گفتگوی هارمونیک | Harmony Talk

کنسرت هنرجویان موسیقی هنرستان سوره


کنسرت هنرجویان موسیقی هنرستان سوره در روز چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه ساعت ۱۷:۳۰در فرهنگسرای هنر برگزار می گردد.

این کنسرت شامل اجرای قطعات متنوعی از آثار آهنگسازان موسیقی کلاسیک غرب و موسیقی سنتی ایرانی به صورت تکنواز یا گروه نوازی می باشد که تماما توسط هنرجویان شاغل به تحصیل در این هنرستان اجرا می گردد.

در بخش کلاسیک غربی چند قطعه ی کوتاه تکنوازی پیانو مانند روندو از سونات پیانوی “پاته تیک” اثر بتهوون، اتود انقلابی اثر شوپن … ، سرناد (تنظیم شده برای ویولن و پیانو) اثر شوبرت و سوناتی از گئورگ فیلیپ تلمان برای ریکوردر و ویولن و پیانو اجرا خواهد شد.

در بخش موسیقی ایرانی نیز قطعات گوناگونی شامل تکنوازی تار، سه تار، نی، و … از آثار آهنگسازان قدیم و جدید ایران و نیز گروه نوازی تمبک به اجرا در خواهد آمد.

سپس نوبت به بخش اصلی و پایانی این برنامه یعنی ارکستر سنتی می رسد که به اجرای برنامه ای در آواز بیات اصفهان می پردازند. این قسمت شامل پیش درآمد، آواز، چهارمضراب، ضربی، رنگ و تصنیف معروف “بت چین” از علی اکبر شیدا می باشد.

لازم به ذکر است که هنرستان موسیقی سوره از سال اول دبیرستان هنرجو می پذیرد و بسیاری از نوازندگان این کنسرت (که شامل دانش آموزان سالهای اول تا سوم می باشند) وقتی وارد این هنرستان شدند هرگز با سازی که در این کنسرت به اجرای آن می پردازند آشنایی نداشته اند.

گفتنی است که در پایان این برنامه استاد پرویز منصوری موسیقیدان و معلم پیش کسوت موسیقی که اکنون در ایران به سر می برد با هنرجویان سخن خواهد گفت.

گفتگوی هارمونیک

گفتگوی هارمونیک

مجله آنلاین «گفتگوی هارمونیک» در سال ۱۳۸۲، به عنوان اولین وبلاگ تخصصی و مستقل موسیقی آغاز به کار کرد. وب سایت «گفتگوی هارمونیک»، امروز قدیمی ترین مجله آنلاین موسیقی فارسی محسوب می شود که به صورت روزانه به روزرسانی می شود.

دیدگاه ها ۶

بیشتر بحث شده است