مایکل آنجلو، نوازنده سریع گیتار الکتریک

مایکل آنجلو
مایکل آنجلو
مایکل آنجلو یکی از مشهور ترین گیتاریست های جهان است؛ مجله Guitar One Magazine وی را سریعترین گیتاریست تمامی دوران نوازندگی نامید. اعجوبه ای که مهارت و تکنیکش امریست غیر قابل تصور. نوازنده ای که هم با دست راست میتواند بنوازند و همان کار را نیز با دست چپ انجام دهد استفاده از گیتار موازی (دارای ۴ دسته) و اجرای آن بنظر امری نمایشی بیاید اما وی این ایده را با مهارت اعجاب انگیزش به امری عملی و قابل اجرا مبدل نمود.

مایکل آنجلو نوازنده گیتار سبک instrumental/heavy metal در ایلینویز آمریکا بدنیا آمد و تحصیلات خود را در زمینه موسیقی و آهنگسازی از دانشگاه Northeastern Illinois University دریافت نمود.

اجرا و کنسرت یکی از عمده ترین فعالیت های وی را تشکیل میدهند و بسیاری از علاقمندان به موسیقی مشتاق این هستند که سریعترین گیتاریست جهان را از نزدیک مشاهده نمایند . وی فعالیت ضبط و نوازندگی را همراه با گروه band Holland که Tommy Holland خواننده ان بود شروع نمود. آلبوم های ضبط شده آنها در دهه ۸۰ توسط کمپانی هایی چون Atlantic Records منتشر شد موفقیت خوبی را برای گروه بهمراه داشت. سپس در آلبوم تکنوازی Jim Gillette با عنوان Proud to Be Loud همکاری نمود.

این دو ستاره موسیقی متال و نوازنده باس T.J. Racer و درامر Bobby Rock گروه متال را بنیان نهادند. باتیو گیتار را از سن ۱۰ سالگی شروع مینمود هر چند که از کودکی نیز پیانو مینواخت. ظرف دو سال وی توانست از معلم خویش نیز سریعتری بنوازد.

یکی از خصوصیات جالب توجه در وی این است که دست چپ وی انجام میدهد، دست راستش نیز قادر به انجام آن میباشد و یا بجای اینکه همانند دیگر نوازندگان از پایین (دست چپ) فرت ها را گرفته وی این کار را نیز از قسمت بالای گیتار نیز انجام میدهد و به همان راحتی نت ها را به صدا در می آورد.

Audio File قسمتی از اجرای آموزشی مایکل آنجلو را ببینید

این قدرت در انگشتان شاید برای هر نوازنده ای آرزویی محال باشد اما وی قادر به انجام این عمل بود که موجب میشد تا از نظر تکنیک و سرعت بتواند به حد بسیار بالایی برسد. در همان سنین سعی نمود تا دو گیتار را همزمان بنوازد که بر روی هر یک کاری متفاوت مانند اجرای قطعات در تونالیته های مختلف انجام میداد.

پس از این وی گیتار چهار دسته خودش را اختراع نمود و با آن مینواخت که در یکی از کنسرتهای وی در تگزاس به همراه گروه نیترو دزدیده شد اما شرکت بتازگی برای وی گیتاری ساخته بود که جایگزین گیتار قبلی وی شد.


باتیو یکی از نوازندگانیست که جدا از نوازندگی در گیتار نیز تغییرات جالبی بوجود آورده است همانند string dampener که موجب میشود نوازنده به آسانی تکنیک هایی همانند لگاتو و تپینگ را براحتی انجام دهد.

شرکت Dean Guitars مسوول ساخت سازهای وی میباشد و باتیو سالها از گیتار ها و تجهیزات جانبی این شرکت در تورها و کنسرتهایش استفاده مینماید و این شرکت نیز حامی طرح ها و ایده های خلاقانه نیز میباشد. باتیو دو اثر تصویری نیز از کارهایش و شیوه نوازندگیش با عنوان Speed Kills و Speed Lives منتشر نموده است که استقبال بسیار بالایی نیز از این دو اثر شد.

اما وی درباره این قدرتش در نوازندگی بالاخص در تکنیک های همچون تپینگ و لگاتو بیان میدارد:
مهمترین نکته این بود که من در همان دوران (سن ده سالگی) خود متوجه شدم که در چه تکنیکی ضعف دارم (تپینگ و لگاتو) و در همان دوره با تمرین توانستم بر ضعف هایم غلبه کنم و آنها را به یکی از نقاط قوت نوازندگیم تبدیل نمایم.

40 دیدگاه

 • amir
  ارسال شده در اردیبهشت ۸, ۱۳۸۷ در ۷:۵۴ ق.ظ

  WOW in divunast :-O

 • ارسال شده در اردیبهشت ۸, ۱۳۸۷ در ۱۱:۵۵ ب.ظ

  با سپاس از مطلبتان باید بگویم که من نیز چون خیلی ها آرزو دارم بتوانم کارهایی را که وی می کند انجام دهم ولی تا حالا هر چه سعی کردم از آهنگهای گروه نیترو و آنجلو لذت ببرم نتوانسته ام.نه از صدای ۶ اکتاوی خواننده ونه سرعت فضایی آنجلو. به عنوان مثال شاید تکنیک و سرعت نوازندگی دیوید گیلمور بسیار بسیار کمتر از مایکل آنجلو باشد ولی کسی که همه (موسیقی دان و غیر موسیقیدان)از کارهایش لذت می برند گیلمور است!( البته مالمستین نیز نوازنده پر سرعتیست ولی کارهای زیبا هم زیاد دارد.)

 • امیر
  ارسال شده در اردیبهشت ۱۰, ۱۳۸۷ در ۸:۴۳ ب.ظ

  آقا من تو همین تهران خودمون کسایی رو می شناسم که از آنجلو سریع تر میزنن. آهنگ Speed Kills رو با تمپویی بالاتر از آنجلو و بدون اشتباه می زنن. به نظر من سرعت در کنار ویژگیهای دیگه ای مثل تکنیک، احساس، خلاقیت و … زیبا میشه.
  یه نکته هم در مورد کنسرت های آنجلو می خواستم بگم. ولی من چند اجرایی که ازش دیدم جمعیت خیلی زیادی نیومده بودن. دوره زمونه این جور ژانگولر ها تموم شده بنظرم! ممنون

 • mona
  ارسال شده در آذر ۱۲, ۱۳۸۷ در ۲:۰۰ ب.ظ

  من نمی دونم ما ایرانی ها عادت زشت مقایسه کردن رو کی می خواهیم ترک کنیم.در ضمن اسم این کاراژانگولر بازی نیست .اسمش گیتار زدنه که بعید می دونم……

 • ارسال شده در دی ۹, ۱۳۸۷ در ۶:۰۱ ق.ظ

  به نظر من هر چیزی که با سلیقه من جور نیست لزوماً چیز بی ارزشی نیست. ممکنه خیلی ها ازش لذت ببرن. قرار نیست همه یک چیز زو دوست داشته باشن.
  اما این سبک کار ها بیشتر در حیطه entertainment قرار میگیره. این طور قطعات برای showcase هستن. شما دنبال هارمونی جالب توجهی در این قطعات نباشین.

 • داور
  ارسال شده در دی ۱۶, ۱۳۸۷ در ۲:۳۳ ق.ظ

  ممنون از جناب فتحی.
  معرفی وس مونتگومری برترین گیتاریست تاریخ جز معروف به گیتاریست محال در این زمینه خالی از لطف نیست.

 • داور
  ارسال شده در دی ۱۶, ۱۳۸۷ در ۲:۳۷ ق.ظ

  متاسفانه گوش کردن به نوازندگی متال تاریخ و عمر داره و گمان نکنم بعد از ۴۰ سالگی کسی به گیتاریست های متال و بسیاری از گیتاریست های راک بها بده.درست برعکس گیتار جز و کلاسیک که تازه بعد از سی سالگی علاقشون در انسان شروع به رشد می کنه.
  متال و راک برای جوون های زیر سی ساله و این مسئله مهمی برای تحقیق در زمینه روان شناسی موسیقی می تونه به حساب بیاد

 • حميد
  ارسال شده در دی ۱۶, ۱۳۸۷ در ۲:۴۷ ق.ظ

  جناب فتحی یک سوال:قصد مقایسه ندارم اما شما که از من بهتر می دونید بسیاری از اساتید جز از جمله جان مک لافلین در اواخر دهه ۶۰ میلادی تکنیک های پیچیده جز رو که از نظر دشواری با تکنیک های راک و متال قابل قیاس نیست رو با سرعتی افسانه ای اجرا کرد و کنار گذاشت آیا لقب سریع ترین گیتاریست جهان دادن بر چنین افرادی از خامی یا از بی اطلاعی نیست؟ یا اصلا نکند منظورشان فقط در سبک راک و متال است؟

 • amin
  ارسال شده در بهمن ۳, ۱۳۸۷ در ۱۱:۰۷ ب.ظ

  واقعا عالی گیتار میزنه من که خودم گیتار برقی میزنم میگم من اگه صد سال هم تمرین کنم نمی تونم مثل مایکل گیتار بزنم واقعا قشنگ زیبا و سریع میزنه

 • mr.mehrani
  ارسال شده در فروردین ۱۲, ۱۳۸۸ در ۱:۵۶ ق.ظ

  با سلام.کسی که نوازندگی کنه ارزش کار یک نوازنده رو میدونه.
  هارمونی جدا

 • mamal hendrix
  ارسال شده در فروردین ۲۶, ۱۳۸۸ در ۵:۱۰ ب.ظ

  ۱۰ سال بهت فرصت میدم بتونی با هر دو تا دستت مثل آقای باتیو گیتار بزنی.
  عمرآ نتونی
  لازم نیست واسه بالا بردن خودت دیگرانو بیاری پائین – فهمیدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  هارمونی هاشو که دیگه نگوووو
  به نظر من اول تعیین سطح کنین بعد نظر سنجی

 • V.rm
  ارسال شده در فروردین ۲۶, ۱۳۸۸ در ۵:۱۸ ب.ظ

  من با mamal hendrixو mona موافقم!
  بنظر من آقای باتیو بی شک نابغه است
  من مشتاقم با ممل و منا در تماس باشم برای تبادل اطلاعات (بیشتر در زمینه هارمونی)
  باتیو متشکریم!
  باتیو متشکریم!
  باتیو متشکریم! D:

 • mehrdad
  ارسال شده در خرداد ۱۷, ۱۳۸۸ در ۱۰:۴۴ ق.ظ

  vaghean tasallot dare karesh harf nadare vali malmsteen saritare ke.in ahange malmsteeno download konid khoshetoon miad :bite the bullet

 • ارسال شده در خرداد ۲۹, ۱۳۸۸ در ۲:۲۵ ق.ظ

  سلام
  به نظر من کار هر کسی ارزشه خودشو داره و مقایسه کار درستی نیست مخصوصا مقایسه ی سبکها.
  برای کلاس گذاشتن اسم سبکهای مثلا باکلاس تو ایرانو نبریم.
  از موسیقی لذت ببریم!
  من کارهای انجلو رو دوست دارم ولی خیلی کارهای دیگه را هم دوست دارم و این باعث نمیشه متعصب باشم!

 • ایمان
  ارسال شده در شهریور ۱۵, ۱۳۸۸ در ۲:۳۴ ق.ظ

  سلام.. من با نظر mr.mehrani موافقم قدر اینطور شخصی رو کسی میدونه که خودش نوازنده باشه …اون تممام لذتا شو برای رسیدن به اینجا کنار گذاشته وباید بهش احترام گذاشت با این هدف والا…..

 • demonio
  ارسال شده در مهر ۱۹, ۱۳۸۸ در ۱۰:۳۹ ب.ظ

  آنجلو یک شردر تمام عیار است اما بی شک بهترین نیست
  قصد مقایسه ندارم ولی به نظر من راستی کولی و مایکل رومئو ازنظر تسلط اگر بهتر از آنجلو نباشند کم تر نیستند من فکر نمی کنم آنجلو بتونه سوییپ پیکینگ های راتی ک.لی را با ان سرعتاجرا کند یا فکر نمی کنم بتونه سوییپ تپینگ های مایکل رومئو را با آن ظرافت اجرا کند

 • reza
  ارسال شده در مهر ۲۹, ۱۳۸۸ در ۵:۱۳ ب.ظ

  به نظر من آنجلو خیلی سریعه ولی سرعت یه اکتوره برای اثبات این میشه به گیلمور و مالمستین اشاره کرد که البته دومیه سرعتیم هست

 • farid
  ارسال شده در آبان ۵, ۱۳۸۸ در ۱:۵۷ ق.ظ

  به نظر من هر نوازنده ای با توجه به روحیاتی که داره به نوعی برداشت خودش رو هم از موسیقی داره و در واقع تکنیک باید وسیله ای باشه برای انتقال احساس نوازنده.مساله ای که من این روزا زیاد دارم میبینم و میشنوم تاکید بیش از اندازه برخی نوازندگان بر تکنیک های پیچیده و با سرعت بالاست.البته ناگفته نماند که این امر در جایگاه خودش واقعا ارزشمنده و بطور قطع نیازمند تمرین و حوصله فراوان…
  اما آنچه در نهایت مهمه ماندگاری یک اثر هنریه که مستلزم اینه که احساس نوازنده و آهنگساز به شنونده منتقل بشه و به قول معروف ” از دل برآید که بر دل نشیند”.

 • alireza
  ارسال شده در آبان ۲۲, ۱۳۸۸ در ۱۰:۵۰ ب.ظ

  متاسفانه تو مملکت ما هرکی میره دوروز گیتار کار می کنه می خواد با دکو پزش دنیارو منفجر کنه آخه این همه ادعا واسه ی چی

 • مهم نیست
  ارسال شده در آبان ۲۸, ۱۳۸۸ در ۲:۰۶ ق.ظ

  سلام و عرض ادب به تمامی دوستان
  مطمئنا تمامی شما بزرگواران به نوعی با موسیقی در ارتباط بودین که سر از این سایت در آوردین.
  بی شک شما سروران از این موضوع آگاهی دارین که موسیقی تجلی گر بی واسطه ی روح با این دنیای مادی است ، اگر بنده به عنوان شاگرد شما ، قطعه ای را ساخته و بنوازم به نظرم دور از انصاف است که خود را در مقابل بزرگان موسیقی در مقام مقایسه ببینم که مثلا فلان کس بسیار بهتر است یا فلان کس بهتر می نوازد و …
  دوستان هر اثری در مقام خود خلقی است ، و هر خلقی زیبا.
  ” خداوند زیباست و زیبایی ها را دوست دارد”
  ما نیز به واسطه ی مخلوق بودن توسط خالقی زیبا ، عاشق زیبایی هستیم و بس.
  بنده نوازنده ی بسیار بسیار سطح پایینی هستم و گاه قطعاتی تنها برای خود می سازم و این را از تمامی دوستان هنرمندم و شما عاجزانه تقاضا دارم که دست از مقایسه بردارید چراکه سخت خراش می دهد روح را.
  ۱۵ سال است که دست بر ساز دارم ، از ۳ تار و تار و تنبور تا پیانو و گیتار الکتریک.
  و تنها دلیلی که باعث شده این لطف الهی شامل حال بنده گردد که با موسیقی پیوند خورم ، تنها این بوده که هیچ گاه در مقام قضاوت ننشسته ام.
  دوستان ، بزرگواران و اساتید ، بیایید کمی بیشتر به این موضوع نظر کنیم.
  با احترام فراوان.
  یا علی.

 • Nevermore
  ارسال شده در آذر ۶, ۱۳۸۸ در ۶:۰۹ ب.ظ

  گیتاریست مورد علاقه من جف لومیس هستش
  مالمستین با اینکه سرعتش خیلی بالاس ولی همش آرپژ میزنه

 • DooM
  ارسال شده در دی ۳, ۱۳۸۸ در ۲:۰۴ ق.ظ

  سلام دوستان آنجلو نوازنده بسیار سریع است و هرکسی که گیتار الکتریک کار کرده میتونه بفهمه که چی کار میکنه من خودم نوازنده گیتار الکتریک هستم و کار من فقط فقط solo یاهمان تکنوازی خودمون است از ملودی های لطیف سانتانا بگیر تا تروی استینا استیو وای و اریک جانسون جوساتریانی خیلی خیلی ها رو کار کردم هر نوازنده ای قدرت خودشو دار آنجلو سریع است استیو وای تکنیکی خوب دلیل نمیشه بیایم با هم مقایسه کنیم راستی دنبال نوازنده میگردم برای تشکیل گروه هر کس میخواد همکاری کنه arsheya_shahedi2000@yahoo.com به ایمیل بزنه

 • DooM
  ارسال شده در دی ۳, ۱۳۸۸ در ۲:۱۶ ق.ظ

  دوباره سلام دوستان میخواستم به آقای داور بگم اینطوری نیست راک و متال در هر سنی و سالی هست برای مثال گروه پینک فلوید گروه کمل در سبک راک گروه متالیکا در سبک متال البته در خیلی از شاخه های متال هم کار کرده این گروه ولی میخوام اینو بگم متال و راک بهترین نوع موسیقی هست که هم احساس خشن و ناراحتی های از دنیا در این دو سبک اجرا میشه و هم احساس نرم و عاشقانه دیده میشه و خیلی هارو میتونم نام ببرم که سنشون بالای۶ سال هست هنوز هم راک یا متال کار میکنن چرا نمیایم حقیقت رو ببین کل دنیا رو بگردی چه در آسیا چه در اروپا په در آمریکا و غیره بیشترین نوع موسیقی که پر رنگ و پر نقش تر هست همین راک ومتال و زیر شاخه های آن هست

 • restless
  ارسال شده در بهمن ۷, ۱۳۸۸ در ۱:۱۷ ق.ظ

  عالی بود مرد ولی سبک آنجلو
  Neoclassical Metal/Rock, Shred هست
  ممنون

 • peyman
  ارسال شده در بهمن ۲۰, ۱۳۸۸ در ۱:۲۶ ب.ظ

  SALAM FEGHAT AZ NAVAYE KHOSH GIUTAR LEZAT BEBARID

 • tina
  ارسال شده در بهمن ۲۵, ۱۳۸۸ در ۱۲:۳۴ ب.ظ

  یادمه اوایل که گیتارو شروع کرده بودم به استادم میگفتم من از راک وبلوزومتالو این جلف بازیا هیچ لذتی نمیبرم فقط کلاسیک…حرف قشنگی زد.گفت ایناییکه میبینی از بچگی باموسیقی بار اومدن تو مدرسه پیانوبهشون تدریس شده باکلاسیک وهمه سبکا عملا آشنان چیزیکه توتازه باهاش آشناشدی وهمیشه میگه میدونم که ۱روزبه این سبکهاعلاقمند میشی.من میگم مهم اینه که هرقطعه ای باهرسبکی میزنی بتونی باهاش ۱حرف جدیدبزنی بتونی حس شخصیتو بریزی توش. درنابغه بودن آنجلوهم هیچ شکی نیست. ممنون از همگی

 • p.h.a
  ارسال شده در اسفند ۷, ۱۳۸۸ در ۴:۴۱ ب.ظ

  سلام
  درک انسانها از چیزهای مختلف متفاوت است.موسیقی هم از این حالت جدا نیست.بعضی دوستان بحث سرعت در نوازندگی و عدم احساس را بیان می کنند که در حقیقت بیانگر نظر و احساس شخصی آنها است.پس قطعه ای که ممکن است بسیار سریع و تکنیکی باشد و برای بعضی شنونده ها خسته کننده و فاقد احساس می تواند برای شنونده ای دیگر سرشار از احساس و آرامش باشد.

 • p.h.a
  ارسال شده در اسفند ۷, ۱۳۸۸ در ۴:۴۹ ب.ظ

  در ضمن آقای انجلو ۷ یا ۸ آلبوم سولو و تعدادی آلبوم با گروههایی مانند نیترو و هولند دارد که خیلی بعید میدونم بعضی دوستان همه آنها را گوش کرده باشند.{البته من هم همه آنها رو گوش نکردم}.پس امیدوارم بعضی از دوستان که با دیدن و شنیدن فقط یک قطعه نوازنده و آهنگسازی را نقد می کنند سری هم به ساخته های دیگر آقای انجلو بزنند و با دید بازتری به نقد این هنرمند بزرگ بپردازند.

 • محمد
  ارسال شده در اسفند ۱۱, ۱۳۸۸ در ۸:۳۱ ق.ظ

  اول من از شما دوست عزیزم تشکر میکنم که این مطالب رو تهیه کردید و در این سایت قرار دادید .
  درباه مایکا آنجلو میتونم بگم نوازنده ای هستش که اگر بهترین نوازنده های دنیا مثل malmsteen , satriani, petrucci و دیگر نوازندگان بزرگ رو در مقایسه قدرت تسلط روی ساز و تکنیک زدن با میکل انجلو مقایسه کنیم مایل ها از مایکل انجلو عقب هستند.
  با تشکر

 • bikhiyal baba
  ارسال شده در فروردین ۱۳, ۱۳۸۹ در ۱:۲۹ ق.ظ

  ورداشتی ته و سر کلیپ و زدی و یه harmonytalk هم زدی تنگشو …. یا علی دیگه ! بگو کاملشو واست بفرستم Artist joon

 • farzin
  ارسال شده در تیر ۲۷, ۱۳۸۹ در ۱۲:۳۶ ب.ظ

  در دنییای نوازندگی(گیتار) کسی همتای انجلو نبوده فقط گیتاریستا میتونن درک کنن که من چی دارم میگم.با تشکر…

 • ارسال شده در مرداد ۲۱, ۱۳۸۹ در ۲:۵۸ ق.ظ

  سلام دوستان.کسی که کارهای مالمستین رو گوش داده میدونه سریع زدن یعنی چی.سرعت اونو کسی نداره

 • سینا
  ارسال شده در شهریور ۶, ۱۳۸۹ در ۴:۵۹ ق.ظ

  چطوره یک جایی قرار بزارین جمع بشین بزنین تو سرو کله همدیگه که کی سریعتره احترام به نظر و عقاید دیگران چیزی نیست که خیلی از ما ها به اون پی برده باشیم خیلی راحت تو بحث سیاسی داد میزنین دموکراسی آزادی و فلان . با اینکه نصف بیشتر نیمدونن دموکراسی چی هست . .یکی میگه تو همین تهرانمون یکی دوستشه سریعتر از این میزنه ایول پس چرا ما نمیشناسیم این آدم های در خفا رو نه اینکه ماها خیلی خویشتن دار و فروتن هستیم . فقط ما بلدیم خوب حرف بزنیم . . اینجا که هنوز طرف تازه ثبت نام میکنه واسه یاد گیری . کلی تبلیغات واسه خودش راه میندازهکه فلان ننوازنده مشهور فلان جا . از بس نظر دیگران برامون مهمه اینکه خودمون چی باشیم مهم نیست . اینکه ماها عادت داریم خیلی راحت و کلی نظر بدیم و کارهای دیگران رو ارزیابی کنیم بدون در نظر گرفتن جایگاه خودمون تو همون مورد بودن آگاهی و از رو ترشحات معده بعضا . من نمیدونم بعضی ها انگار مجبورن نظر بدن . آقا نمیفهمی یا اصلا تو باغ نیستی و یا تازه اسم این مایکل خورده به گوشت حتما باید بیایی نظر بدی ؟ خوشت نمیاد نظر نده برو جایی که با روحیاتت جوره ./ بیایی بگی عمرا بشه مثل فلان کس؟ و یا سریع بشه که چی ؟ اینجوری حساب کنیم که خیلی چیزا هستن که آخرش به که چی؟ ختم میشه. هنر ارزشه میخواد هر چی باشه جناب نفهم . . من بار اوهله که اومدم این سایت ولی بار چند صدم هست که همچین کامنت هایی میبینم . یکی به مونتاژ کلیپ گیر داده آخه مردیکه .. استغفرا… اینجا کلیپ رو نذاشتن که بگن ما کلیپ داریمبا شما کل کنن آرشیو کی کاملتره /بیان سرو ته اونو ببرن شما تو کفش بمونی که ۱۰۰ % موندی این نظر رو دادی اگر خودت اون داشتی اهمیتی نمیدادی .اگه میفهمیدی چیزی به نام هاست یعنی چی اون موقع این نظر رو نمیدادی .تمام کارهای مایکل رایگان تو اینترنت میشه پیدا کرد اصلا بی ربط بود معلومه بچه ایی با سن و سال کم هنوز تو دوران آرشیو جمع کردن و کل کردن . اون یک قطعه هست گذاشتن اونایی که میخوان از کارهای مایکل ببینین یک نمونه ببینن .هزینه هاست و دومین و زحمت تایپ و گرد آوری مطالب و همه اینا به کنار . همه جای دنیا اینجوریه . اینجا موضوع نقد و بررسی هست نه دانلود اثر های مایکل . نه کل کردن . اینو بعضی ها یاد نگرفتن بگن اگر فلانی هم هست اونم خوب میزنه و یا نظر رو با قطعیت ندن که حتما و باید و محال و من میدونم سریعتر میزنه فکر کنم سریع تر میزنه بهتر نیست ؟ بزارین بقیه برن خودشون مقایسه کنن . بقیه میرن میبینن میفهمن شما دیگه خودتو جر نده که با زور ثابت کنی . میگن فلانی هست این پیش اون هیچی نیست .یک بنده خدایی هم هست اینا پیش اون هیچی نیستن هی اینجوری همه رو هیچ حساب کنین ارزش هنرمندان رو اینجوری بیارین پایین. هر کسی طرفدار یک چیزیه . به جای مجبور کردن طرف به تغییر عقایدش و یا تحمیل کردن افکارمون به بقیه که فایده ای هم نداره بهتره به نظرات همد یگه احترام بزاریم .
  اگر هر کس به اندازه علم خودش حرف میزد چه سکوتی بر این دنیا حاکم میشد

 • arman
  ارسال شده در مهر ۱, ۱۳۸۹ در ۱۱:۰۴ ق.ظ

  be nazare man kasi ke intori saz mizane bayadam sari tarin navazande bashe alaraghem angoshtane kochikesh harkate daste chap kheili balast darzemn to speed skils tavajoh konid ke cheghad rilax saz mizane bar khalafe aksare navazandeha albate melodi ha va ghata atesham shayad khosh ahang nabasghe
  vali behar hal ba soraate balayi mizane

 • p.h.a
  ارسال شده در مهر ۴, ۱۳۸۹ در ۳:۱۹ ب.ظ

  آقا سینا خیلی قشنگ گفتی عزیز. ولی کو گوش شنوا؟

 • هومن
  ارسال شده در بهمن ۱۷, ۱۳۸۹ در ۱۰:۴۲ ق.ظ

  من کاملا انجلو رو تحسین میکنم ولی اون الان سریعترین نیست.
  در حال حاضر هرمان لی گیتاریست گروه دراگون فورس سریترینه

 • ناشناس
  ارسال شده در فروردین ۳۰, ۱۳۹۱ در ۱۱:۴۱ ب.ظ

  دمتون گرم ولی ازش ویدیو بیشتر بذارید مخصوصا از حرکت زیبایی که با دو گیتار انجام میدهد با تشکر (جو ستریانی)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • کوروش
  ارسال شده در اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۱ در ۱۰:۵۶ ب.ظ

  پسر واقعا غم انگیزه ، کار هنرموسیقی به کجا رسیده ،از اون بالا تا پایین همش سرعت سرعت .به اطلاعتون برسونم بنده از هر کسی که فکرشو کنین سریعترم متخصص الکترونیکم و رو پروسسورها تسلط دارم ، لازم ببینم یه چیزی طراحی میکنم شما که هیچی مایکل آنجلو هم خودشو جر بده به اون سرعت تو نواختن ملودیها نرسه پس من اول شدم ولی اگه قرار باشه صحبت از زیبایی آهنگ بشه و خلق کردن دیگه شرمندم . از این نوشته قصدی داشتم که امیدوارم همه متوجه شده باشن ، یادتون باشه رباتها تو راهن

 • farhad
  ارسال شده در مهر ۱, ۱۳۹۲ در ۲:۵۲ ق.ظ

  engar kasi nazarato nemikhune va fagat minevise ajab … man hamishe dus dashtam bedunam ke navazandehaye bozorg vagaan dar morede hamdige chi migan mikhastam be jaye soraato harmuni unaro yad begiram baadan shayad be in natije beresam ke in navazandeha hich kodum rabti be hamdige nadaran az hich lahaz

 • ارسال شده در اسفند ۱۱, ۱۳۹۲ در ۸:۵۵ ب.ظ

  ma adat darim hamechio be chalesh bekeshim ye iradi belakhare bezarim baba dg taraf navzandeye bozorgiye doostan albate harki nazare khodesho dare man k rusty cooly bishtar mibinam too kar

ارسال دیدگاه

رایانامهٔ شما نمایش داده نخواهد شد.

موسیقی و شعر در «گرگیعان و گرگیعان» (II)

بیرون‌رفتن مردم از خانه و برگرفتن و دورافکندن کلوخ در آخرین روز ماه شعبان به احتمال فراوان به نشانه ترک عیش و عشرت و باده‌نوشی در ماه مبارک روزه‌گیران و دورکردن دیو گناه باده‌نوشی از خود بوده است و این آیینی بازمانده از دوره پیش از اسلام بوده که با دگرگونی نظم و روال زندگی عادی مردم در تغییر ماه همراه بوده است (۲) و یا جشن «هالووین» در فرهنگ غربی. «هالووین» یک جشن مسیحیت غربی و بیشتر سنتی می‌باشد که مراسم آن سه شبانه‌روز ادامه دارد و در شب «۳۱ اکتبر» (نهم آبان) برگزار می‌شود. بسیاری از افراد و مخصوصا کودکان و نوجوانان در این شب با چهره‌های نقاشی شده، لباس‌های عجیب یا لباس‌های شخصیت‌های معروف، چهره و ظاهری که آن به‌نظرشان ترسناک باشد خود را آماده جشن می‌کنند و برای جمع‌آوری نبات و آجیل به در خانه دیگران می‌روند. این جشن را مهاجران «ایرلندی» و «اسکاتلندی» در سده نوزدهم با خود به قاره آمریکا آوردند. (۳)

مروری بر مجموعه‌ی «رنگ‌های قدیمی»

«رنگ‌های قدیمی» شامل ۶۵رنگ (از سال۱۲۸۴ تا ۱۳۱۶ از ضبط‌هایی که در دسترس گردآورنده بوده) و یک متنِ شش‌صفحه‌ای­‌ست‌ که بدون آن و با پالایش صوتی بهتر، می‌توانست محصولی دست­‌کم خنثی به‌دست دهد. متن، نتیجه‌گیری‌های نامستدلی دارد. چند نمونه:

از روزهای گذشته…

تأملی بر عملکرد ارکستر «هنگام» و کنسرت اخیرش (II)

تأملی بر عملکرد ارکستر «هنگام» و کنسرت اخیرش (II)

چنان که پیشتر نیز گفته آمد، طی سالیان گذشته ارکسترهائی با ساختاری شبیه به آنسامبل زهی، ارکستر مجلسی و ارکستر ملی به فعالیت پرداخته یا می پردازند، که مشکلات عدیده ی مالی-اجرائی باعث شده است یا بطور کلی منحل شوند یا با توجه به مشکلات برگزاری کنسرت از اجرای عمومی چشم پوشیده و به تمرین و اجراهای خصوصی بسنده کنند. بقا، دوام و حضور فعال ارکستر هنگام طی سالیان گذشته، از مدیریت اجرائی و برنامه ریزی هدفمند و مدبرانه ای نشان دارد که پیشرفت این ارکستر در سالیان آتی را نوید می دهد.
لطفی منصوری، بزرگترین کارگردان ایرانی اپرا

لطفی منصوری، بزرگترین کارگردان ایرانی اپرا

لطفی منصوری کارگردان بزرگ اپرا که از سال ۱۹۸۸ تا ۲۰۰۱ کارگردان اصلی اپرای سانفرانسیسکو (San Francisco Opera) بود، متولد ۱۹۲۹است. در زمانی که ترنس مک اووین باز نشستگی خود را اعلام کرد، منصوری کاملا شناخته شده بود. او رئیس کمپانی کانادایی اپرا در تورنو (Toronto) بود، مدرک تحصیلی داروسازی را از لوس انجلس دریافت نموده، اما آن را به منظور دنبال کردن تمام وقت اپرا، رها کرد. در ابتدا به عنوان خواننده جوان با صدای تنور (tenor) به همراه (UCLA’s Opera Workshop) و پس از آن با خود اپرا، ادامه داد.
مروری بر آلبوم «کوگیتا»

مروری بر آلبوم «کوگیتا»

چگونه یک آهنگساز اواخر دهه‌ی دوم قرن بیست و یکم می‌تواند بر دریای آثار مجلسی باقی‌مانده -دست‌کم- از سده‌ی پیشین چیزی بیافزاید؟ با ترکیب‌بندی؟ با رنگ‌آمیزی؟ با سازماندهی تازه‌ای از زیروبمی صداها؟ این پرسش فوق‌العاده مهمی است که هنگام سنجش هر اثر امروزی به ذهن می‌رسد، ازجمله «کوگیتا»ی مارتینا کوسِسکا. پاسخ پرسش نخست در حالت کلی، و حتا بدون طلب «امر نو» این است: «بسیار دشوار». به‌ویژه اگر پرسش تلویحاً این خواست را مطرح کند که آفرینش در دل موسیقیِ به زبان بدل شده روی ندهد بلکه آفرینشی فرازبانی و موسیقایی باشد، پاسخ سخت‌تر می‌شود و بسیاری آثار از سنجش سربلند بیرون نمی‌آیند.
گزارش جلسه دهم «کارگاه آشنایی با نقد موسیقی» (V)

گزارش جلسه دهم «کارگاه آشنایی با نقد موسیقی» (V)

شاید به دلیل همین دشواری‌هاست که نقدهای موسیقی‌ای که در منابع تحت عنوان «تفسیری» نامیده شده‌اند، اندک است. از میان آنها که «نیوکامب» در مقاله‌اش (Newcomb 1984) با شرح ویژگی‌های زیر برشمرده است:
زوج هنری باربیرولی (I)

زوج هنری باربیرولی (I)

زوج باربیرولی از مشهورترین زوجهای هنری در موسیقی کلاسیک هستند، مخصوصا جان باربیرولی با وجود اینکه ۳۸ سال قبل از همسرش درگذشته است، هنوز شهرت بسیار زیادی در میان رهبران جهان دارد. رهبر والا مقام انگلیسی؛ جان جیووانی باتیستا باربیرولی (John Barbirolli)، در ۲ دسامبر ۱۸۹۹ در هولبورن-لندن و در خانواده ای موسیقیدان با اصلیت فرانسوی-ایتالیایی متولد شد. پدرش لورنزو و پدربزرگش آنتونیو، ویلنیستهای برجسته ایتالیایی و عضو ارکستر لا اسکالای میلان بودند که در فوریه ۱۸۸۷در اولین اجرای اتلو اثر وردی در آنجا شرکت داشتند. مادرش لوئیز ماری متولد جنوب فرانسه بود.
ضیائی: سازسازان ایرانی بیشتر تجربه گرا بوده اند

ضیائی: سازسازان ایرانی بیشتر تجربه گرا بوده اند

از نگاه من با توجه به هوش و استعدادهای بسیار ارزشمند و همچنین اساتید محترم این رشته، بیشتر به سمت تکرار و تجربه با طعم تشخیص شخصی و بومی متمایل بوده ایم… و اما در نگاهی ساده تر باید پرسید استاندارد از ما در جایگاه اجتماعی خود چه می خواهد و چرا اینگونه به نظر می رسد که در بسیاری از بخش های مختلف که بازو های حرکتی حیات هنری یک جامعه را در بر می گیرد، پوشش استاندارد های علمی و عملی امری اجتناب ناپذیر و ضروریست؟
دسته بندی و زمان بندی: ادراک متر (IV)

دسته بندی و زمان بندی: ادراک متر (IV)

مفهوم متر ترکیبی را نیز می توان مرتبط به همین مسائل دانست، آن چنان که لاندن می نویسد: ” توصیف یک پاساژ موسیقیایی با نام متریک معمولا نشانگر آن است که شنونده یک سری بیت هم طول می شنود و این بیت ها به صورت سلسله مراتبی ساختار یافته اند. اما در برخی موارد شنونده نمی تواند، یک متریک هم طول از طول مدت بیت های موجود، برداشت کند.
دسته بندی و زمان بندی: ادراک متر (III)

دسته بندی و زمان بندی: ادراک متر (III)

من همچنین به توضیح او در مورد ریتم پایبندم که می گفت: “ریتم یعنی یک الگوی زمانی آراسته و مرتبط” و اضافه می کنم که چنین الگوهایی معمولا در ارتباط با متر درک می شوند همچنان که لاندن در مشاهده ی خود می گوید که ” متر از نظر بیشتر تئورسین های موسیقی و روان شناسان در حوزه ی الگوی طول مدت (به طور دقیق تر، فواصل بین وقایع موسیقیایی یا IOI) و تاکید دینامیک با ریتم تفاوت دارد.
موسیقی مردمی، موسیقی هنری، موسیقی مردم پسند: <br>امروزه این دسته بندی ها چه معنایی دارند؟ (I)

موسیقی مردمی، موسیقی هنری، موسیقی مردم پسند:
امروزه این دسته بندی ها چه معنایی دارند؟ (I)

مقاله ای که پیش رو دارید نوشته سوزل آنا ریلی (Suzel Ana Reily) که هادی سپهری (نوازنده، خواننده و موسیقی شناس) و حامد قنواتی (نوازنده و موسیقی شناس) ترجمه آن را به زبان فارسی به عهده داشته اند.
«شیوه‌ی نوازندگی» در موسیقی ما چه معنایی دارد؟ (I)

«شیوه‌ی نوازندگی» در موسیقی ما چه معنایی دارد؟ (I)

اگر در موسیقی کلاسیک غربی کار می‌کنیم دادن جواب همه‌فهم به این سوال نسبتا ساده است. یعنی روشی که هر نوازنده آثار را می‌نوازد. بخشی به رابطه‌ی فیزیکی‌ای که یک نوازنده با سازش دارد مربوط است، یعنی مسائلی مثل روش دست گرفتن ساز یا پشت ساز نشستن، نحوه‌ی انگشت گذاشتن، انتقال نیرو به ساز (تقریبا اِکول) و … بخشی هم به مسایل صوتی، مثل صدایی که از ساز درمی‌آورد، دامنه‌ی شدت و ضعف‌هایی که می‌تواند به هر نت یا پاساژ بدهد، شیوش‌های مختلفی که می‌تواند هنگام نواختن هر نغمه یا تکنیک ایجاد کند و بخشی هم به مسایل تکنیکی مثل دامنه‌ی ویبراتوها و از این قبیل.