدمیر در مادرید

کنسرت علی اکبر مرادی و اولاش اوزدمیر در مادرید

کنسرت علی اکبر مرادی استاد تنبور و اولاش اوزدمیر نوازنده ارزنده ترک در محل کانون فرهنگی پرسپولیس در مادرید برگزار شد. در بخش اول این برنامه مرادی به تکنوازی تنبور پرداخت و قطعاتی را براساس مقام “الله ولی” و “هجرانی” اجرا کرد و اشعاری به زبان کردی خواند.
سر توماس بیچام، رهبر بزرگ انگلیس (V)

سر توماس بیچام، رهبر بزرگ انگلیس (V)

در دهه سی قرن بیستم بیچام دوباره توانست مدیریت بخش بزرگی از فصل های اپرای کاونت گاردن را در اختیار خود درآورد. اما از آن جایی که تمایل داشت بر آهنگ سازی تمرکز کند تا مدیریت، وظیفه مدیر هنری را به عهده گرفت و جفری توی (Geoffrey Toye) به عنوان مدیر عامل انتخاب شد.
هربرت فون کارایان

هربرت فون کارایان

زمان گذرا است و انسانهای زیادی پا به عرصه ی وجود میگذارند. بعضی از آنها با بقیه تفاوت دارند. تفاوت آنها در این نیست که فوق العاده باهوش و یا خیلی با استعداد تر از دیگران هستند بلکه در این است که استعداد و علاقه ی خود را یافته و سالها در جهت پرورش این استعداد زمان میگذارند. در واقع گاهی اهمیت این نوابغ آن قدر زیاد است که زمان را به قبل و بعد از خود تقسیم میکنند.
“ردیف” و “اغراق” به مثابه دو بال عامیانگی (III)

“ردیف” و “اغراق” به مثابه دو بال عامیانگی (III)

پیش از هر چیز اجازه بدهید اشاره کنم که موضوعاتی که در اینجا مطرح میشود، در مورد همۀ قطعات اجرا شده در این کنسرت صدق میکند، به جز آواهای زیگورات که برای پیانوی سولو نوشته شده بود. در مابقی قطعات بدون استثناء، ارکستر یا پیانو یا صداهای الکترونیک پیشتیبان صدای یک یا چند ساز ایرانی تنها شده بود. خوب این به تنهایی هیچ اشکالی ندارد به شرط آنکه نگفته باشیم: “اندیشه نو، یک ضرورت غیر قابل انکار تلقی میشود” (از متن بروشور) و بعد قطعاتی بسازیم که خط ملودیک واضحشان جملات صریحی از ردیف سازی ماست!
ریچارد واگنر، خداوندگار اپرا (V)

ریچارد واگنر، خداوندگار اپرا (V)

ترکیب بندی واگنر به ویژه در اپرای “تریستان و ایزولده”، ایده هایی تازه را در موسیقی به وجود آورد. برای سالهای بسیاری پس از آن، آهنگسازان خود را ناچار به تطبیق با واگنر دیدند و خود را مدیون وی نیز می دانستند، به ویژه؛ آنتون بروکنر (Anton Bruckner)، هوگو ولف (Hugo Wolf)، سزار فرانک (César Franck)، هنری داپارک (Henri Duparc)، ارنست شاسون (Ernest Chausson)، جولس ماسنت (Jules Massenet)، الکساندر فُن زمنلینسکی (Alexander von Zemlinsky)، هانس فیزنر (Hans Pfitzner) و بسیاری دیگر.
درباره آلبوم «باد و گندم زارها» (II)

درباره آلبوم «باد و گندم زارها» (II)

دسته سوم آثار فاخری است که نه در حدی از پیچیدگی است که شنونده خردسال را از شنیدن موسیقی زده کند و نه به حدی سطحی است که ذهن کودک را منجمد و تنبل کند. نمونه های این نوع موسیقی در موسیقی کلاسیک غرب نیز وجود دارد، اپرای پیتر و گرگ ساخته سرگئی پروکوفیف و راهنمای ارکستر برای جوانان مشهورترین این آثار هستند، نمونه های ایرانی این نوع موسیقی را نیز می توان در آثاری همچون «اپرای پردیس و پریس» ساخته لوریس چکنواریان، «اپرای مانا و مانی» ساخته حسین دهلوی، «رنگین کمون» ساخته ثمین باغچه بان، «بابا برفی» ساخته احمد پژمان، «پسرک چشم آبی» ساخته کامبیز روشن روان،‌ «باد و گندم زارها» اثر حامد پورساعی اشاره کرد. (هرچند بعضی از این آثار در زمینه کلام دچار همان کاستی هایی هستند که در ابتدای نوشته به آن اشاره شد)» (۱)
مروری بر کتاب «بنیان های آموزش موسیقی» اثر ادگار ویلمز (III)

مروری بر کتاب «بنیان های آموزش موسیقی» اثر ادگار ویلمز (III)

پدیده صدا در قالب آواز می تواند ریتم درونی کودک را بیدار کند و در شکل حرکات بدنی صورت بپذیرد. یعنی عامل ریتم در آواز نهفته است. آوازها یک فرآیند موسیقایی ناخودآگاه هستند که در آموزش موسیقی بیشترین اهمیت را دارند. آواز استعدادهای موسیقایی کودک (ذاتی یا گاهی ارثی) مانند حس ریتم، سرعت، تقسیمات دوتایی، سه تایی، فواصل ملودیگ و گام ها و آکوردها، حس تنال و مدال وارزش نهفه در کلام و حس شعری را بیدار می سازد.
تریسی چپمن

تریسی چپمن

تریسی چپمن متولد اوهایو، از سنین کودکی به سودن شعر و نواختن گیتار پرداخت. سپس در موسسه A Better Chance (فرصتی بهتر) پذیرفته شد. این موسسه ملی برای کشف، به کار گیری و پرورش دانش آموزان مستعد و رنگین پوستی است که میتوانند در آینده در رشته های مختلف به فردی پیشرو مبدل شوند.
بنیادهای موسیقی (I)

بنیادهای موسیقی (I)

آنچه را که در دنیای قابل لمس و درک، نوا و آوا می نامیم به شکلی قابل فهم می تواند ریشه هایی کاملا طبیعی داشته باشد. برای درک بهتر می شود، آنرا به دو گروه مبدا تعریف و ترسیم کرد. این گروه ها در جهان هستی ساختارهای اصلی را شامل می شوند و در تمام موجودات وجود دارند. این دو پدیده یکی تولید است و دیگری دریافت (مصرف). شاید اگر زیر ساخته های آنرا کاملا بررسی کنیم، متوجه می شویم در بخش وسیعی از هستی این دو پدیده، حتی برای معیارهای دیگر نیز کاربرد دارند.
سر توماس بیچام، رهبر بزرگ انگلیس (XII)

سر توماس بیچام، رهبر بزرگ انگلیس (XII)

بیچام به اندازه کافی عمر کرد تا آثاری را نیز به صورت استریو ضبط کند. علیرغم اینکه او در اوایل دهه سی قرن بیستم در برنامه های آزمایشی ضبط استریوفونیک در انگلیس شرکت کرده بود و سمفونی ژوپیتر موتسارت را اجرا کرده بود اما از این فرایند جدید ضبط ابراز ناآگاهی می کرد. کارهای ضبط شده او به صورت استریو عبارتند از: اجراهایی از پوئم سمفونیک تاپیولای سیبلیوس که سپس به عنوان اولین صفحه های ال پی سرافیم (Seraphim) منتشر شد و موسیقی متن او برای توفان (The Tempest).