گفتگوی هارمونیک | Harmony Talk

باس نوازی با بزرگان!

تال ویلکنفیلد (Tal Wilkenfeld) سال ۱۹۸۶ در شهر سیدنی استرالیا بدنیا آمده و نوازنده گیتار باسی است که در سبکهای چون راک، جز و جز فانک فعالیت های بسیاری را انجام داده است. وی دبیرستان خود را نیمه تمام رها ساخت و در سال ۲۰۰۲ به امریکا مهاجرت نمود. در ابتدا در شهر لس آنجلس مدتی را سپری نمود اما پس از مدتی کوتاه به نیویورک رفت و در آنجا ساکن شد.

نوازندگی را با گیتار الکتریک شروع نمود اما پس از مدتی به سراغ گیتار باس رفت و با توجه به استعدادی که از خود نشان داد، نوازندگی گیتار الکتریک را رها کرد.

به مدت پنج سالی که در نیویورک بود توانست مهارت خود را در نوازندگی بالا ببرد و در گروههای مختلفی به نوازندگی بپردازد. محیط نیویورک و گروههای متعددی که در آنجا مشغول به فعالیت بودند، محیط مناسبی را برای وی بوجود آورد تا با کسب تجربه بیشتر و همچنین نوازندگی به همراه این گروه ها اعتبار خوبی برای خود بدست آورد.

وی با نوازندگان برجسته ای چون :

She has performed with such notable musicians as Chick Corea، Jeff Beck، Hiram Bullock، Vinnie Colaiuta، Susan Tedeschi، the Allman Brothers Band، Jeff “Tain” Watts، و Wayne Krantz
همکاری نموده که نشاندهنده اعتبار و توانایی بالای وی در امر نوازندگی می باشد.

در سال ۲۰۰۷ همره با گیتاریست شهیر Jeff Beck در تور اروپایی شرکت نمود و در نهایت کار خود را با اریک کلاپتون در آن فستیوال به پایان رساند.

اولین آلبوم تکنوازی خود را در سال ۲۰۰۶ بوسیله کمپانی Waterfront label با عنوان Transformation منتشر نمود که خودش آهنگسازی، تنظیم و تهیه کنندگی این کار را بر عهده گرفت و توانست با این آلبوم نظر مثبت بسیاری از منتقدین را به خود جلب نماید.

audio file بشنوید بداهه نوازی تال ویلکنفیلد را

آلبومی که بنظر یکی از منتقدین برخلاف آثار دیگر نوازندگان گیتار باس که تنها تقلیدی از تجربیات دیگران در امر نوازندگی است، این آلبوم خلاقیت وی را در موسیقی نشان میدهد؛ تال سعی نموده است تا بدور از هیاهوی روزمره و جو حاکم بر موسیقی تنها تفکرات و استیل خاص خود را در نوازندگی بیان نماید.

یکی دیگر از نکته های قوت این آلبوم این است که چون خود وی آهنگسازی کار را برعهده داشته، نقش گیتار باس که در دیگر آلبومها تنها نقشی همراه کننده را دارد، پر رنگ تر شده و به غیر از دو قطعه این آلبوم بقیه شامل سولو نوازی گیتار باس است.

اشخاصی که وی را در این آلبوم همراهی نمودند عبارتند از :

Tal Wilkenfeld – bass

Wayne Krantz – guitar

Seamus Blake – tenor sax

Geoff Keezer – piano

Keith Carlock – drums

وی همچنین سمبل تبلیغاتی شرکت سازنده گیتار Sadowsky نیز میباشد.

دیدگاه ها ۷

بیشتر بحث شده است