جوایز هیلاری هان (I)

هیلاری هان
هیلاری هان
هیلاری هان، برنده جایزه گرمی در سن ۲۸ سالگی، یکی از اصلی ترین هنرمندان در کنسرتهای بین المللی است. به دلیل کمال هوش و احساسات او، در مجله تایمز در سال به عنوان “بهترین موزیسن کلاسیک جوان آمریکایی” نامیده شد و همراه با ارکسترهای بزرگ دنیا بطور مرتب در اروپا، آسیا و شمال آمریکا حاضر می شود.

مهمترین خبرهای خانم هان در فصل ۲۰۰۶-۲۰۰۷، شامل رسیتال تورهایی در آمریکا و اروپا و ظاهر شدن با ارکسترهای مهم در سرتاسر جهان مانند ارکسترسمفونیک Chicago، ارکستر Cleveland، ارکستر سمفونیک San Francisco، ارکستر‌ St. Luke’s در کارنگی هال، ارکستر سمفونیک Houston، ارکستر سمفونیک Dallas، ارکستر Tonhalle، ارکستر سمفونیک ملی Danish، ارکستر سمفونیک ملی تایوان، فیلارمونیک هنگ کنگ و ارکستر سمفونیک کره (‌KBS) است.

در طول فصل پر مشغله ۲۰۰۵-۲۰۰۶، او رسیتالهایی در شهرهایی همچون نیویورک (کارنگی هال)، سالت لیک سیتی، بولدر، واشنگتن دی سی، فیلادلفیا، ورشو، بروکسل، ‌پاریس، برلین، مونیخ، وین، سئول و توکیو اجرا کرده و همراه با ارکسترهای بیشمار دیگری مانند ارکستر سمفونیک بوستون، فیلارمونیک لس آنجلس، ارکستر سمفونیک مونترال و ارکستر فیلادلفیا به روی صحنه رفته است.

audio fileبشنوید اجرایی از مومان سوم کنسرتو ویولون سیبلیوس با تکنوازی هیلاری هان

هیلاری هان منحصراً برای دویچه گرامافون ضبط می کند! آلبوم اخیر او که در اکتبر ۲۰۰۶ وارد بازار شد، یک جفت شدن غیر معمول از کنسرتو شماره ۱ Paganini و کنسرتو شماره ۸ Spohr است که به رهبری Eiji Oue با ارکستر سمفونیک رادیوی سوئد ضبط شده است. دویچه گرامافون ضبط ۴ سوناتاهای موزار او را که همراه با شریک او که سالها با او همنوازی رسیتال می کرد، Natalie Zhu، منتشر کرد.

دو آلبوم اول او کنسرتو ویولن Elgar و The Lark Ascending از Vaughan Williams با ارکستر سمفونیک لندن و Sir Colin Davis(کسی که “Preis der deutschen Schallplattenkritik” را برد) و ۴ کنسرتو ویولن باخ با ارکستر مجلسی لس آنجلس و Jeffrey Kahane بودند.

قبل از قرارداد او با دویچه گرامافون، خانم هان ۵ ضبط با سونی کلاسیکال داشت. اولین آلبوم او، شامل سلو سوناتاها و پارتیتاهای یوهان سباستین باخ می باشد که “d’Or of the Year” از دیاپازون را برنده شد و هفته ها در جدولهای فروش کارهای کلاسیک در مقام اول جای داشت.

ضبط بعدی او، کنسرتوهای بتهوون و برنشتاین، او را نامزد “جایزه گرمی” کردند و همچنین دومین “d’Or” دیاپازون، جایزه Echo Klassik برای ۱۹۹۹ و “CD ماه” مجله گرامافون؛ و سومین کار منتشر شده او، کنسرتوهای آمریکایی از Samuel Barber و Edgar Meyer، دویچه اسکالپلاتنپریس (Deutsche Schallplattenpreis) و جایزه Cannes Classical را برد.

ضبط او در سال ۲۰۰۱، کنسرتوهای برامس و استراوینسکی، او را صاحب جایزه گرمی کرد و همچنین انتخاب ادیتورهای گرامافون و “Choc” از Monde de la Musique. این کارهمچنین چهارمین کار او بود که بطور متوالی در صدر پرفروش ترین ها قرار گرفت. در پاییز ۲۰۰۲، سونی پنجمین آلبوم او را منتشر کرد، کنسرتو های فلیکس مندلسون و دیمیتری شوستاکوویچ.

او همچنین اخیراً در چندین آلبوم دیگر نیز همنوازی کرد، با موزیسین های غیر کلاسیک در Worlds Apart کاری از Austin alt-rockers و You Will Know Us کاری از Trail of Dead و در آلبوم جدید Tom Brosseau که در ‍ژانویه ۲۰۰۷ منتشر شد. او به خاطر نوازندگی در موسیقی فیلم The Village از M. Night Shyamalan نامزد جایزه اسکار شد.

audio fileبشنوید قسمتی از شاکن باخ را با تکنوازی هیلاری هان

هیلاری در سن ۱۰ سالگی در سال ۱۹۹۰ به موسسه موسیقی Curtis در فیلادلفیا رفت؛ اولین اجرای ارکسترال خود را یک سال و نیم بعد از آن با ارکستر سمفونیک بالتیمر آغاز کرد. در مارس ۱۹۹۵، در سن ۱۵ سالگی، خانم هان نخستین کار آلمانی خود را با نواختن کنسرتو بتهوون با Lorin Maazel و ارکستر سمفونیک رادیوی Bavarian در یک کنسرت رادیویی و تلویزیونی که در سراسر اروپا پخش شد آغاز کرد.

۲ماه بعد، او جایزه Avery Fisher Career Grant را دریافت کرد. در سال ۱۹۹۶ خانم هان، یک قرارداد منحصر به فرد ضبط با سونی کلاسیکال امضا کرد و کارش را به عنوان سولیست با ارکستر فیلادلفیا در کارنگی هال در نیویورک آغاز کرد.

2 دیدگاه

 • abtin
  ارسال شده در مهر ۳۰, ۱۳۸۷ در ۱۱:۰۷ ب.ظ

  shayad age anne sophie mutter nabood,be rahati mitunestim khanome hahn ro kameltarin violoniste zane donya bedunim,be nazare man chizi ke uno motamayez mikone navakhtane fogholade tamizeshe

 • محمد اسماعيل پور
  ارسال شده در آذر ۱۸, ۱۳۹۰ در ۱۱:۵۴ ق.ظ

  به نظرم بهتر بود این نوازنده رو با اثر دیگری غیر از پارتیتای ۲ باخ معرفی می کردید.چون به نظرم اکثر دوستداران موسیقی از جمله اینجانب این قطعه ی رویایی رو با نوازندگی بزرگترین ویولونیست های قرن ۲۰ از جمله nathan milsteinو arthur grumiauxگوش دادند پس مجبورن هیلاری هان رو با این غول های نوازندگی ویولون مقایسه کنند پس توفیق زیادی توی فهم قدرت نوازندگی هیلاری هان نسبت به هم عصران خودش نخواهند داشت.
  متشکرم.بی نظیر بود

ارسال دیدگاه

رایانامهٔ شما نمایش داده نخواهد شد.

نکاتی درباره امپراتوری جاذبه (VI)

همین طور است اصطلاح آگوگیک که تعریف ارائه شده دارای سه ایراد است، اول آنکه منبعی برای این تعریف ذکر نشده است، دوم آنکه این تعریف یعنی «تغییرات نامحسوس و غیرقابل نمایش سرعت (تمپو) در موسیقی که برای بیان سرزنده موسیقی ضروری است» (بیضایی ۱۳۸۴، ۱۹۷) همان «گستره تمپو (tempo span) و در واقع تغییرات کوچک و ظریف تمپو بدون از دست دادن ضربان اصلی است» (رودلف ۱۳۷۸، ۴۹۸) که قاعدتاً نگاشته هم نمی شود.

دومین دوسالانه جایزه پیانو باربد برگزار می شود

دومین دوسالانه جایزه پیانوی باربد با سرمایه گذاری مجموعه پیانوی باربد و برنامه ریزی و مدیریت مؤسسه فرهنگی-هنری شهرآفتاب و همکاری اساتید برجسته موسیقی کلاسیک کشور ۵ و ۶ اسفندماه در تهران برگزار می شود.

از روزهای گذشته…

منبری: خوانندگان امروز گرفتار شجریان زدگی اند!

منبری: خوانندگان امروز گرفتار شجریان زدگی اند!

چگونه می شود خواننده ای بخواهد آگاهانه از مثلاً بیات اصفهان به سه گاه تغییر مد داشته باشد و با فواصل آشنا نباشد. این خواننده می داند که از دو جا این امکان هست. درجه سوم و ششم اصفهان. مرکب خوانی طولی و عرضی. مثلاً در اصفهان سل، سه گاه سی کرن و می کرن را می شود داشت. خوانده ناآشنا با این مفاهیم علمی و فنی، احتمالاً بتواند صرفاً مدولاسیون هایی که در خود ردیف پیش بینی و معرفی و تبیین شده اند را درک کند اما دستش در ورود به تمامی مقام ها بسته است. نتیجه اینکه داشتن صدا کافی نیست. اصلا کافی نیست و باید مسائل زیادی را یک خواننده بیاموزد وگرنه به دردسر خواهد افتاد (خنده).
اولین دکتر موسیقی (I)

اولین دکتر موسیقی (I)

حســین ناصحی در سال ۱۳۰۴ در خانواده ای هنردوست به دنیا آمد. مادرش از شاگردان استاد درویش خان بود و تار می نواخت. به همین جهت ذوق موسیقی او از اوان کودکی پرورش یافت. وی از ســن ۱۴ سالگی با ورود به هنرستان عالی موسیقی و انتخاب ساز ترومبون زیر نظر اســتاد چک «ژوزف اسالدک» مشغول تحصیل گردیــد و پس از مــدت کوتاهی به همکاری با ارکســتر رادیو به سرپرستی پرویز محمود پرداخت. او جزو شاگردان ممتازی بود که به دعوت دولت ترکیه و با بورســیه هنرستان برای ادامه تحصیل روانــه آنکارا گردید و در آنجا زیر نظر اســتاد «کاظم آکســس» از شاگردان برجســته «بلا بارتوک» آهنگساز شهیر مجارستان به همراه دوست دیرینه اش ثمین باغچه بان به فراگیری آهنگسازی پرداخــت.
درگذشت سراینده اشعار Unchained Melody

درگذشت سراینده اشعار Unchained Melody

اسوشیتدپرس- های زارت Hy Zaret، سراینده اشعار ترانه جاودانی Unchained Melody که یکی از محبوبترین ترانه های مکررا اجرا و ضبط شده قرن بیستم به شمار میرود، در سن ۹۹ سالگی درگذشت.
منتشری: صدا و سیما مقصر است

منتشری: صدا و سیما مقصر است

سی دی را که گوش دادم متوجه شدم که مواردی را نواخته است که حتی خود “پرویز” ننواخته است. این ثابت می کند که در دنیا بسته نیست یعنی ممکن است کسی بیاید و از همه ما بهتر بخواند. کسی نمی تواند بگویم که من خواننده ای هستم که از من کسی نمی تواند بهتر بخواند و چنین چیزی وجود ندارد.
ایدئولوژی موسیقی پست مدرن و سیاست‌های چپ (VII)

ایدئولوژی موسیقی پست مدرن و سیاست‌های چپ (VII)

ایده پست مدرنیسم در آغاز در صحنه ظاهر شد تا بحران غالب قوانین معماری آمریکایی را معین کند. هگل هنگامیکه دنیا شکل تاریخی هنر رومانتیک داشت معماری را بالاتر از موسیقی قرار داد، بدلیل اینکه در معماری آشتی میان روح و ماده، خرد و تاریخ، نهایتا بوسیله حالاتی که کامل‌تر تحقق یافته نشان داده شده است. برای مثال رجحان معماری در بحثهای گوناگون جِیمسون درباره پست مدرنیسم از همین روست.
جیمز براون، پدرخوانده موسیقی سول، درگذشت

جیمز براون، پدرخوانده موسیقی سول، درگذشت

اسوشیتدپرس، آتلانتا- جیمز براون James Brown، پدرخوانده پرانرژی موسیقی سول Soul، که صدای خش دار و ریتمهای انقلابی وی، او را به یکی از مهمترین بنیان گذاران موسیقی رپ، فانک و دیسکو تبدیل کرده بود، صبح روز دوشنبه ۲۵ دسامبر، در سن ۷۳ سالگی درگذشت.
راک اند رول در بریتانیا (I)

راک اند رول در بریتانیا (I)

British rock and roll یا Brit rock با تاثیر پذیری از سبک راک اند رول (rock and roll) و ریتم اند بلوز (rhythm and blues) آمریکایی به وجود آمد اما انرژی و ضرورتهای تازه ای را به آن افزود، الهام از موسیقی گذشته و کسب محبوبیتی فراگیر برای موسیقی ریتم اند بلوز سیاهان آمریکا و همچنین جهانی کردن موسیقی مذهبی (gospel music) از مهمترین شاخصه های این موسیقی است. بیشترین عاملی که موسیقی راک را ناب کرده است، توانایی آن در هماهنگ کردن تماشاگران و پذیرش تاثیرات تازه می باشد.

پیانوی شیمل (VOGEL V115 Modern-2013)

این پیانو به صورت کوک شده و آکبند توسط شرکت «آوا هنر حنانه» عرضه می شود و خرید این پیانو همراه با ۵ سال گارانتی و خدمات پس از فروش است. برای اطلاعات بیشتر با این شماره تماس بگیرید: ۰۹۱۲۷۳۰۵۲۰۹ مشخصات Proffesional upright VOGEL V115 Modern-2013 ۵years guaranty Hannaneh arts Co. Made By Schimmel Germany…
ادامهٔ مطلب »
نگاهی به اپرای مولوی (XXII)

نگاهی به اپرای مولوی (XXII)

پس از این صحنه شاهد تغییر متر ارکستر از دو ضربی ساده به شش ضربی ترکیبی هستیم و همینجاست که گروه همخوانان باز در ماهور می خوانند: «هله ای عشق برافشان گهر خویش بر اختر» هنوز کل ارکستر تغییر گام نداده و در بخش بادی برنجی القائات ریتمیک در پرده هایی خارج از گام است و آهنگساز با این ترفند وجود اضطراب و تردید را به سرعت خاموش نمی کند تا آنجا که کنترپوان زهی ها این اشعار را همراهی می کند: «که همه اختر و ماهند و تو خورشید جمالی …»
یادداشتی بر موسیقی فیلم آرایش غلیظ (V)

یادداشتی بر موسیقی فیلم آرایش غلیظ (V)

دانشنامه ی آزاد ویکی پدیا جنبش هنری را چنین توصیف می کند: “جنبش هنری یک جریان و حرکت هنری است که تحت تاثیر تحولات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و یا عوامل دیگر شکل می گیرد و برای مدتی گروهی از هنرمندان را به فکر و عملکرد مشابه می کشاند. این جنبش ها بسته به بنیان و زمینه های بوجود آورنده و توسعه دهنده ی آنها می توانند کوتاه مدت یا نسبتا پایدار باشند. همچنین جنبش های هنری ممکن است در یک منطقه ی جغرافیایی خاص و تنها در یک رشته ی هنری رایج شوند و یا به صورت فراگیر بخش وسیعی از دنیای هنر را تحت تاثیر خود قرار دهند.