گفتگوی هارمونیک | Harmony Talk

ارکستر «سرزمین مادری» در اولین کنسرت پساکرونا به روی صحنه می‌رود

ارکستر موسیقی سرزمین مادری به رهبری نزهت امیری بعد از حدود دو سال از آخرین اجراهای رسمی موسیقی کلاسیک با فروکش کردن اپیدمی ویروس کرونا در تاریخ دوم و سوم دی ماه با یادی از «روح الله و گلنوش خالقی» به روی صحنه می رود. این ارکستر با رعایت مسائل بهداشتی در تالار وحدت و با همکاری خواننده و چهار نوازنده سولیست، قطعاتی از روح اله خالقی، مرتضی محجوبی، گلنوش خالقی، توفیق قلی اف، مهرداد دلنوازی و بهزاد عبدی را اجرا می کند. مدیریت این پروژه را سجاد پورقناد، مدیریت ارکستر سرزمین مادری را ابراهیم قائدی و تهیه کنندگی و مدیریت مالی را برومند حقیقی به عهده دارند. خوانندگی این اجرا را زادبه (غفار ذابح) به عهده دارد و تکنوازان آن عبارتند از صدا سدیفی: قانون، مریم خدابخش: عود، علی نجفی ملکی: نی، شیما شاه محمدی: قیچک.

قطعات «ای ایران»، «کاروان»، «می ناب»، «خاطرات رفته»، «شور مستی»، «راپسودی برای نی و ارکستر» بخشی از قطعاتی است که در این کنسرت اجرا خواهد شد.

نوازندگان ارکستر عبارتند از:
ویولن: دانیال جورابچی، مونیکا لوران، آرمین قضاتی، بهراد سوخکیان، پیمان شامی، احسان شامی، نوشین معتمدی، موژان میرزائی، مرضیه مزینانی، مصطفی حیات غیبی، سارا نادری، نگین سماعی، علیرضا خلج اسماعیلی، آذین نصرتی، ملیکا زاده‌محمد
ویولا: کاوه تسعیری، همایون هاشم زاده، الهام عادلی زاده، سرور رضازاده
ویلنسل: ابراهیم قائدی، سینا آذرآباد، پروشات زند، مهیا نامداری
کنترباس: هادی اسماعیلی، پروانه انارکی
فلوت: آرمین قیطاسی، ماه‌سیما فلاحی
کلارینت: سایوری شفیعی، علی شمس آبادی
ابوا: حسام صدفی نژاد
فاگوت: امیرحسین محمدیان
پیانو: یاسمن بجان پور
تار: سارا رضازاده، مهسا عظیمی
سنتور: سعید رحیمی
تنبک: شاهین مهاجری

این اولین کنسرت موسیقی کلاسیک ایرانی است که به صورت زنده در تهران به روی صحنه می رود و در برپایی این برنامه بنیاد رودکی همکاری داشته است.

علاقمندان می توانند از طریق سایت ایران کنسرت با نشانی www.IranConcert.com جهت خرید بلیط اقدام کنند.

آخرین برنامه ارکستر سرزمین مادری دو سال پیش در محوطه تالار وحدت با شرکت ارکستری متشکل از بانوان نوازنده اجرا شد. در این کنسرت که به رهبری نزهت امیری اجرا شد، اثری از امین الله حسین آهنگساز فقید موسیقی کلاسیک ایران و نوازنده تار به اجرا درآمد که به دلیل وجود بیماری کرونا این برنامه فیلم برداری و به صورت آف لاین به نمایش گذاشته شد؛ این کنسرت به یاد پرستاران درگیر با بیماران کرونایی ترتیب داده شده بود.

گفتگوی هارمونیک

گفتگوی هارمونیک

مجله آنلاین «گفتگوی هارمونیک» در سال ۱۳۸۲، به عنوان اولین وبلاگ تخصصی و مستقل موسیقی آغاز به کار کرد. وب سایت «گفتگوی هارمونیک»، امروز قدیمی ترین مجله آنلاین موسیقی فارسی محسوب می شود که به صورت روزانه به روزرسانی می شود.

۱ نظر

بیشتر بحث شده است