گفتگوی هارمونیک | Harmony Talk

برگزاری هشتمین جشنواره نوشتارها و سایت‌های موسیقی به اردیبهشت ۹۹ موکول شد

تشکیل جلسه هیات امنای جشنواره نوشتارها و سایت‌های موسیقی در هشتمین دوره برگزاری با اتفاقات تلخ ماه های پایانی سال جاری روبرو بود و از آنجا که حجم اخبار ناخوشایند و نیز ترافیک کاری روزهای پایانی سال رمقی برای برگزاری این جشنواره نمی گذارد، ضمن عرض تسلیت و احترام به بازماندگان حوادث اخیر، برگزاری جشنواره را به سال آینده موکول خواهیم کرد.

جشنواره نوشتارها و سایت‌های موسیقی اگر چه در ابتدای شکل گیری خود در فصل بهار برگزار می‌شد، اما برخی رخدادها سبب شد تا این جشنواره به فصل زمستان و آخرین روزهای سال موکول شود؛ با توجه به موارد ذکر شده، جشنواره امسال با تاخیری یک تا دو ماهه این جشنواره را در ماه اردیبهشت برگزار کند.
این گونه هم تراکم کاری روزهای آخر سال گریبان جشنواره را نمی‌گیرد و هم این که دست‌اندرکاران جشنواره با فراغ بال افزونتری به جشنواره و بخش‌های مختلف آن فکر می‌کنند.

بر این اساس از این پس جشنواره نوشتارها و سایت‌های موسیقی در ماه اردیبهشت برگزار خواهد شد.


هیات امنای جشنواره نوشتارها و سایت‌های موسیقی

***


«جشنواره‌ی نوشتارها و وب‌سایت‌های موسیقی در اینترنت» در شش شاخه‌ی مختلف برگزار می‌شود:
۱- ﻣﻘﺎﻟﻪ‌ی علمی‌-تحقیقی (دربردارنده‌ی تحلیل روش‌مند و منابع مستند)، ۲- مقاله‌ی عمومی (دربردارنده‌ی دیدگاه شخصی نویسنده)، ۳- نقد، ۴- ترجمه، ۵- یادداشت، و ۶- گزارش.

این جشنواره در دو بخشِ الف) اصلی (ویژه‌ی نویسندگان در فضای اینترنت) و ب) جنبی (ویژه‌ی روزنامه‌نگاران) و نیز سایت برگزیده، برگزار می‌شود. اولین مسابقه این جشنواره در ۱۷ تیرماه ۱۳۹۰ در خانه هنرمندان با دبیری سجاد پورقناد برگزار شد و به ۱۲ نفر از برگزیدگان جوایزی اعطا شد، پورقناد دبیری ۶ دوره بعدی جشنواره را نیز به عهده داشت. دومین جشنواره سایت‌ها و وبلاگ‌های موسیقی در روز هفدهم آبانماه سال ۱۳۹۱ در سالن استاد شهناز خانه هنرمندان در تهران برگزار شد. سومین جشنواره سایت‌ها و وبلاگهای موسیقی در فرهنگسرای ارسباران ۲۲ اسفند ماه ۱۳۹۲ و چهارمین جشنواره در فرهنگسرای نیاوران در تاریخ ۹ اسفند ۱۳۹۳ و پنجمین جشنواره سایت‌ها و وبلاگهای موسیقی در تاریخ ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد. در ششمین جشنواره، به پیشنهاد هیئت داوران (هومان اسعدی، آروین صداقت کیش، بابک خضرایی، هادی سپهری و رضا صمیم) نام جشنواره به «نوشتارها و سایت‌های موسیقی» تغییر داده شد. «هفتمین جشنواره‌ی نوشتارها و وب‌سایت‌های موسیقی در اینترنت» روز ۲۴ اسفندماه ۱۳۹۷ برای اولین بار دبیری پویا رمضانیان برگزار شد.


الف) اهداف جشنواره:

۱- ایجاد انگیزه در نویسندگان فضای مجازی و شناسایی برترین سایت‌های حوزه‌ی موسیقی به زبان فارسی

۲- جلب توجه اهالی موسیقی به فعالیت‌های اینترنتی در این حوزه

۳- معرفی استعدادها و نویسندگان برتر موسیقی در فضای مجازی

۴- نقد و ارزیابی حوزه‌ی سایت‌های موسیقی

۵- ارتقای سطح کیفی سایت‌های حوزه‌ی موسیقی

۶- گسترش حوزه‌ی مخاطب در خصوص سایت‌های موسیقی

گفتگوی هارمونیک

گفتگوی هارمونیک

مجله آنلاین «گفتگوی هارمونیک» در سال ۱۳۸۲، به عنوان اولین وبلاگ تخصصی و مستقل موسیقی آغاز به کار کرد. وب سایت «گفتگوی هارمونیک»، امروز قدیمی ترین مجله آنلاین موسیقی فارسی محسوب می شود که به صورت روزانه به روزرسانی می شود.

دیدگاه ها ۲

  • با سلام
    در مورد بحران صدا که فرمودید با شما موافق هستم.ولی ایا مثل قدیم باز برای اشنایی و یادگیری موسیقی مثل قدیم ارزش قائل مکشوند؟ایا کم استعداد در همین مملکت ما هست؟ایا به خوانندگی و نوازندگی غیر از مطرب بازی نگاه نمیشود؟بحران امروز ما ندادن ازادی برای سبک های جدید و ندادن مجوز های بی دلیل است و این تنها با تغییر دیدگاه ما به موسیقی درست بشو میباشد
    ممنون-خشایار

  • با سلام خدمت پیمان عزیز تک صدائی دارم که با ان صداخیلی حرفها برای گفتن دارم به دنبال موئسسه ای میگردم کهصدایم را به معرض گوش کردن برسانم لذا درخواست کمک از محضر شمارا خواستارم شمارهم را برایتان میگذارم اگر خواستید تماس بگیرید۰۹۱۳۹۹۳۶۹۶۵

بیشتر بحث شده است