گفتگوی هارمونیک | Harmony Talk

گفتگوی هارمونیک هفت ساله شد

امروز هفتمین سال تولد “گفتگوی هارمونیک” است. در مدت هفت سال فعالیتمان توانستیم ۲۵۸۶ مطلب موسیقی تهیه کنیم و روزانه به نظر شما برسانیم. از این تعداد مطلب انتشار یافته روی سایت، ۲۰۷ مطلب در زمینه موسیقی جز و بلوز، ۱۴۸ مطلب در زمینه موسیقی راک، ۸۱ مطلب در زمینه فیزیک و مهندسی موسیقی، ۶۱ مطلب در زمینه موسیقی فیلم، ۶۴ مطلب در زمینه موسیقی ملل، ۱۹۲ مطلب در زمینه موسیقی معاصر، ۸۱۷ مطلب در زمینه موسیقی کلاسیک غربی، ۷۵۹ مطلب در زمینه موسیقی کلاسیک ایرانی، ۶۵ مطلب در زمینه مبانی نظری موسیقی کلاسیک، ۱۱۰ مطلب در زمینه مصاحبه و گفتگو، ۳۷۳ مطلب عمومی موسیقی، ۲۸۱ مطلب در زمینه نقد و بررسی موسیقی، ۱۵۹ خبر موسیقی، ۷۵ مطلب در مورد تئوری جز، ۲۳۹ مطلب در مورد دانستنیهای موسیقی، ۳۵۱ مطلب در مورد ساز و نوازندگی تهیه شده است.

در سالی که گذشت یک نویسنده جوان که از اولین سال فعالیت “گفتگوی هارمونیک” همکاری هایی با ما داشت، به نویسندگان سایت اضافه شد که جوانترین عضو هیات نویسندگان سایت تا به امروز بوده است، ملیحه شیدایی فر محقق صدا و موسیقی.

در بخش ترجمه مقالات هم از سال گذشته، محبوبه خلوتی، فوق لیسانس ادبیات انگلیسی به صورت ثابت تاکنون با سایت همکاری دارد.

یکی از مشکلاتی که امسال نیز مانند سال گذشته در مدیریت سایت وجود داشت، تعطیلی تالار گفتگوی سایت بود که به دلیل نداشتن مسئول بررسی نظرات همچنان فعالیتش متوقف شده است؛ در اینجا از دوستانی که مایل به همکاری با سایت هستند دعوت میشود جهت قبول مسئولیت مدیریت فروم سایت با ما تماس بگیرند.
یکی دیگر از برنامه هایی که سعی داشتیم در سال گذشته به اجرا بگذاریم ولی متاسفانه شرایط مناسب آن فراهم نیامد برگزاری همایشهای موسیقیایی بود که امیدواریم در سال آینده، قدمهایی در این راه برداشته شود.

گفتگوی هارمونیک در راستای طرحی که سالهاست در زمینه ارائه استانداردها در موسیقی، در دست دارد،، سعی دارد در هفتمین سال فعالیتش، دست به اجرای طرحی بزرگ برای ارائه پیشنهادهایی در قالب استانداردهای سایت، در زمینه سازهای موسیقی بزند و امیدواریم به زودی با تاسیس قسمتی مخصوص روی سایت به این مهم بپردازیم.

امروز دفتر سایت میزبان هیات مدیران و نویسندگان سایت بود که در پایان تصویر این نشست را میبینید. حاضرین در این نشست، نویسندگان سایت: محسن قانع بصیری، پیمان سلطانی، شاهین مهاجری، رضا ضیائی، آروین صداقت کیش، سامان ضرابی، علی نوربخش، سجاد پورقناد، علی نجفی ملکی؛ مترجم سایت محبوبه خلوتی و نازنین یوسفی عکاس بودند.

         
 

         
 

در آغاز هفتمین سال تاسیس “گفتگوی هارمونیک” علاقمند به شنیدن انتقادات و پیشنهادات شما همراهان سایت هستیم، لطفا با تماس با ما، نظراتتان را با مدیران سایت درمیان بگذارید.

گفتگوی هارمونیک

گفتگوی هارمونیک

مجله آنلاین «گفتگوی هارمونیک» در سال ۱۳۸۲، به عنوان اولین وبلاگ تخصصی و مستقل موسیقی آغاز به کار کرد. وب سایت «گفتگوی هارمونیک»، امروز قدیمی ترین مجله آنلاین موسیقی فارسی محسوب می شود که به صورت روزانه به روزرسانی می شود.

دیدگاه ها ۱۴

 • هفت سالگی مجله فاخر “هارمونی تاک” را به جامعه هنری کشور تبریک عرض می کنم و به همه دست اندرکاران این سایت بی نظیر خسته نباشید می گم. پایدار باشید!

 • “هارمونی تاک” تولدت مبارک امیدوارم که هزار ساله بشی.
  سلام به همه دست اندرکاران سایت.
  عرض تبریک و سپاس برای اینهمه فداکاری بی ادعا که برای فرهنگ این مرز و بوم لحظه ها را به سرعت می پیماید. امیدوارم که در سال جاری موفقیت های روزافزون شامل حالتان گردد

 • خیلی خیلی تبریک می گم بهت سجاد جان و خیلی متاسفم که نتونستم در این جلسه شرکت کنم، امیدوارم که سال های سال بتونی این سایت را سرپا نگه داری و با بدقولی بعضی از همکارها کنار بیایی!!

 • با دورود و شادباش هفتمین سالگردراه اندازی این سایت به شما و کلیه همکاران که در بالا بردن سواد موسیقیایی افراد علاقه مند در این زمینه وباتوجه به محدویتهای روزافزون پیشرو در مورداین رشته هنری هچنان به ارایه مطالب با ارزش به دوستداران در تلاش هستید .take care & have fuuuuuuun

 • سلام بسیار سپاس گذارم برای مطالب خوبتون امیدوارم و ارزو دارم که منم جز هیئت گفتگوی هارمونیک بشوم راستی چرا اسمشو گذاشتن هارمونیک؟ اخه اصلش فکر کنم همون هارمونی باشه

 • دوستان عزیز و پرکار و خستگی ناپذیر
  تولد هفت سالگی گفتگوی هارمونیک مبارک! خیلی خوشحالم که روزگاری من هم در جمع شما بودم و میتونم به جرأت بگم که اون دوران بهترین دوران کاری من بود. همیشه برقرار باشین.
  سحر

بیشتر بحث شده است