گفتگوی هارمونیک | Harmony Talk

مدرسه موسیقی سلطنتی ارتش (RMSM)

مدرسه موسیقی سلطنتی ارتش در توئیکنهام در غرب لندن به تعلیم نوازندگان برای گروه های ۲۹ گانه موسیقی ارتش انگلیس می پردازد. این مدرسه بخشی از سپاه موسیقی ارتش است که مکان آن نلر هال (Kneller Hall) می باشد که قبلا اقامتگاه روستایی گارفری نلر، نقاش درباری، بوده و در سال ۱۸۴۸ پس از آتش سوزی بازسازی شده است.

RMSM در سال ۱۸۵۷ به توصیه پرنس جورج، دوک انگلیس و پسر عموی ملکه ویکتوریا و فرمانده ارتش تاسیس شد.

در سال ۱۸۵۴، زمان جنگ کریمه (Crimean War)، پرنس جورج در رژه های نظامی در اسکوتری ترکیه که به مناسبت تولد ملکه برگزار شد شرکت کرد.

در این رژه تقریبا ۲۰ گروه ارتش انگلیس باید برای اجرای سرود ملی به یک گروه تبدیل می شدند. در آن زمان رسم بود که هنگ های ارتش برای گروه های موسیقی خود شهروندانی که سرپرست گروه های موسیقی بودند را استخدام می کردند که دستشان در انتخاب ساز، گروه و تنظیم آهنگ باز بود.

هر کدام از گروه ها آهنگ «زنده باد ملکه» را با سازها با تنظیم به طور همزمان می نواخت که نتیجه ی آن چیزی جز یک ناموزونی مضحک و شرم آور نبود!

بنابراین دوک تصمیم گرفت که موسیقی ارتش را استاندارد کند و به همین دلیل RMSM را با فرماندهی هنری شلن (که اولین سرپرست موسیقی کاخ کریستال نیز شد) پایه گذاری کرد.

همچنین سرهنگ تی بی شاو-هلیر، مالک هلیر استرادیواریوس، نیز سال ها فرماندهی این مدرسه را به عهده داشت.
این مدرسه هم پذیرای مردان و هم زنان علاقه مند به موسیقی است و حداقل تعهد دانش پذیران آن به ارتش ۴ سال است. سپاه موسیقی ارتش بریتانیا بزرگترین کارفرمای نوازندگان در بریتانیا است که نوازندگانی را نیز به استخدام خود در می آورد اما شرایط آن کمی دشوارتر است.

نوع موسیقی که در این مدرسه آموزش داده می شود صرفا نظامی نیست بلکه موسیقی های جاز، سوئینگ، میدل آف رود، پاپ،، باروک، سمفونی های جاز میانه (mainstream) و موسیقی اُپرا را نیز دربر می گیرد.

موزه مدرسه موسیقی سلطنتی ارتش
موزه مدرسه موسیقی سلطنتی ارتش در سالن نلر کلکسیونی از ابزارهای موسیقی، اسناد، مدارک، دست نوشته ها، نقاشی ها و اونیفورم هایی که بازگوی تاریخچه موسیقی ارتش هستند را در خود جای داده است. بازدید این موزه با تعیین وقت قبلی برای عموم آزاد است.

answers.com

گفتگوی هارمونیک

گفتگوی هارمونیک

مجله آنلاین «گفتگوی هارمونیک» در سال ۱۳۸۲، به عنوان اولین وبلاگ تخصصی و مستقل موسیقی آغاز به کار کرد. وب سایت «گفتگوی هارمونیک»، امروز قدیمی ترین مجله آنلاین موسیقی فارسی محسوب می شود که به صورت روزانه به روزرسانی می شود.

۱ نظر

بیشتر بحث شده است